
Naujausios
Pastangos virsta apdovanojimais
Mokykla, treniruotės, namai – toks penkiolikmečio Kristupo dienos ritmas. Ir pasikalbėti su „Žemaičiu“ vaikinas laiko rado tarp pamokų „Ryto“ pagrindinėje mokykloje bei šokio treniruotės. Šokiui savęs jis atiduoda išties daug: treniruotės – kasdien, varžybos, įvairios stovyklos – savaitgaliais. Ką veikia atostogų metu? Jų tiesiog nebūna. Visas laisvas laikas paskiriamas šokiui.
Kristupas neslepia, jog kartais būna pavydu, kad jo bendraamžiai per dieną turi po 8 laisvas valandas, o jis namo grįžta, kai jau būna laikas miegoti. Bet sako žinąs, dėl ko viską daro – dėl svajonės su šokiu sieti savo ateitį: galbūt bus šokėjas, gal sportinių šokių treneris, gal teisėjas.
O kas savo svajonės siekia atkakliai, tam ir pati Fortūna šypsosi. Būdamas tik dešimties, K. Mlinskas jau atstovavo Lietuvai Europos Lotynų Amerikos šokių čempionate, o prieš mėnesį su partnere Emilija iškovojo vicečempionų titulą Lietuvos dešimties šokių čempionate Alytuje, jaunių II grupėje, kur varžėsi tarp 14–15 metų šokėjų. Paskutinėse dalyvautose varžybose Šiauliuose plungiškio ir šiauliškės pora pelnė net ne vieną laimėjimą: ne tik iškovojo čempionų titulą Lotynų Amerikos šokių programoje, bet ir trečiąją vietą standartinių šokių programoje.
Aukšto meistriškumo šokėjas, turintis ir daug kitų laimėjimų, atvirauja, kad gal prieš penkerius metus buvo akimirka, kai norėjo viską mesti. Tiesiog grįžo po treniruotės piktas, kažkuo nusivylęs. Tačiau tuoj pat tokias mintis nuvijo į šalį ir šiandien sako: „Nežinau, ką daryčiau be šokių“.
Šokis – ne tik žingsneliai
Kalbant su Kristupu matyti, kad jis prie dėmesio yra pratęs. Vaikinas visiškai nesigėdi fotoaparato blyksčių, priešingai – išvydęs į jį nukreiptą objektyvą tuoj pat nusišypso, nesusikausto, žino, kaip elgtis, juk būna fotografuojamas dažnai. Sako, ir sukdamasis ant parketo varžybose dosniai šypsenas fotografams dalijantis.
„Ryto“ pagrindinės mokyklos aštuntokas pasakoja sportinių šokių repeticijose ir įvairiose stovyklose išmokęs ne tik žingsnelių, įtemptos it stygos laikysenos, bet ir artistiškumo, vaidybos, šokio metu nutaisyti tinkamą veidą. Anot Kristupo, šypsena šokant reikalinga visada, tik ne per pasadoblį – jį atliekant reikia pademonstruoti charakterį, kuris turi atsispindėti ne tik judesiuose, bet ir veide.
Yra išmokęs ir nepasimesti netikėtose situacijose, o jų, žinoma, buvo ir bus. Plungiškis pasakoja, kad slystelėti šokant tenka dažnai, o šokdama partnerė alkūne yra ir nosį kliudžiusi, ir į lūpą pataikiusi, kartą buvo ir taip, kad pats netyčia paleido šokėjos ranką... Tačiau žiūrovai to dažniausiai nepastebi – kas benutiktų, sukiesi šokio ritmu it niekur nieko, ar ne taip kažką padarei, ar skauda ką... Tokia artistų duona, nes žiūrovai nori gėrėtis šokiu, šokėjų skleidžiama gera nuotaika, puikia išvaizda ir dailiais kostiumais.
Kristupo mama Aušra pasakoja, kad dar kiek anksčiau pasirodymams šukuosenas sūnui darydavo ir pati. Dabar tai atlieka profesionalūs stilistai, o kostiumus, kurie per pasirodymus pakeičiami keliskart, siuva dizaineriai.
