
Naujausios
Jau 17 metų ūkininkaujantis
Mikas sako, jog tai buvo pirmas kartas, kai pilkiai neaplenkė ir jo ūkio. Iki tol girdėdavęs, kad
papjauna tai vieno, tai kito kaimyno gyvulius, bet pačiam dėl to skaičiuoti nuostolių dar neteko.
Vilkai Lopaičiuose ypač dažnai grobio dairytis ėmė prieš dvejus trejus metus.
O tiek nuostolių, kiek kaimo žmonėms jie pridarė šiemet, ūkininkas spėja, niekada nėra buvę. Po skerdynių M. Jusio valdose apsilankę medžiotojai tikino, kad į jo bandą turėjo įsisukti ne vienas ir ne du, o visa gauja vilkų. Gal atėjo išalkę maisto, o gal mokė jauniklius medžioti.
Jis pats penktadienį skaičiavo, jog neteko 16-os avių, iš jų ar ne 13 ėriavedžių, tad nuostolis dėl to tik padidėja. Vienos avys papjautos iškart, kitos nuo sužeidimų nugaišo jau vėliau. Dalį sužalotų teko paskerst. Vyras stebėjosi, kad viena po išpuolio jau tvarte kritusi avelė buvo be menkiausio sužeidimo. Gal ją šitaip paveikė patirtas stresas.
M. Jusio elektriniu piemeniu aptvertos avys ganėsi prie kelio, tad apie išpjautus gyvulius jam pranešė pro šalį darban važiavęs kaimynas.
„Paskambino ir sako: „Mikai, turi problemų. Važiuok savo avių žiūrėt...“
Atskubėjęs į ganyklą šeimininkas pamatė, kas liko po vilkų puotos. Dalis avių – 6-ios– buvo sugintos į tvenkinį, tad teko jas, jau nugaišusias, traukti į valtį. Nuostolių įvertinti atvažiavusi komisija spėliojo, kad gal kitos penkiasdešimt ar šešiasdešimt, kurių nesimato, tiesiog nugrimzdo į tvenkinio dugną, bet avių augintojas sako žinojęs, kad to būti negalėjo.
„Žinau, kad jos moka plaukti, pats esu matęs“, – įsitikinęs ūkininkas.
Ieškodamas dingusių gyvulių Mikas, pasitelkęs pagalbą, apėjo artimus kaimynus, nuvažiavo ir gilyn į kaimą, ieškojo pagal pėdsakus, bet niekur avių nesimatė, niekas apie jas girdėjęs nebuvo. Galiausiai gyvuliai vakare prie fermų parėjo patys. Tad didžioji dalis bandos liko sveika. Žinoma, tarp jų yra sužeistų, lyg dar trūksta jauniklių.
Baugina tai, kad jau tampa neaišku, kaip nuo pilkių apsisaugoti, jei jie nesibodi eiti prie sodybų, nebijo elektrinio piemens – lopaitiškis įsitikinęs, jog vilkai jį tiesiog peršoko. „Radom vietas, kur šokta. Vienoj vietoj tinklas buvo į vidų įkritęs.“
Po tokios vilkų puotos apie 110 avių (avinai tuo metu buvo atskirti) iki tol auginęs M. Jusys jas iškart uždarė į tvartus. Nors ruduo – šiltas, atnaujintose ganyklose daug žolės, dobilų, bet jais mėgautis avys galės nebent dienomis. Nežinosi, kada vėl vilkai gali atitykinti.