Niekaip neatsikrato nepageidaujamu giminaičiu

Vla­do GAU­DIE­ŠIAUS nuo­trau­ka
Se­niū­nas L. Gri­cius ti­ki­no, kad iš­re­gist­ruo­ti kar­tu ne­gy­ve­nantį as­menį nėra jo­kios pro­ble­mos
Prieš kurį laiką gegrėniškių šeima savo būste leido prisiregistruoti artimam giminaičiui. Tuomet nė vienas iš sutuoktinių nenumanė, kad šis kilnus poelgis jiems netrukus gerokai apkars, mat į jų namus pradėjo plaukti registruoti laiškai dėl giminaičio skolų. Šeima ėmė baimintis, kad dėl artimo besikaupiančių įsiskolinimų gali būti pasikėsinta į jų turtą. „Mes bijome per to pijoko skolas prarasti namus. Norime kuo greičiau jį išregistruoti, bet seniūnija mūsų prašymams – kurčia. Gal jūs padėsite, nes patys jau nebežinome, kur kreiptis?“ – pagalbos šaukėsi „Žemaičiui“ paskambinusi Birutė Lingienė.

Atsimuša it į sieną

Birutė pasakojo, kad jos vyras savo brolį jųdviejų gyvenamajame būste priregistravo gal prieš dešimt metų. „Nežinau, kodėl leidau tai padaryti. Matyt, kažkokio pavojaus neįžvelgiau. Juolab kad tas žmogus pas mus net negyveno. Jis motinai užlipęs ant sprando. Bet ši, vos tik jis prigėręs ima siautėti, siunčia pas mus. Atseit, drožk ten, kur registruotas. O mes jo tikrai nenorim. Žmogus mėgsta pakilnoti taurelę, o išgėręs būna labai agresyvus. Mes jo bijome“, – pasakojo viltį atsikratyti nepageidaujamu giminaičiu praradusi gegrėniškė.

Tiek moterį, tiek jos vyrą labiausiai neramina iš antstolių plaukiantys grasinantys laiškai. Šeima baiminasi, kad dėl giminaičio skolų jie liks be pastogės ir basi. „O jei atims mūsų namą?“ – retoriškai klausė Birutė. Ji sakė dėl šios problemos varsčiusi Žemaičių Kalvarijos seniūnijos duris, bet niekas moteriai, jos žodžiais, nesiteikė padėti.

„Kreipėmės į seniūniją dar prieš karantiną – atsimušėm it į sieną. Nieko nepešėme ir prieš savaitę. Seniūnijos raštvedė į mus žiūri iš aukšto. Tik suburbuliavo, kad su savo problema vyktumėme į Registrų centrą. Su kuo mums ten nuvažiuoti? Mašinos neturime. Nejaugi seniūnija neįgali mums padėti? Juk šiais laikais viskas daroma kompiuteriais, internetu. Patys susitvarkytume, jei mokėtume“, – skundėsi moteris.

Neįžvelgia problemos

„Žemaitis“ apie Lingius kamuojančią bėdą kalbėjosi su Žemaičių Kalvarijos seniūnu Liudo Griciumi. Jis sakė, kad dėl nepageidaujamo giminaičio išregistravimo asmeniškai į jį nebuvo kreiptasi. Apie tai jis išgirdo atsitiktinai, kai seniūnijoje lankėsi minėta gegrėniškių šeima. Seniūnas pats pasiteiravo, kokiu klausimu jie atvyko.

„Aš negaliu tiksliai pakomentuoti šios situacijos, nes ne aš tvarkau reikalus, susijusius su registracija. Tuo rūpinasi seniūnijos raštvedė. Bet tikrai dėl to išregistravimo nėra jokių problemų. Juo labiau kad asmuo tuose namuose net negyvena. Mano žiniomis, jis glaudžiasi pas motiną. Lingiui tereikia atvažiuoti į seniūniją ir užpildyti prašymą. O toliau vyks atitinkamos procedūros. Ne vieną seniūnijos gyventoją taip esame išregistravę“, – problemos neįžvelgė L. Gricius.

Jis pažymėjo, kad nuo gegužės 18-osios seniūnijos darbuotojai jau dirbs seniūnijoje, nebe nuotoliniu būdu iš namų, kaip iki šiol. Todėl visus reikalus bus galima susitvarkyti atvykus į vietą.

Tiesa – kiek kitokia

Kalbėjomės ir su seniūnijos raštvede Valerija Lenkauskiene, kuri liko gerokai nustebusi, viską išgirdusi. Seniūnijos darbuotoja aiškino, kad Lingiai prieš karantiną tikrai nesikreipė. „Prieš savaitę skambino Lingių dukra ir teiravosi, kaip išregistruoti dėdę. Pasakiau, kad nuo pirmadienio seniūnija dirbs jau ne nuotoliniu būdu, tad gali atvykti ir užpildyti prašymą. Tada mes išsiūsime asmeniui, kurį norima išregistruoti, įspėjimą. Jei šis nesutiks geranoriškai išsiregistruoti, tai bus padaryta priverstinai“, – paaiškino raštvedė.

Kiek laiko trunka ši procedūra? V. Lenkauskienės teigimu, jei nereikia imtis priverstinio išregistravimo, užtrunka maždaug tris dienas. Priešingu atveju – iki dešimties dienų.

O ar buvo liepta gegrėniškiams vykti į Registrų centrą, kuris šiuo atveju neturi nieko bendro su šeimą kamuojančia problema? Raštvedė neneigė tai sakiusi Lingiams. Bet priežastis – seni nuosavybės dokumentai. „Tik dėl to pasiūliau ten nuvažiuoti. Aš apskritai nesuprantu, kodėl keliama problema. Yra visos sąlygos tą žmogų išregistruoti. Juk jis net negyvena tuose namuose, kuriuose priregistruotas. Ir iš kur atsirado tie dešimt metų? Juk jis ne taip ir seniai tuo adresu priregistruotas“, – stebėjosi seniūnijos darbuotoja.

Nepagrįsta, jos teigimu, ir gegrėniškių baimė dėl turto. Esą niekas negali pasikėsinti į jų namą dėl giminaičio skolų. Raštvedė pasakojo, jog ne kartą tai aiškino ir Lingiams, bet šie jos neklauso. Žmonės įbauginti iš antstolių gaunamų laiškų, nors šie adresuoti ne jiems.

V. Lingienė patikino, jog viskas bus sutvarkyta, kai tik namo savininkas atvyks į seniūniją ir parašys prašymą. „Tas žmogelis nei vaikų turi. Tai jokių problemų išregistruojant jį tikrai nekils“, – baigdama dar patikino moteris.

Tad gegrėniškiams belieka stverti reikalingus dokumentus ir skubėti į Žemaičių Kalvariją, kad pagaliau galėtų būti ramūs dėl savo turto. Nors ir dabar šiam joks pavojus negresia.