Vien talento nepakanka
Turbūt pirmiausia Kristupo, kaip šokėjo, talentą įžvelgė jo mama. O kai sūnaus darželyje vieno pasirodymu metu išvydo nepriekaištingos laikysenos charizmatiškąjį trenerį Šarūną Šiaučiulį, paprašė jį treniruoti ir tuomet dar darželinuką Kristupą.
Šitaip Š. Šiaučiulis, Martyno ir Ramunės Kūrų Klaipėdoje įkurto šokių klubo „Žingsnis“ treneris, tapo jo vedliu šokių pasaulyje. Ir į pergales kartu su trenere Diana Benete bei visa trenerių komanda veda iki šių dienų.
Tris dienas treniruotės vyksta „Ryto“ pagrindinėje mokykloje, dvi dienas mama Kristupą veža į „Žingsnio“ treniruotes Klaipėdoje. Tad K. Mlinsko talentui atsiskleisti padeda ir beatodairiškai palaikantys abiejų šokėjų tėvai, ir treneriai, ir talentinga partnerė, ir daugelis kitų, kurie vaikino užsidegimu šokti tiki, jam padeda bei mato, kaip Kristupas dėl to stengiasi.
„Gal kitiems atrodo, kad sportiniai šokiai – pramoga. O iš tikrųjų tai sportas, reikalaujantis labai daug energijos, jėgų ir pastangų“, – sako A. Mlinskienė.
Baltais drabužiais – tik į finalą
Iki 7-os klasės pirmūnu mokykloje buvęs Kristupas dabar pripažįsta, kad mokslus kartais tenka šiek tiek nustumti į šalį, todėl už supratingumą dėkoja „Ryto“ pagrindinės mokyklos mokytojams, leidžiantiems atsiskaityti ir vėliau.
Be galo dėkingas ir savo pagrindiniam treneriui Š. Šiaučiuliui, ir D. Benetei. „Jie man – kaip tėvai“, – gražiai atsiliepia Kristupas.
Ir sako tėviškų patarimų klausantis, ne vien dėl šokio technikos gaunamų. Antai iš trenerio išgirdo tarp sportinių šokių šokėjų gajų prietarą, jog baltus drabužius šokėjai turėtų vilktis tik patekę į finalą. Esą jei baltai pasipuoš anksčiau – iki jo, žiūrėk, gali ir nenueiti.
„Taip ir darom. Atrodo, pasiteisina“, – šypsosi aukšto meistriškumo šokėjas.
O sportinius šokius jis pamėgo ne kiek dėl gracingų judesių, tarsi uždegančių parketą, kiek dėl muzikos. Kai šoka Lotynų Amerikos šokius, mėgsta girdėti ausyse skambančius „bumčikus“, o standartinių šokių sūkuryje – romantinę muziką.
Tiesa, Kristupas ir pats laisvalaikiu kompiuteriu kuria muziką, be to, jam patinka ir moka gražiai piešti. Matyt, šį talentą perėmė iš tėčio.
Paprastai vaikinas turi griežtą režimą ir retai leidžia sau atsipalaiduoti. Atidžiai renkasi ir tai, ką deda į burną, kaip ir daugelis sportininkų. Tačiau kai tos atsipalaidavimo minutės ateina, Kristupas mielai ir „burgerį“ sukerta, ir pica pasigardžiuoja. Paskutinį kartą ją valgė po pergalės patekus į pasaulio čempionatą – juk kai būni taip aukštai įvertintas, apsidovanoti būtina.
Šiuo metu vaikinui rūpi būsimasis įvertinimas – kaip pasiseks sušokti Vokietijoje. Sako, yra ir to nerimo, kai ant pečių – atsakomybė prieš visą Lietuvą. Tačiau jau vien tai, kad gabus plungiškis su porininke pasirodys tarp stipriausių pasaulio jaunųjų šokėjų – jau didelis pasiekimas.