
Naujausios
„Tas keliukas nėra užstatomas mašinomis – jos stovi tvarkingai prie namų. Tiesiog jis per siauras ir nėra pritaikytas važiuoti sunkiasvorėms mašinoms, tai šiukšliavežis ir netelpa. Kad jis normaliai išsisuktų, toje vietoje negali stovėti kokie šeši automobiliai. O tai kur tas mašinas statyti? Daugiau nėra kur. Visi gyventojai piktinasi. Nežinom, kam dėkoti už taip „protingai“ suprojektuotą aikštelę“, – kalbėjo į redakciją paskambinęs plungiškis.
Esą ir pakęsti tą ausį rėžiantį šiukšliavežio signalą darosi vis sunkiau.
„Dabar žiema – visų langai uždaryti. O kas bus vasarą, kai žmonės norės juos atverti?! Pažadins visus miegančius vaikus“, – piktinosi vyriškis.
Jis mano, kad šią problemą išspręstų vietos automobiliams statyti išplėtimas – juk konteinerinės aikštelės iš ten jau neiškelsi.
Kad problema yra, sutiko ir prie atliekų aikštelės sutikti aplinkinių namų gyventojai. Esą keliukas išties siauras. Bet, jų nuomone, ir žmonės turėtų būti sąmoningesni – juk žino, kada atliekas išvežanti mašina atvažiuos, yra paskelbti grafikai, tad tuo metu galėtų mašinų čia nestatyti.
„Žemaitis“ pasiaiškinti, kam gyventojai turėtų „dėkoti“ už konteinerinės aikštelės vietos parinkimą, paskambino Plungės rajono savivaldybės ekologei Robertai Jakumienei.
„Vietą parinko Savivaldybė, projektavo UAB „Urbanistika“. Ji schemas dėliojo pagal technines galimybes, tad buvo numatyta ši vieta ir Savivaldybė tam pritarė. Kieme ten net nauja įvaža šiukšliavežiui suformuota“, – aiškino ekologė.
O senojoje vietoje įrengti pusiau požeminių konteinerinių esą nebuvo galima dėl požeminių tinklų.
Nors R. Jakumienės teigimu, buvo pasirinktas optimaliausias galimas variantas, visgi ji sutiko, kad ta vieta tarp A. Jucio 44-ojo, 46-ojo ir 48-ojo namų atliekoms surinkti nėra pati geriausia.
„Tikrai buvo Savivaldybėje diskutuota, kad šiukšliavežiui bus sunkiau pravažiuoti, bet tam buvo padaryta ir įvaža“, – toliau dėstė ekologė.
Be to, pasak jos, tuomet, kai buvo renkamos vietos aikštelėms ir važiuojama į kiemus įvertinti situaciją, dar nebuvo paskelbtas karantinas, todėl dienos metu kiemai buvo beveik tušti – žmonės darbuose ar kur nors išvykę. O šiukšliavežis atliekas išveža būtent dienos metu. Dabar daugiau žmonių būna namie, šalia namų lieka ir automobiliai. Viliamasi, kad karantinui pasibaigus, kai dienomis kiemai aptuštės, situacija pasikeis.
Ar būtų galima kažką padaryti dabar? „Jei dėl tos aikštelės kreipsis vežėjas, sakydamas, kad nėra įmanoma ją aptarnauti, tikėtina, kad bus įrengti mašinų statymą konkrečiu metu, aptarnavimo dienomis, ribojantys ženklai. Bet kol kas dar negirdėjom, kad neprivažiuotų“, – atsakė ekologė.
O tuo, kad mašinos kiemuose netelpa, esą turėtų rūpintis patys daugiabučių namų gyventojai, mat dar prieš įrengiant pusiau požeminių konteinerių aikštelę minėtas įvažiavimas, anot ekologės, jau buvo sudėtingas. Tačiau Savivaldybė daugiabučių kiemų platinti nesiima – tai esąs pačių gyventojų rūpestis ir reikalas. Tiesa, jie laisvi parodyti iniciatyvą ir kreiptis į Savivaldybę, kuri pagal atitinkamą programą gali skirti dalį lėšų kiemams platinti, bet tik su gyventojų prisidėjimu.