Vieną plungiškį rektorių keičia kitas

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) rektoriumi išrinktas profesorius, Plungės garbės pilietis Rimantas Benetis. Jis pakeitė kitą iš Plungės kilusį profesorių, dvi kadencijas nuo 2010-ųjų LSMU vadovavusį Remigijų Žaliūną.

Universitetas pranešė, kad jo Taryba naujuoju rektoriumi vienbalsiai patvirtino profesorių kardiochirurgą R. Benetį spalio 23 dieną. Jis buvo vienintelis, pateikęs kandidatūrą konkurse, tad nuo lapkričio 4-osios pakeitė ilgametį rektorių R. Žaliūną.
Išrinktojo rektoriaus pristatytoje universiteto veiklos penkerių metų programos koncepcijoje numatoma puoselėti LSMU tarptautiškumą ir atvirumą kaitai bei naujovėms.
„Šiandien universitetą matau kaip lyderiaujantį Europoje sveikatos mokslų universitetą visuomenės klestėjimui, kurio misija – kurti, kaupti, sisteminti ir skleisti mokslo žinias, naujausius mokslo ir studijų laimėjimus, mokyti ir ugdyti kūrybingą, dorą, iniciatyvią, išsilavinusią, sveiką, savarankišką ir verslią asmenybę, puoselėti demokratiją ir gerovę, ugdyti sveiką bei išsilavinusią visuomenę“, – teigia išrinktasis LSMU rektorius.
R. Benetis yra ilgametis Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas ir Kardiologijos instituto direktorius, jis prieš du dešimtmečius vadovavo pirmajai širdies persodinimo operacijai Kaune, 2007-aisiais – pirmajai Baltijos šalyse plaučių ir širdies bei plaučių komplekso persodinimo operacijai.
Iš Plungės kilęs profesorius yra paskelbęs 457 mokslo publikacijas, skaitęs pranešimų tarptautinėse konferencijose ir kongresuose, sėmęsis patirties prestižinėse užsienio gydymo įstaigose.
2003 metais jam įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryžius, 2018 metais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius, nuo 2010 metų jis yra Kazachstano Respublikos garbės profesorius bei Plungės garbės pilietis.
LSMU R. Žaliūnas vadovavo dvi kadencijas nuo 2010-ųjų, prieš tai jis dvi kadencijas vadovavo ir Kauno medicinos universitetui, kuris po susijungimo su Lietuvos veterinarijos akademija ir tapo LSMU. Ši aukštojo mokslo įstaiga yra tikriausiai vienintelė tokia šalies istorijoje, tokį ilgą periodą vadovaujama plungiškių.
„Žemaičio“ informacija