
Naujausios
Skubėjo užsiimti geriausias vietas
O Kulių seniūnijos „vėliavnešius“ būtų galima pavadinti ir pačiais stropiausiais. Į kavinę jie sugužėjo likus dar geram pusvalandžiui iki žaidimo pradžios, patys juokavo, kad tokia jau ta nerašyta taisyklė, jog gyvenantieji toliausiai visada atvyksta ankstėliau už kitus.
Šateikių komanda susirinkti mažiau skubėjo, tačiau, matyt, žaidimo strategiją jau buvo apgalvojusi iš anksto: ankstyva viena šios komandos atstovė pati pirmoji bičiuliams išrinko patogiausią vietą žaisti – kuo arčiau ekrano, kad šateikiškiai ne tik gerai girdėtų užduodamus klausimus, bet ir puikiai juos matytų priešais akis.
Ar buvo aptarusios, ką čia padarius, jog žaidimas eitų kaip per sviestą, Nausodžio ir Stalgėnų komandos – nežinia, tačiau salėje tai iš vienos, tai iš kitos pusės girdėjosi kalbos, kad bandyta apie „Protų mūšį“ teirautis ankstesnių šio žaidimo etapų dalyvių. Vargu, ar iš jų iškvosti ką nors pavyko, bet gal bent jau draugiškų patarimų gavo.
O „Protų mūšio“ sumanytojo ir rengėjo Rimanto Gentvilo bene svarbiausias patarimas visoms komandoms buvo naudotis vieninteliu kompiuteriu – savo galva. Jis pasidžiaugė, kad tokiu oru, kai seniūnijose kam vanduo pakilo, kam medžius nulaužė, o ir susirgimų dar apsčiai, susirinko visos kviestos komandos.
Ne „Titanikas“...
Klausimai dalyviams teko įvairūs – iš literatūros, sporto, istorijos, muzikos ir kitų sričių. Ir nors turbūt visi susirinkusieji buvo žemaičiai, kai kurių žemaitiškų žodžių reikšmės jiems buvo neįveikiama užduotis. Tačiau žodis „kūšinti“, kuris reiškia judinti, liesti, matyt, yra pačių dalyvių vartojamas. Nes vos tik išgirdę klausimą ne vienas šūktelėjo „žinau!“ Ir tikrai žinojo.
Tris komandas „nuskandino“ klausimas apie daugiausiai aukų pareikalavusią laivo katastrofą. „Titanikas“, – rašė jos, tik vieninteliai stalgėniškiai žinojo ar giliau pakapstę prisiminė, jog kur kas daugiau aukų pareikalavo ne filme plačiai pavaizduota, dainose apdainuota „Titaniko“ katastrofa, bet vėliau, 1945 m., dugnan nugrimzdęs keleivinis garlaivis „Wilhelm Gustloff“.
Daugeliui sunku buvo patikėti, kad daugiausiai žmonių kasmet pražudo... uodai. Ne musės cėcė, ne gyvatės ir tikrai ne žmonės, nors būtent pastarąjį atsakymą komandos daugiausia ir rinkosi.
Žaidimą baigė lygiosiomis
Kaip susitarusios, visos komandos po vienodai balų surinko iš penktojo rato klausimų – gavo po šešis. O maksimalų balų skaičių – 7 – viso žaidimo metu pavyko surinkti tik kartą ir tik vienai komandai. Tai, žinoma, buvo to vakaro nugalėtojais tapę Stalgėnų atstovai.
Jiems užtikrintą pergalę lėmė surinkti 39,5 taško. Nors, reikia pasakyti, intriga, kas džiaugsis nugalėję, išliko kone iki žaidimo pabaigos. Mokytojus, bibliotekininkus, seniūnijų darbuotojus ir šiaip daug išmanančius bei viskuo besidominčius žmones į savo komandas surinkę kuliškiai ir nausodiškiai buvo pasiryžę kovoti iki paskutiniojo taško.
Toks užsispyrimas ir, žinoma, apsiskaitymas tiek Kulių, tiek Nausodžio komandoms lėmė antrąją vietą – abiejų seniūnijų atstovai surinko po lygiai taškų – 36. Prasčiau sekėsi Šateikių seniūnijai – žaidimą ji užbaigė turėdama 32,75 taško. Šateikiškiams sunkiai sekėsi startuoti, tačiau įsižaidę jie jau nenusileido varžovams, tik šių pavyti jau nebeišėjo.
Kitas „Protų mūšio“ žaidimas vėl vyks ketvirtadienį. Dalyviai vėlgi rinksis „Fortūnoje“. Galvas laužys Alsėdžių ir Babrungo seniūnijų, Žlibinų ir Stanelių bendruomenių komandos. Ir tai bus jau paskutinis atrankų į finalą etapas. Kovą kiekvieno etapo nugalėtojai susitiks finalinėje „Protų mūšio“ kovoje.
Trys finalo varžovės jau aiškios – tai Tverų, Prūsalių bendruomenės „Liepupė“ ir Stalgėnų seniūnijos komandos. Kas bus ketvirtoji, paaiškės ketvirtadienį.
