Pasitarime – apie kasdienius reikalus ir koronavirusą

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Rietavo meras susitiko su seniūnais
Kovo 12 dieną Rietavo savivaldybėje vykusio seniūnų pasitarimo metu kalbėta ne tik apie kasdienius darbus ir problemas, bet ir apie visą pasaulį ne juokais įbauginusį koronavirusą. Sunerimusiam Savivaldybės vadovui rūpėjo sužinoti, ar seniūnijos apsirūpinusios dezinfekuojančiomis priemonėmis. Kalbėta, kur reikėtų talpinti šia klastinga liga sergančius žmones, jei gydymo įstaigos būtų perpildytos.

Apie medžių kirtimą

Seniūnų pasitarime dalyvavo ir kultūros paveldu besirūpinantys specialistai, su kuriais rietaviškiai aptarė aktualius su paveldosauga susijusius klausimus bei bėdas. Tiek Savivaldybės darbuotojai, tiek Kultūros paveldo departamento Telšių skyriaus atstovai ateityje tikisi artimesnio bendradarbiavimo.

Vėliau Savivaldybės ekologė Vesta Andrijauskienė pristatė sugriežtintą medžių kirtimo tvarką. Esminis pasikeitimas tas, kad norint pašalintį medį, kuris priskirtinas prie saugotinų, reikės pagalvoti apie jo atkuriamosios vertės atlyginimą.

Anksčiau, nukirtus tokį medį, žalą gamtai reikėdavo atlyginti į jo vietą pasodinant jauną medelį. Bet pagal naująją tvarką to daryti nebereikės. Dabar privaloma bus padengti medžio atkuriamąją vertę, kurios įkainiai taikomi kiekvienam kelmo skersmens centimetrui. Ekologė sakė, jog vienas centimetras gali būti įkainotas net 13 eurų. Tokią praktiką kitos savivaldybės, anot V. Andrijauskienės, taiko jau seniai. Sugriežtintas medžių kirtimo reglamentavimas galios tiek viešose, tiek privačiose valdose.

Ekologė dar priminė, jog nuo kovo 15-os iki rugpjūčio 1-os dienos, paukščių perėjimo metu, medžių pjauti apskritai negalima. Nebent jie kelia pavojų. Genėjimui taip pat yra tam tikrų apribojimų.

Įpareigojo pasirūpinti apleistais pastatais

Pasitarimo metu dėmesys skirtas ir apleistiems pastatams. Mero Antano Černeckio teigimu, šiuo metu savivaldybės teritorijoje – ne vienas toks. Vienas tokių – S. Nėries gatvėje, Rietave, esantis apleistas sklypas, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi kaimiškoji seniūnija. Kitas – „smingantis“ pastatas Dariaus ir Girėno gatvėje. Savivaldybės vadovo teigimu, tokie „vaiduokliai“ darko bendrą miesto vaizdą, be to, kelia pavojų praeiviams.

Šią problemą spręsti meras pavedė administracijos direktoriui Vytautui Dičiūnui. Jam nurodyta sudaryti specialią darbo grupę, kuri pagaliau pajudintų šį skaudulį iš mirties taško. Darbo grupės vadovu pasiūlytas Algirdas Meilus – vyr. specialistas civilinei ir darbo saugai.

Kalbėta ir apie kelių priežiūrą. Nors šiuo metu nepalankus metas tvarkyti žvyrkelius, meras seniūnus ragino numatyti lėšų kai kuriems keliams pažvyruoti. Nes kai kuriose atkarpose lietus visai baigia išplauti žvyrą.

Seniūnai nesiginčijo dėl prastos žvyrkelių būklės, tačiau sakė, jog pirmiausia stengiamasi aptvarkyti tuos kelius, kuriais kasdien vežiojami moksleiviai.

Nerimas dėl koronaviruso

Paskutiniuoju klausimu aptarta koronaviruso pandemija, kuri, pasak A. Černeckio, neabejotinai iššauks ir finansinę krizę. Mero teigimu, juokauti negalima – į visa tai privaloma žiūrėti itin rimtai. Reikia rūpintis ne tik savo, bet ir aplinkinių saugumu.

Domėtasi, ar seniūnijoms nestinga dezinfekcijai reikalingų priemonių. Kalbėta apie visuomeninėse įstaigose palaikomą tvarką bei švarą.

Kitiems kilo klausimų, kur Rietave reikėtų talpinti sergančiuosius, jei vietų pristigtų gydymo įstaigos. Klausta, ar yra numatytos patalpos, kur būtų galima izoliuoti užsikrėtusiuosius.

A. Černeckis aiškino, kad tokiu atveju būtų pasitelktos buvusios kolegijos bendrabučio patalpos, galinčios priglausti apie 200 žmonių. Meras ragino visus vykdyti Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus bei rekomendacijas – neaptarinėjant jų. Taip, kaip kare.