Žemės deivė, vardu Gaja

Gintarės GUREVIČIŪTĖS nuotrauka
Šešiolikmetė Gaja svajoja būti laisva ir nepriklausoma
Vieni tėvai, svarstydami, kokį vardą suteikti būsimai savo atžalai, renkasi ilgai negalvoję, dažniausiai tik peržvelgę populiariausių vardų sąrašus. O Plungės viešosios bibliotekos direktorė Gintarė Gurevičiūtė, jau besilaukdama savo dukrelės, atsakingai ėmė sudarinėti labiausiai patikusių vardų sąrašą, tikrino jų skambesį bei tarimą. Plungiškė žinojo tik vieną – kad dukra turės retą, unikalų ir gilią prasmę turintį vardą.

Gaja Gurevičiūtė Clarke gimė 2008 metais Airijos sostinėje Dubline. Nuo pat pradžių buvo aišku, kad gimus dukrai ji turės dvigubą pavardę – airių kilmės tėčio ir lietuvaitės mamos. Kadangi pavardė bus ganėtinai ilga, tad vardą sąmoningai rinkosi trumpą, kad būtų galima lengvai ištarti tiek Lietuvoje, tiek ir Airijoje.

„Pamenu, vos tik sužinojau, kad laukiuosi mergaitės, iškart interneto platybėse leidausi į retų vardų paieškas. Kažkada buvo toptelėjusi mintis pavadinti Žemyna, bet buvo aišku, kad airiams bus sunku ištarti mūsų lietuvišką ž raidę, o ir pačiam vaikui bus sudėtinga su tokiu vardu. Ir štai vieną vakarą į svečius atėjo artima draugė, jai pasipasakojau, kad radau gražų vardą Žemyna, bet vis svarstau ir iki galo nesu nusprendusi. Ji man ir pasiūlė rinktis graikų mitologijos kilmės Gajos vardą, kurio reikšmė tokia pati kaip ir Žemynos. Nuo tada šios minties ir nebepaleidau“, – pasakojo G. Gurevičiūtė.

Vėliau plungiškė perskaitė, kad graikų mitologijoje Gaja yra žemės įsikūnijimas ir visų gyvų būtybių motina, viena iš pirmapradžių dievybių. Beje, mergaitė turi dvigubą pilietybę, airiškame pase jos vardas yra užrašytas Gaia.

Anot mamos, kuri geriausiai pažįsta savo dukrą, Gajos charakteris puikiai atitinka pačią vardo reikšmę: ji stipriai jaučia kitus žmones ir turi gavusi nuostabų talentą iš aukščiau – piešti. Todėl septynerius metus lankė Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos dailės skyrių.

Pati Gaja, paklausta, kokioje srityje ar veiklose mato savo ateity, atsakė: „Matau save einant mamos pėdsakais, būnant laisva siela ir neprisirišant prie vienos profesijos ar gyvenimo kelio.“