Iki brandos egzaminų – vos šimtas dienų

Kulių dvyliktokų klasės auklėtojos Stasės RIMKUVIENĖS nuotraukos
Šimtadienį jau atšventė ir Kulių gimnazijos abiturientai
Nors daug kas sako, jog vasario mėnesio niekas neįsivaizduoja be Įsimylėjėlių dienos, moksleiviai, tiksliau – abiturientai, su tuo pasiginčytų. Jiems paskutinis žiemos mėnesis asocijuojasi su viena laukiamiausių jų švenčių – Šimtadieniu. Šia proga vyriausius mokinius sveikina visa mokyklų bendruomenė, dovanodama jiems įsimintiną renginį, kurio metu netrūksta smagios nuotaikos, gražių palinkėjimų bei pamąstymų apie vos už šimto dienų jų laukiančius abitūros egzaminus. Šimtadienio šventę jau paminėjo ne viena šalies mokykla, tarp kurių – Plungės „Saulės“ ir Kulių gimnazijos.
Plungės „Saulės“ gimnazijos nuotraukos
Šiemet „Saulės“ gimnaziją baigs 155 abiturientai

Kaip ir kasmet, didžiausia šventė surengta „Saulės“ gimnazijoje, su kuria šiemet, įveikę brandos egzaminus, atsisveikins 155 abiturientai. Tai – 56-oji gimnazistų laida. Įsimintiną šventę jai surengė trečios gimnazinės klasės moksleiviai, vasario 15-ąją pakvietę dvyliktokus į „Gero vakaro šou“.

Koks šimtadienis be įvairiausių užduočių abiturientams, smagios muzikos ir šokių? Spalvingumo šventei suteikė ir puošni jos dalyvių apranga – Šimtadieniui išsipustė ne tik abiturientės ir abiturientai, bet ir jų auklėtojos bei kiti šventės dalyviai.

Įsimintino renginio vairas buvo patikėtas Aušriui ir Arnoldui, kuriems talkino žavioji Skaistė, kalbinusi visų šešių dvyliktų klasių vadoves, turėjusias prisiminti labiausiai atmintin įsirėžusį jų klasės mokyklinio gyvenimo įvykį, pasakyti, ko labiausiai pasiilgs, kai atsisveikins su savo auklėtiniais, kokiu vienu žodžiu juos galėtų apibūdinti.

Prie šventinės programos prisidėjo ir patys šventės kaltininkai, pristatę paruoštus ir nufilmuotus pasirodymus, atlikę smagias užduotis.

Tradiciškai, švenčiant Šimtadienį, surengti ir apdovanojimai: išrinkti ne tik „Stalo teniso ekspertas“, „Dobilėlio“ išlaikytojas“, „N raidžių karalius“, „Budėtojos Zitos geriausias draugas“, „Vakarėlių siela“, „Stilingiausioji“, „Mokytojų numylėtinis“, „Saulės“ pora“, „Teisybės ieškotojas“, bet ir šventės „Karalius“ ir „Karalienė“, kuriais šiemet tapo Airius Kupetis ir Gabija Igarytė. Abiturientams įteikti ir vadinamieji pusatestačiai bei simboliniai Šimtadienio kalendoriai.

Nors praėjusį ketvirtadienį gražiausi žodžiai ir palinkėjimai skriejo abiturientams, tačiau jie ir patys pasisakė – už rūpestį, meilę ir palaikymą nuoširdžiai dėkojo savo klasių vadovėms, gimnazijos direktorei Daliai Uščinienei, mokytojams bei renginį organizavusiems vienuoliktokams.

Tą pačią dieną šventinio šurmulio netrūko ir Kulių gimnazijoje, kurioje šiais mokslo metais mokosi 13 abiturientų. Šioje mokykloje buvo surengti „Žvaigždžių apdovanojimai“.

Kitos Plungės rajono ir Rietavo savivaldybėse esančios gimnazijos Šimtadienio dar tik laukia. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje, kuriai šiemet „Sudie“ tars 14 dvyliktokų, Šimtadienis šurmuliuoja jau šiandien. O štai Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos bendruomenė vieną gražiausių dvyliktokų švenčių minės kitą penktadienį – kovo 1-ąją. Šimtadienį čia švęs 15 dvyliktokų.

Tą pačią dieną Šimtadienis vyks ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje, kurioje šiais mokslo metais mokslus kremta 30 abiturientų. Tverų gimnazija šiemet Šimtadienio šventės neturės, kadangi mokykloje šiemet nėra suformuota dvyliktokų klasė. Kaip sakė įstaigos vadovė Gitana Kužmarskytė, tveriškiams mokiniams linksmybių teks palaukti iki kitų metų, kuomet Šimtadienį minės dabartinių vienuoliktokų klasė.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija, kaip ir 2023 metais, prasidės birželio 5 dieną lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminu, o baigsis birželio 25 dieną vokiečių kalbos valstybiniu brandos egzaminu.

nuotrauka
Abiturientų klasių auklėtojos