
Naujausios
– Pandemijai įsismarkavus nevyksta ne tik kultūriniai, sporto renginiai. Tikintieji nebesirenka ir į Mišias. Kas juos šiuo laiku priartina prie Dievo?
– Bažnyčios uždarytos tik Mišių metu. Kitu laiku iki Kalėdų bažnyčios durys atviros visą dieną – asmeninei maldai. Tad kiekvienas čia gali ateiti ir pasimelsti.
– O jeigu tikintieji nori atlikti išpažintį?
– Galima ir išpažintį atlikti. Tik reikia atėjus susirasti kunigą – jis nuo ryto iki vakaro bus bažnyčios zakristijoje. Čia bus galima rasti ir Dievo duonelės.
– Jau pavasarį, per pirmąją pandemijos bangą, bažnyčios, tarp jų – ir Plungės, negalėdamos įsileisti tikinčiųjų, Mišias ėmė transliuoti internetu. Toks išaušo Velykų rytas. Ar prie kompiuteriu tikintieji sės ir Kalėdų išvakarėse bei ryte?
– Naudojamės technologijomis ir Mišias tiesiogiai transliuojame Plungės šv. Jono Krikštytojo parapijos feisbuko paskyroje. Kristaus gimimo Mišios Kūčių vakarą bus transliuojamos 21 val., Kalėdų dieną – 10 ir 12 valandomis. Antrąją Kalėdų dieną Mišias įsijunkite 18 valandą.
– Kalėdas visi pasitiksime ypač sunkiu metu, kai Lietuva pirmauja pagal sergančiųjų koronavirusu skaičių. Iš to gimė griežti įprasto gyvenimo suvaržymai, o dėl jų kyla daug nepasitenkinimo. Ką pasakytumėte žmonėms, kad tų pykčių būtų kuo mažiau?
– Tiesiog yra gyvenime tam tikri įvykiai ir dėl jų priimami tam tikri sprendimai. Susirgo žmogus – vežam pas gydytoją, liga ypač sunki – ieškom geriausio daktaro. Dabar serga visas pasaulis ir valstybės galvos ieško geriausio sprendimo, kad išsaugotų žmonių sveikatą bei gyvybę. Ir šito dalyko nesuvokti, nesuprasti...
Juk dabar yra blogiau negu karo metais. Anuomet daktarai žinojo, ką daryti. O dabar mes įstumiame daktarus į pavojų jų gyvybėms. Todėl mūsų ir prašo – užsidarykim, susilaikykim, neieškokim ligos. Tu gali vaikščioti po kiemą, gali apeiti apie namą – viską gali daryti, tik nesusitik su žmonėmis. Užtat likimas davė mums progą daugiau pabendrauti šeimoje, suteikė daugiau asmeninio bendravimo. Tuo reikia džiaugtis, o ne burnoti.
– Turbūt ir jūs girdėjote kalbant, kad šiemet Kalėdos bus kitokios...
– Taip, visi dabar taip kalba. O iš tiesų, pasakysiu, jog tai anksčiau jos buvo netikros: triukšmas, didelis judesys, daug daiktų – nematėm žmogaus. Todėl šiemet Kalėdos bus ypač tikros. Anksčiau nepastebėjom šventosios šeimos, ieškančios vietos prisiglausti Jėzui ateiti pas mus. Ir Jėzus atėjo užmiestyje, Jėzus atėjo vienatvėje, laukuose. O dabar mes esam gyvenimo užmiestyje, gyvenimo laukuose. Priimkim šitą laiką. Pajuskim, kaip Dievas jautėsi, kai atėjo dėl mūsų.
Ir kartu šitos Kalėdos tegu būna apmąstymas, kad gyvenimas nėra žaidimas. Kad viskas greitai praeina. O svarbiausias dalykas yra tikėti amžinybe ir mylėti, rūpintis žmogumi, kuris yra šalia tavęs.
– Ko palinkėtumėte tikintiesiems šių Kalėdų proga?
– Susėsim prie stalo, visi dalinsimės duona. Ji yra žmogaus ir Dievo, mūsų tarpusavio ryšys. Tai pagarba, meilė, rūpestis, širdies gerumas, palaikymas. Linkiu, kad nuoširdžiai pasidalintume ta pašventinta duonele. Nesvarbu, vienas, du ar penki prie stalo susėsim šiemet, svarbiausia, kad po mažą gabalėlį laužtumėm galvodami apie kiekvieną jau išėjusį ir apie tą, kuris negali šiandien sėsti kartu su mumis – ar jis būtų Lietuvoje, ar kitoje pasaulio vietoje. Tegu jie laužia duonelę, mes laužkim, ir tegu duona mus vienija rūpintis vienas kitu, mylėt, atleist, suprast ir dėkoti Dievui, kas benutiktų.
Dievas per tikėjimą duoda mums žinojimą – yra amžinasis gyvenimas. Ir tu tikėdamas esi to amžino gyvenimo dalis. Su šventomis Kalėdomis!