Gudravo: siūlė prekių įsigyti susitarus telefonu

Rūtos LAU­RI­NAI­TIENĖS nuo­trau­ka
Nors ši par­duo­tuvė turėtų būti už­da­ry­ta, per dieną, kaip tei­gia­ma, ji su­lauk­da­vo po ke­lio­li­ka iš anks­to su­si­ta­ru­sių pirkėjų
Paskelbus karantiną liepta užsidaryti beveik visoms parduotuvėms. Neapribotas tik maisto, veterinarijos ir optikos prekių pardavimas, vaistinių darbas. Draudimas netaikomas ir internetinei prekybai bei kai prekės pristatomos gyventojams. Tačiau atsiranda gudručių, nepaisančių šių nurodymų. Į karantino reikalavimus, atrodo, buvo nusispjovę ir Stoties gatvėje, Plungėje, esančios automobilių detalių parduotuvės valdytojai.

Į „Žemaičio“ redakciją kreipėsi pilietiška skaitytoja. Perskaičiusi anksčiau mūsų laikraštyje spausdintą straipsnį „Apsidairykite, kas darosi“, kuriame rašėme apie dezinfekcinių priemonių neturinčius taksistus ir parduotuvėles, moteris rašė, kad tokių pavyzdžių, kai nesilaikoma karantino reikalavimų, mieste galima rasti ir daugiau.

„Autodalių parduotuvė Stoties g. 20 paskelbus karantiną turėjo užsidaryti, tačiau prekyba joje vyksta ir toliau, tiesa, tik slaptai. Ant parduotuvės lauko durų yra paskelbtas telefono numeris, kuriuo galima susisiekti su pardavėju nuo 8 iki 18 val., o šeštadienį – iki 14 val. ir sutarus laiką galima gyvai apsipirkti. Taip per darbo dieną čia atvyksta keliolika pirkėjų. Tiek pardavėjas, tiek pirkėjai nedėvi jokių apsauginių veido kaukių (gal neturi jų). Dezinfekuoti rankas greičiausiai irgi niekas nesivargina. Tad ši parduotuvė netrukus gali tapti koronaviruso židiniu Plungėje“, – rašoma laiške redakcijai.

Esą tai, kad elgiasi nusikalstamai, pardavėjas supranta ir pats. Tačiau, matyt, rizikuoti savo ir aplinkinių gyvybėmis jį verčia pelnas, juk konkurencijos šiuo laiku nelikę.

Skaitytoja apgailestavo, jog apie nelegalią parduotuvės veiklą pranešimą gavusios institucijos sėdi rankas sudėjusios ir jokių drausminimo priemonių nesiima.

Tačiau Plungės rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Gedrimas, atsakingas už viešąją tvarką mieste, redakciją informavo, jog į pranešimą apie neleistiną parduotuvės veiklą buvo sureaguota. Esą informacija, gauta kovo 31-ąją, tą pačią dieną buvo patikrinta.

„Nustatytas pažeidimas. Už šį pažeidimą priimtas sprendimas vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodeksu“, – nedaugžodžiaujama specialisto atsakyme.

Pirmadienį, balandžio 6-ąją (taigi jau apsilankius viešosios tvarkos pareigūnui), patys buvome nuvykę prie parduotuvės ir savo akimis pamatėme, kad skelbimas, kviečiantis dėl detalių kreiptis nurodytais telefonais, tebekaba ant durų.

Susisiekus vienu iš nurodytų numerių, atsiliepęs vyriškis žurnalistams tikino, kad, nors skelbimas ir kabo, parduotuvė nebedirba. Esą veiklą nutraukė iškart po įspėjimo. O mestelėjus, kad skelbimas ant durų byloja ką kitą, atrėžė: „Jeigu kam nors širdį dėl to skauda, galiu ir nukabinti.“

Reikia patikėti, kad savininkas ar savininkė ne tik nukabino skelbimą, bet ir prekių nebeparduoda. Žinoma, daugelis užsidariusių parduotuvių dėl vis pratęsiamo karantino nukraujuos, kai kurios – smarkiai, tačiau įstatymas galioja visiems. Ir jei visi sąžiningai jo laikytumėmės, karantinas išties greičiau baigtųsi. Nepakenktų ir griežtesnė tvarkos nesilaikančiųjų kontrolė: ne sykį teko pamatyti šimtus prekių per dieną pristatančius kurjerius ne tik be pirštinių, bet ir be apsauginių kaukių. Tą patį vaizdelį išvysi užsukęs ir į miesto picerijas. „Laisvai“ elgiasi ir prie kai kurių objektų dirbantys statybininkai.

Komentarai

Tai bauskim ir kitus.    Sek, 2020-04-12 / 14:23
Visi daugiaaukščius renovuojantys darbininkai nenešioja jokių kaukių.Vaišvilos,Mačernio,Jucio gatvėse.Jeigu baudžiat tai,bauskit visus.
:)    Sek, 2020-04-12 / 16:36
Tai naujiena.. Eoltas,elektros prekių pardė prie senuku,padago pardė.. visur kiekviena diena sviesos viduj dega.. tik kad nera noro ir nemato nks..
Taip    Sek, 2020-04-12 / 20:58
Jei visus tai visus, pridesiu dar autoaibe, servizai, padangu montavimas, gėliu salonas orchideja. Tai ko ju nebaudziat?
Žurnalistei    Sek, 2020-04-12 / 21:11
Rūta Laurinaitienė, prašom sureguoti į komentarus. Ar tik i mažus teikimbat?
    Pir, 2020-04-13 / 09:18
Mielieji, kviečiu ne komentarus rašyt, bet būt pilietiškiems.Jeigu matom karantino nesilaikymą,informuokim policiją.
cia    Pir, 2020-04-13 / 18:53
ka skirtumas kad telefonu, o ne internetu uzsisako, ir ten pristato i namus arba atsiemi atsiemimo vietoje, t. y. prie parduotuves, o cia atsiima zmogus parduotuveje, keliolika per diena, vadinasi apsilanko po viena, nematau bl. t skirtumo... vat kaukiu nedevejimas, dezinfekcijos stoka-cia jau kita kalba.
Svečias    Ant, 2020-04-14 / 09:50
Tarkim spec tarnybų automobiliui reikia nedidelio remonto. Tai kur dalis gauti. Geriau nedirbti.... Ar tiesiog žmogus gyvena kaime autobusai nevažiuoja susisiekimas vieninteliu šeimos auto. Negi vazinet netvarkingų auto. Žmonių pavydumas nebūtume lietuviais

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.