
Naujausios
Senoji aikštelė jau griaunama
Apie nudėvėtą ir nesaugią minėtos mokyklos pašonėje esančią riedutininkų ir riedlentininkų rampą esame rašę jau ne sykį. Vienu metu net buvo sužibusi viltis ją sutvarkyti. Tikėtasi, kad tai bus galima padaryti panaudojus vienos, nežinia kodėl įslaptintos įmonės žadėtą 5-ių tūkst. eurų paramą. Apie tai diskutuota praėjusį rudenį, tačiau tokios kalbos netruko nutilti.
Galiausiai minties tvarkyti senąją rampą atsisakyta. Esą įrengti naują aikštelę ant senų, jau atitarnavusių pagrindų – ne tik finansiškai neprotinga, bet ir nesaugu. Nemaža dalis aštuonerius metus vaikus ir jaunimą džiuginusios rampos šiuo metu jau išardyta.
Ar senosios vietoje iškils nauja laisvalaikio aikštelė, nėra aišku, mat neapsisprendžiama, ar „Ryto“ mokyklos teritorija – pati geriausia vieta tokiai zonai, nes dėl vakarais čia šurmuliuodavusio jaunimo pykdavo aplinkiniai gyventojai.
Neapsisprendžiama dėl vietos
Kur Plungėje būtų geriausia įrengti naująją aikštelę, diskutuota jau ne kartą. Paskutinį sykį tai daryta per Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį. Prieš tai – per Sporto tarybos posėdį, kurio metu buvo apsispręsta dėl trijų aikštelei galimų vietų.
Vieni buvo įsitikinę, kad vietos nereikėtų keisti ir naują, modernesnę aikštelę įrengti prie „Ryto“ mokyklos. Kitų manymu, jaunimo laisvalaikio zonai puikiausiai tiktų ir Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos teritorija. Treti siūlė pagalvoti apie erdves prie irklavimo bazės.
O Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu kaip galimos vietos riedutininkų ir riedlentininkų rampai įvardytos šios: „Ryto“ pagrindinės mokyklos arba A. Jucio progimnazijos teritorijos, skveras tarp A. Jucio ir J. Tumo-Vaižganto gatvių, šalia „Super miesto“ vaikų žaidimų aikštelės, bei erdvės prie lopšelių-darželių „Saulutė“ ir „Rūtelė“. Apie jas diskutuota ir per Sporto tarybos posėdį, bet galiausiai buvo išgrynintos tik minėtos trys.
Bene pirmoji nuomonę dėl galimos vietos išreiškė vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė. Ji buvo linkusi pritarti siūlymui aikštelę įrengti prie irklavimo bazės. Anot jos, ši erdvė – toliau nuo gyvenamųjų rajonų, tad šalia jos įrengta aikštelė niekam neužkliūtų.
Šios idėjos neignoravo ir kiti posėdžio dalyviai, bet, jų nuomone, šiuo atveju labai svarbu, ką mano tie, kurie ta erdve naudosis, kokioje vietoje jie mato naująją laisvalaikio zoną. Sutarta, kad būtina atlikti apklausą, kurios metu nuomonę dėl galimos vietos laisvalaikio aikštelei pirmiausiai išreikštų jaunimas. Žinoma, būtina atsiklausti ir kitų gyventojų.
Svarbiausia – kokybė
Tiek per Švietimo, kultūros ir sporto, tiek per kitus posėdžius aptarta ir tai, kokia apskritai turėtų būti naujoji aikštelė. Akcentuota, kad ankstesnioji tarnavo vos aštuonerius metus, tad šįkart esą reikėtų pamąstyti apie kažką ilgaamžiškesnio.
Investuoti į kokybišką ir ilgai tarnausiančią aikštelę ragino į kolegų posėdį įsitraukęs Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Adomas Zamulskis. Dar jis aiškino, kad visos kokybiškai aikštelei reikalingos sumos paimti iš Savivaldybės kišenės nebus įmanoma, todėl siūlė pradėti dairytis kitų finansinių galimybių.
„Skūpas moka du kartus“, – pritardama A. Zamulskio išsakytai nuomonei dėl kokybiškos aikštelės sakė ir vicemerė.
Tad nors šis klausimas svarstytas jau ne kartą, nepaaiškėjo nei koks aikštelės modelis turėtų būti, nei kur ji bus įkurdinta. Kol kas nuspręsta atlikti plungiškių apklausą, o tada imtis konkrečių sprendimų.