
Naujausios
Bendradarbiavimo skydu – prieš vagystes
Pirmieji šalyje pasirašę saugaus ūkio sutartį su miškininkų, ūkininkų ir energetikų organizacijomis, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su socialiniais partneriais diskutavo, kokios bendros priemonės padėtų užkirsti kelią vagystėms ir kitoms nusikalstamoms veikoms, dėl kurių patiriama didžiulių nuostolių.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Miškininkų galvos skausmas – medienos vagystės
Radviliškio rajono savivaldybėje į konferenciją „Saugią aplinką kurkime kartu. Saugus ūkis“ susirinkę Radviliškio ir aplinkinių rajonų miškų urėdijų, apskrities policijos komisariatų, AB „Lesto“ atstovai bei ūkininkai siūlė būdus, kurie padėtų užkardyti nusikalstamas veikas miškininkystės srityje, elektros ir ūkininkų ūkiuose.
Radviliškio miškų urėdijos urėdo Juozo Eismonto teigimu, didžiausias miškininkų galvos skausmas yra savavališki miško kirtimai bei medienos vagystės. Pasak urėdo, daugumoje atvejų daryti pažeidimus žmones skatina ne skurdas ir nepritekliai, o noras pasipelnyti, pardavus pavogtą medieną.
Didžiausia miško išteklių vagystė per šešerius pastaruosius metus rajone buvo įvykdyta šių metų vasario mėnesį – tąkart buvo pavogti bemaž 88 kietmetriai eglės ir pušies rąstų, kurie buvo pakrauti į tris medienvežes mašinas ir išvežti už rajono ribų. Anot J. Eismonto, yra įtarimų, kad ir šią, ir kitas stambias vagystes vykdo viena ar kelios grupės, veikiančios ne viename rajone.
Pernai ir užpernai rajone medienos vagysčių neužfiksuota. Ankstesniais metais užregistruota po vieną dvi vagystes, kurių metu pavogta po kelis kietmetrius medienos. Bėda ta, kad nei smulkesnės, nei didžioji rąstų vagystė nebuvo išaiškintos.
Vidutiniškai per metus rajone įvykdomi 5 neteisėti kirtimai, kurių metu vidutiniškai iškertama po 8,5 kietmetrio medienos. Anot J. Eismonto, čia situacija yra geresnė, nes dauguma neteisėtų kirtimų yra išaiškinama.
Bendradarbiavimo esmė – kokybė, ne kiekybė
Didžiule rykšte vagystes įvardijo ir AB „Lesto“ Šiaulių regiono tinklo valdymo departamento direktorius Kęstutis Kazlauskas.
Jo pateiktais duomenimis, šiemet buvo įvykdyta apie 70 vagysčių, dauguma iš jų – transformatorių alyvos, padaryti nuostoliai viršija 100 tūkstančių litų. Pernai vagysčių buvo daugiau, bet nuostoliai – mažesni. Vagiami ir elektros laidai.
Išpylus alyvą, sudega transformatoriai, tad kiekvienas įsilaužimas į transformatorinę energetikams atneša didelių nuostolių.
Energetikai, anot K. Kazlausko, iš saugaus ūkio sutarties, kurią pasirašė kartu su kitais socialiniais partneriais, tikisi visapusiško bendradarbiavimo: ūkininkų prašyta pranešti apie visus įtartinus atvejus, policijos – operatyvaus tyrimo ir pagalbos išaiškinant vagis.
Radviliškio miškų urėdas J. Eismontas priminė ūkininkams, kad pastebėjus šventinėmis dienomis miškuose važinėjančius miškavežius, reikia atkreipti į tai dėmesį, nes urėdijos miškavežiai dirba tik darbo dienomis. Savo ruožtu urėdas pažadėjo garantuoti konfidencialumą.
Policijos pareigūnų paprašyta, kad patruliuodami rajono keliuose, jie fiksuotų visų medieną gabenančių transporto priemonių valstybinius numerius, seniūnų – kad apie pažeidimus miškuose informuotų girininkijų darbuotojus.
Autorės nuotr.
PROBLEMA: Apskrities policijos komisariatų, urėdijų, energetikų atstovai bei ūkininkai Radviliškyje gvildeno saugios aplinkos problemas.
PADĖKA: Aktyviai saugaus ūkio socialinei partnerei, ūkininkei Reginai Jarušienei Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Baltakis įteikė padėkos raštą.