
Naujausios
R. Gentvilas tikino suprantantis, kad šalia jo vadovaujamos įstaigos esanti aikštelė – miesto, tačiau pageidavo, jog bent dalis jos priklausytų centrui, kad įstaigos darbuotojams nereikėtų sukti galvos, kur įkišti savo automobilį atvykus į darbą, kad vietos mašinai rastų ir savo neįgalius vaikus į centrą atvežantys tėvai ar iš kitų rajonų konsultacijoms bei kitokiai pagalbai atvažiuojantys žmonės.
Direktorius tikino, kad jų transporto priemonėms vietų nėra, nes aikštelę „okupuoja“ kitapus gatvės esančios Technologijų ir verslo mokyklos mokiniai. Esą šie neretai savo mašinas susistato taip, kad net išvažiavimo nelieka. „Verk, jei nori, kai reikia išvažiuot“, – kalbėjo centro vadovas.
Jo teigimu, minėta mokykla turi savo aikštelę, skirtą automobiliams, vietos jiems esą netrūksta ir aplink esančiuose kiemuose, bet vis tiek kiša nosį į kitoje gatvės pusėje esančią aikštelę. Todėl dažnai į darbą atvykę centro darbuotojai nebeturi kur pasistatyti mašinų. Ypač tie, kurių pamaina prasideda iš ryto.
Tiesa, R. Gentvilas sakė nesiekiantis nusavinti visą aikštelę. Joje direktorius norėtų keturiolikos vietų. Tiek sutilptų į dvi eiles. Tokiu atveju dar viena eilė liktų kitiems plungiškiams, kad ir tiems patiems Technologijų ir verslo mokyklos moksleiviams. Svarbu, kad jie mašinas statytų taip, kad liktų vietos išvažiuoti.
Direktorius kalbėjo, kad, iš-
skyrus vietas centrui, pagaliau atsirastų kampelis ir įstaigos vadinamiesiems geltoniesiems autobusams, kurių ji turi tris. Dabar jiems vietos aikštelėje nelabai būna. Todėl jie, kad atvežtų ar išvežtų neįgalius vaikučius, priversti važiuoti kone iki centro laiptų ir taip jau labai prastos būklės taku.
„Žinoma, vaikams gal taip dar ir patogiau, tačiau tokiu būdu laužomas takas. Be to, laukiame didžiulių remonto darbų, dėl kurių į mūsų teritoriją suvažiuos įvairi technika. Tad autobusams net nebebus įmanoma privažiuoti prie centro. Todėl aikštelė su vietomis centrui itin reikalinga“, – aiškino R. Gentvilas.
Centro vadovas patikino, kad linijas jo įstaiga, pasitarusi su specialistais, išsibraižytų pati, pažymint ir vieną vietą neįgaliesiems. Reikalingi tik rezervacijos vietą nurodantys kelio ženklai.
Aikštelę prižiūrėtų centro kiemsargis. Jis tai darė ir iki šiol – rinko šiukšles, šlavė lapus, šakas, valė sniegą, sutvarkydavo ir po savaitgalių jaunimo paliktą netvarką. Šios naštos centras ir toliau žadėjo nesikratyti, svarbu, kad jiems būtų „atriektas“ gabalas aikštelės.
Komisija tam neprieštaravo. Pritarė, kad prie Specialiojo ugdymo centro esančioje automobilių aikštelėje keturiolika vietų atitektų būtent šiai įstaigai, įrengiant kelio ženklą „Rezervuota stovėjimo vieta“.
Tik kad būtų užtikrinta, jog tose vietose – tik centro darbuotojų, mokinių tėvų ar vadinamųjų klientų mašinos, būtina įsivesti leidimus. Kitu atveju sukontroliuoti mašinų paprasčiausiai nebus įmanoma. Negelbės nei policija, nei Savivaldybės viešosios tvarkos specialistai.
R. Gentvilas patiko, kad čia – mažiausia problema. Jiems svarbiausia buvo gauti „palaiminimą“ vietų rezervacijai, o leidimais pasirūpinti – juokas.