
Naujausios
Plakatus su minėtais užrašais sustoję ant šaligatvio šalia „Skalvijos“ laikė 7 žmonės. Pirmadienį kalbintas šio restorano savininkas Vaidas Alminauskas „Žemaičiui“ sakė šiek tiek nustebęs, kad akcijoje nedalyvavo kitos Plungėje veikiančios maitinimo įstaigos, nors jų mūsų mieste tikrai netrūksta.
„Informacija buvo plačiai prieinama visiems ir nežinau tikrosios priežasties, kodėl kiti nedalyvavo. Man atrodo, kad buvo būtina susivienyti tokią dieną. Jei Vyriausybė mūsų neišgirs ir akcija ateity kartosis, tikiuosi, prisijungusiųjų bus daugiau“, – vylėsi V. Alminauskas.
Jis neslėpė, kad jam priklausančiam restoranui, nukentėjusiam tiek per pirmąjį karantiną, tiek dabar, išgyventi sunku. Esą to, ką surenka tiekdami maistą išsinešti, užtenka tik mokesčiams sumokėti ir darbuotojų algoms. Prieš tai dviejuose jo valdomuose restoranuose Plungėje ir Drevernoje dirbo gal 19 darbuotojų, dabar beliko 4, o „Skalvija Dreverna“ šiuo metu apskritai uždaryta.
„Mūsų veikla visiškai paralyžiuota, galim kepti tik kotletą išsinešti. Nei žmogus gali ateiti, nei vakarėlius galime rengti. O juk gyvos muzikos vakarai vykdavo...“ – pasakojo savininkas.
Jį stebina tai, kad maitinimo įstaigos Plungėje, Savivaldybės direktoriaus įsakymu, duris lankytojams privėrė net dviem savaitėmis anksčiau nei kitur Lietuvoje, kai dar nė nebuvo Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymo.
Paklaustas, ar padeda valstybės parama, V. Alminauskas pabrėžė gaunamų subsidijų parama net nevadinantis, mat nuo jų skaičiuojami mokesčiai, o ir kartais tų subsidijų tenka laukti kelis mėnesius.
„O darbuotojui tai reikia vaikus maitinti. Tada iš savęs turi mokėti tą prastovą, o iš kur gali mokėti, jei tavo veikla apribota, – pykčio neslėpė restorano savininkas. – Mes neprašom duoti pinigų, mes tik sakome – leiskit dirbti. Jau užtenka. Nuliniai rodikliai Plungėje šitiek laiko...“
Esą sunku suvokti valdžios logiką, kai buvo leista dirbti kirpykloms, teikti gydomojo masažo paslaugas, kur liečiami žmogaus plaukai, veidas ir kūnas, o maitinimo įstaigos apribojimų vis dar turi laikytis.
Ar visoje Lietuvoje rengta protesto akcija duos vaisių ir Vyriausybė atsižvelgs, parodys ateitis. Kol kas pažadais nesižarstoma. Ketinama dvi savaites stebėti, kaip atlaisvinus ribojimus kai kurioms įstaigoms keisis sergančiųjų skaičius, o jau tada priimti sprendimus dėl kitų ribojimų laisvinimo.
Šiuo metu karantinas Lietuvoje paskelbtas iki kovo 1 dienos.