
Naujausios
Kaip per komiteto posėdį sakė Vietos ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Kazys Milierius, pradėjęs dirbti naujasis „Plungės būsto“ direktorius Eugenijus Palubinskas atkreipė dėmesį, jog pirties paslaugų įkainiai nebuvo keisti nuo 2012 metų. Esą ir pati pirties paslauga „Plungės būstui“ yra nuostolinga, nes vandens, dujų, elektros kainos, darbuotojų atlyginimai didinti ne kartą, o į pirtį jau dešimtmetį galima patekti už tą patį mokestį. Todėl įmonė prašo peržiūrėti esamus įkainius ir patvirtinti naujus, žinoma, didesnius.
Tenkindama šį prašymą Savivaldybės administracija parengė siūlymą didinti pirties įkainius. Remiantis juo, nuo sausio 1 d. valanda pirtyje kainuos nebe 4,36 euro, kaip iki šiol, bet 7 eurus, valanda duše – 4 eurus (iki tol buvo nustatytas tik pusvalandžio įkainis – 2,32 euro). Norint su kompanija praleisti valandą saunoje, teks sumokėti 25 eurus (buvo 23,75 Eur).
Kad šis įkainių didinimas nebūtų per skaudus mažiausias pajamas gaunantiems asmenims, pasiūlyta taikyti didesnę – 50-ies procentų – nuolaidą pensininkams, asmenims su negalia, vaikams iki 16 metų ir Sausio 13-osios įvykių dalyviams (iki šiol jiems taikyta 40-ies procentų nuolaida). Tuo pačiu pasiūlyta dar didesnę nuolaidą – 100-o procentų – taikyti Plungės garbės piliečiams, kitaip sakant, leisti jiems miesto pirtimi naudotis nemokamai.
Į pastarąjį siūlymą posėdžio metu pirmoji sureagavo vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė.
„Mane sujaudino tas sakinys apie garbės piliečius. Siūlyčiau jo nerašyti. Iš tikrųjų tai nebūtų kažkoks didelis mūsų garbės piliečių pagerbimas nemokamai juos į tą pirtį pakviesti. Mes esam kaip tik paruošę naują tvarką, siūlom garbės piliečius kitaip pagerbti“, – ragino ji atsisakyti šio sumanymo. Ir buvo išgirsta, nors „Plungės būsto“ direktorius E. Palubinskas patikslino, kad vienas garbės pilietis viešąją pirtį yra pamėgęs ir ją lanko kas savaitę.
Vis dėlto sutarta, kad ir šis asmuo neliks nuskriaustas, mat jam priklauso nuolaida kaip pensinio amžiaus žmogui. Tad kiek padiskutavus sutarta garbės piliečiams pirtyje netaikyti išskirtinių nuolaidų.
O štai pensinio amžiaus, neįgalius ir socialiai remtinus asmenis, nepilnamečius (iki 16 m.) nutarta į pirtį įleisti ne už perpus mažesnį mokestį, kaip siūlyta iš pradžių, bet visiškai nemokamai.
„Kai kas įsivaizduoja, kad pirtis yra malonumui, bet yra nemaža grupė žmonių, kurie namie neturi galimybės nusiprausti šiltu vandeniu“, – atkreipė dėmesį Tarybos narys Liudas Skierus. Ir pasiūlė mažiausias pajamas gaunančius asmenis visiškai atleisti nuo mokesčio. Esą Savivaldybei tai didelių nuostolių nesudarys, o tokiems asmenims bus didelė pagalba.
„Suprantu, kad Kalėdos ir Naujieji – dovanų metas, bet pirma gal reikėtų paprašyti informacijos iš „Plungės būsto“, apie kokią pinigų sumą kalbame“, – L. Skieraus siūlymu neapsidžiaugė komitetui pirmininkaujantis Adomas Zamulskis, pirmiausia susirūpinęs, kiek lėšų dėl siūlomos lengvatos bus nesurinkta.
E. Palubinskas tuoj pat pateikė skaičius, kad 2020 m. iš šios grupės asmenų už pirties paslaugas buvo surinkta 2,5 tūkst. eurų, 2021 m. – 2,2 tūkst. eurų.
Sutarę, kad tokios netekties Savivaldybė nė nepajus, visi pasisakė už tai, kad senjorai ir socialiai remtini asmenys, nepilnamečiai ir neįgalieji į pirtį būtų įleidžiami už dyką. Tam neprieštaravo ir Taryba, tad po Naujųjų šiems asmenims pirties durys atsivers dar plačiau.