
Naujausios
Kaip yra sakę „Pavasario trimitų“ organizatoriai, surengti pučiamųjų instrumentų konkursą-festivalį kilo gilinantis į Žemaitijos krašto istoriją, kurioje pučiamieji instrumentai užėmė itin svarbią vietą dar nuo kunigaikščių Oginskių laikų.
2001-aisiais pirmąkart nuskambėję „Pavasario trimitai“ tapo vienu populiariausių renginių Plungės M. Oginskio meno mokykloje. Geriausias to įrodymas – kaskart nemąžtantis dalyvių skaičius. Gražiai apie pavasarį jaunuosius pūtikus suburiantį festivalį-konkursą atsiliepia ir muzikantus vertinantys komisijos nariai. Tiesa, vieno pirmųjų „Pavasario trimitų“ komisijos pirmininku buvo Lietuvoje ir pasaulyje garsus saksofonininkas Petras Vyšniauskas, kurio šaknys – Plungėje.
Renginio populiarumo nesumažino ir karantinas, perkėlęs renginį į internetą. Šiemet festivalyje-konkurse pasirodė 210 muzikantų: 9 ansambliai ir 174 solistai iš 8-ių Europos šalių: Portugalijos, Rumunijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos ir, žinoma, Lietuvos. Dalyviai buvo suskirstyti į varinių ir medinių instrumentų pogrupius ir varžėsi klasikinės, estradinė-džiazinės bei šiuolaikinės muzikos kategorijose.
Mokytojų ir vadovų, ruošusių moksleivius konkursui, visose kategorijose buvo 81, beveik tiek ir koncertmeisterių. O atlikėjus vertino net trys autoritetingos tarptautinės komisijos.
Mykolo Oginskio meno mokyklai atstovavo atlikėjai, pristatę 27-is konkursinius pasirodymus. Dalyvavo 5-ių mokytojų mokiniai: mokytojo eksperto Artūro Urniežiaus, mokytojo metodininko Aivaro Almino, vyr. mokytojo Vidmanto Žilinsko, mokytojo Pauliaus Lygnugario ir mokytojo metodininko Stanislovo Razmaus.
Varinių pučiamųjų instrumentų estradinės ir džiazinės pjesės kategorijoje dalyvavo 24 solistai. Šioje grupėje daugiausiai balų surinko ir „Grand Prix“ laimėjo trombonininkas Matas Stabingis, kurio mokytojas – A. Urniežius.
Varinių pučiamųjų instrumentų klasikos ir šiuolaikinės pjesės kategorijoje dalyvavo 63 solistai, medinių pučiamųjų instrumentų grupėje, estradinės ir džiazinės muzikos kategorijoje – 34. D 1 kategorijoje saksofonininkas Ernestas Lukšas, kurio mokytojas –V. Žilinskas, pelnė „Grand Prix“ laureato vardą. Medinių pučiamųjų instrumentų grupėje klasikinės ir šiuolaikinės muzikos kategorijoje dalyvavo 53 solistai.
Po konkurso kuriamas laureatų pasirodymų virtualus koncertas, kuris bus paviešintas Plungės M. Oginskio meno mokyklos svetainėje.
Nuotoliniu būdu surengtas ir visų konkursui muzikantus ruošusių pedagogų kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Meistriškumo ugdymo ir tarptautinio pedagogų bendradarbiavimo iššūkiai dirbant nuotoliniu būdu“.
„Žemaičio“ informacija