
Naujausios
Pirmoji su iš J. Bunkos labdaros ir paramos fondo „išplaukusiu“ sumanymu, pagal Savivaldybės priimtą tvarką, susipažino Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajone suteikimo komisija. Jos pirmininkė Jolanta Skurdauskienė per liepos mėnesį vykusį Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį sakė, jog vasaros pradžioje komisijos svarstytas tiek pats įamžinimo faktas, tiek pateiktas žemaitiškas tekstas, kuris skamba taip: „Šiuo trobuo 1970–2014 metais gīvena ė kūrė tatuodailininks, Plungės garbies pilietis, paskotėnis žīds Plungie, LDK Gedimina ordėna riterė krīžiaus kavalierius, II pasaulėnė kara dalīvis Bunka Jakuovs (1923–2014)“.
Anot pirmininkės, abiem atvejais prieštaraujančiųjų nebuvo – pritarta tiek pačiam įamžinimui, tiek tekstui, kuris suredaguotas kalbos tvarkytojų. Šis žemaitiškas užrašas turėtų atsirasti ant akmens, įkurdinto būsimajame J. Bunkos skverelyje.
Su tokiu sumanymu sutiko ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai. Gražiai idėjai neprieštaravo ir vėliau posėdžiavusi Savivaldybės taryba. Juolab kad tuo, jog įamžinimo idėja taptų kūnu, pasirūpins pats prašymą pateikęs fondas.
Kad būtų galima imtis pirmųjų darbų, dar liko gauti Kultūros ir meno tarybos „palaiminimą“. Ši turės apsispręsti ir dėl konkrečios įamžinimo vietos, ir dėl formos.
„Žemaičio“ kalbintas Plungės rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistas Gintaras Ramonas sakė, jog tautodailininko atminimo vieta turėtų atsirasti šalia jo gyvento namo – 6-uoju numeriu pažymėto V. Mačernio gatvės daugiabučio. Esą šioje teritorijoje ketinama pastatyti suoliuką, šalia jo turėtų puikuotis kažkokiu pavidalu pateiktas minėtas žemaitiškas tekstas bei trys J. Bunkos skulptūros.
Kad teritorijoje tarp 33-iojo A. Vaišvilos gatvės bendrabučio ir buvusios „Eglės“ parduotuvės, kur dabar įsikūrusi kavinė „Šimtas laipsnių“, netolimoje ateityje atsiras J. Bunkos skverelis, mus patikino ir įamžinimo idėja besirūpinantis Eugenijus Bunka. Tautodailininko sūnus tik apgailestavo, kad ten vis tik bus pastatytos ne trys, o dvi J. Bunkos skulptūros – „Sukilėlis“ ir „Valstietis“, kurios šiuo metu vis dar saugomos buvusios „Minijos“ įmonės teritorijoje.
E. Bunkos teigimu, į planuojamą skverelį ketinta perkelti ir trečiąją skulptūrą „Stalius“, tačiau ją itin stipriai paveikęs laikas – dėl nukritusio stogelio supuvo jos vidus. Šiai skulptūrai E. Bunka rado kitą vietą – savo kiemą.
Būsimasis skverelis, skirtas žymaus mūsų kraštiečio atminimui, nėra vienintelis 2007-aisiais Plungėje įkurto J. Bunkos labdaros ir paramos fondo darbas. Jis yra padovanojęs miestui ir visiems plungiškiams skirtą skulptūrą, kuri įkurdinta Telšių gatvėje, miesto aikštės prieigose, įamžinęs pirmąją širdies operaciją Lietuvoje padariusio plungiškio Boriso Efroso atminimą, Žemaitijos nacionaliniame parke įkūręs Litvakų sodą, tvarko masines kapvietes, leidžia knygas ir daro daugybę kitų darbų.
Visa tai mūsų krašte prasidėjo nuo J. Bunkos – žmogaus, savo gyvenimą paskyrusio kilniai misijai.