Asfalto nebežada nei šiemet, nei kitąmet

„Žemaičio“ nuotr.
Ke­lio Telšiai–Lieplaukė–Plungė as­fal­ta­vi­mo dar­bai vis ati­de­da­mi
Praėjusių metų gruodį skaitytojus buvome nudžiuginę žinia, kad senuoju Telšių keliu vadinamas Plungės–Liepalaukės–Telšių kelias bus pradėtas asfaltuoti jau šįmet. „Žemaičiui“ užklausus, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) tuomet netgi buvo nurodžiusi apytikslę darbų pradžios datą – 2020 metų trečią ketvirtį. Jam atėjus, šalia to kelio gyvenantieji ėmė nerimauti, kad jokio judesio nematyti. „Pasidomėkite, ar tik nebus nuplaukę tam skirti pinigai?“ – prašė į redakciją atėjusi viena Paukštakių kaimo gyventoja.

Moteris, matyt, nebuvo mačiusi mūsų laikraštyje išspausdintos žinutės, pasirodžiusios taip pat praėjusių metų gruodį, visai netrukus po straipsnio apie 15 metų asfalto laukiančius paukštakiškius.

Joje rašėme apie iš direkcijos atskriejusią liūdną žinią: Vyriausybei ir Seimui nusprendus užšaldyti 138,7 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų, 2020 metais bus išasfaltuota net 230 kilometrų žvyrkelių mažiau nei planuota. Iš sąrašo „iškrito“ ir kelias Plungė–Lieplaukė–Telšiai.

Ta pačia žinia skelbta, kad šių atkarpų asfaltavimas nukeliamas jau į 2021-uosius. Po paukštakiškės kreipimosi „Žemaitis“ LAKD parašė dar vieną elektroninį laišką ir gavo jau nuo 2005-ųjų pažadais maitinamus Paukštakių gyventojus dar labiau nuvilsiantį atsakymą.

Laiške rašoma, kad „valstybinės reikšmės kelių asfaltavimo apimtys priklauso nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo. Pagal skiriamo finansavimo dydį kelio Nr. 4606 Telšiai–Lieplaukė–Plungė ruožo nuo 16,43 km iki 21,09 km rangos darbai numatyti 2022 metais“.

Regis, laukti liko ne tiek jau ir ilgai – daugiau nei pusantrų metų. Tačiau sudėjus juos su ankstesniais 15 laukimo metų, bus jau visi septyniolika! Bet ir tai dar ne blogiausia žinia. Paukštakiškiai tikėjosi, kad išsyk bus išasfaltuoti du senojo Telšių kelio ruožai, o pasirodo, jog 2022 metais, kaip skelbiama, asfaltu turėtų pasidengti tik vienas – nuo 16 iki 21 kilometro. O koks kito kelio ruožo likimas?

„Į asfaltuotinų valstybinės reikšmės kelių ruožų sąrašą, kurį ketinama įgyvendinti iki 2022 m., pateko 9 Plungės rajono savivaldybės kelių ruožai. Jūsų minimo kelio Nr. 4606 Telšiai–Lieplaukė–Plungė ruožas nuo 11,807 iki 16,430 km yra 27-oje sąrašo vietoje, todėl į šio periodo asfaltuotinų ruožų sąrašą nepateko. Sudarant minėtą sąrašą, Savivaldybė šiam ruožui prioriteto nebuvo suteikusi“, – užtrukusio žvyrkelio asfaltavimo priežastis įvardija LAKD Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

Taigi šiai Paukštakių seniūnijos kelio atkarpai asfaltuoti dar nė nenumatyta data. Tiesiog minėtas žvyruotas ruožas bus apsvarstytas ir įvertintas rengiant kito laikotarpio valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo sąrašą. Asfaltavimo apimtys tuomet vėlgi priklausys nuo KPPP finansavimo.

Plungiškiai tunelio po geležinkelio pervaža laukė penkiasdešimt metų, paukštakiškiai, belaukdami asfalto, netrukus skaičiuos dvidešimtmetį. Mūsų rajone jubiliejinės datos mėgstamos. Nors skirtumų yra: tunelio įrengimas – be galo didelis projektas, o Paukštakių kaimo žmonės prašo tik 9-ių kilometrų seniai žadėto asfalto.