Per vasarą padirbėjo Vyriausybėje

Susitikime su ministru
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos abiturientas Eimantas Simanavičius šią vasarą, praėjęs atranką, pateko į projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“. Pasak Eimanto, dalyvauti šiame projekte buvo sena jo svajonė. Vasaros pradžioje pabaigęs Jaunųjų politologų mokyklą, į kurią buvo pakviestas atstovauti Telšių regionui, vaikinas išsikėlė naujus, ne mažiau motyvacijos reikalaujančius tikslus. Kol kas juos įgyvendinti jam labai sekasi. Eimantas ne tik pakviestas dalyvauti projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“, bet ir iniciatyvoje „Žinau, ką renku“.

„Moksleiviai į Vyriausybę“ – aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas, kasmet suteikiantis galimybę 30-čiai baigiamųjų klasių moksleivių iš arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbo viešajame sektoriuje principais. Atrenkami motyvuoti, gerai besimokantys, visuomeninėje veikloje aktyviai dalyvaujantys jaunuoliai. Alsėdiškis Eimantas Simanavičiui yra būtent toks, tad gavo galimybę iš arčiau susipažinti su Susisiekimo ministerija.

Eimantas džiaugėsi prasmingai ir įdomiai praleista darbo savaite. „Teikiau paraišką į kitą ministeriją, o pakliuvęs į Susisiekimo ministeriją tikėjausi daug sudėtingų ir nesuprantamų dalykų. Tačiau ši ministerija pranoko mano lūkesčius, nes puikiai susipažinau ne tik su ministerijos, bet ir su jai pavaldžių įstaigų veikla ir pareigomis, daug sužinojau ne tik apie politiką, bet ir apie pašto, geležinkelių, oro uostų, jūrų uosto funkcijas, išgirdau įdomių faktų“, – pasakojo alsėdiškis.

Jis džiaugėsi galėjęs susitikti su ministerijos vadovybe: ministru, viceministru ir kancleriu. Ilgam atminty išliks ir susitikimai su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi bei mokslininke Urte Neniškyte, jų atsidavimas savo darbui bei domėjimasis naujovėmis.

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ išsiskiria tuo, jog čia moksleiviai ne tik gauna žinių. Ir Eimantui teko galvoti, kaip galima panaudoti oro uostą karantino metu, taip pat pristatyti viziją, kaip gyvensime po metų, jei nebus sukurta vakcina nuo Covid-19.