
Naujausios
Kaip sakė jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė, Savivaldybės finansuojama Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa šiemet skaičiuos trečiuosius savo gyvavimo metus. Pagrindinis jos tikslas – ugdyti jaunimo verslumą, padėti jauniems žmonėms įgyti praktinių įgūdžių, kurie vėliau padėtų įsitvirtinti darbo rinkoje.
Pernai šiai programai įgyvendinti buvo skirtas 5 tūkst. eurų finansavimas iš Savivaldybės biudžeto, o atsiradus poreikiui, atseikėta ir papildomų lėšų. Dėl to pavyko patenkinti visus pateiktus prašymus. Iš viso buvo įdarbinta 11 jaunuolių, kuriems darbą pasiūlė 7-ios programoje dalyvavusios įmonės. Jauniausiai įdarbintai merginai buvo 15 metų.
Kaip žinia, Lietuvoje nepilnamečiai gali pradėti dirbti nuo 14-os metų, tačiau priklausomai nuo to, ar jie patenka į vaikų (asmenys nuo 14 iki 16 metų), ar į paauglių (asmenys nuo 16 iki 18 metų) amžiaus grupę, taikomi skirtingi apribojimai jų darbo pobūdžiui, darbo ir poilsio laikui, saugai ir sveikatai, taip pat ir darbo sutarties sudarymui.
Šiemet programa skirta mūsų savivaldybės jaunuoliams nuo 14 iki 18 metų, kurie mokosi rajono ugdymo įstaigose. Žinoma, norintieji kažkur dirbti tai darys tik pasibaigus mokslo metams – liepos ir rugpjūčio mėnesiais.
Tiesa, jei norinčių dalyvauti programoje jaunuolių būna daugiau, nei skirta lėšų jos įgyvendinimui, dalyviai atrenkami pagal tam tikrus kriterijus. Pirmenybė teikiama jaunuoliams, gyvenantiems šeimoje, kurioje – 3 ir daugiau vaikų, bei tiems, kurie gyvena tik su vienu iš tėvų.
Kaip akcentavo J. Venckuvienė, Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa siekiama skatinti švietimo ir socialinių įstaigų, asociacijų bendradarbiavimą su savivaldybės teritorijoje veikiančiu verslo sektoriumi, pagerinti jaunimo profesinio orientavimo kokybę, užimtumą vasaros laikotarpiu ir įtraukti į programos įgyvendinimą jaunuolius, kurių šeimos nariai gauna mažesnes pajamas, taip mažinant socialinę atskirtį.
Darbdaviui už visu etatu įdarbintą jauną žmogų per mėnesį kompensuojama 350 eurų. Šios lėšos mokamos atsižvelgiant į išdirbtų dienų skaičių.
Išgirdę, jog ir šiemet nenutrūks jaunimo įdarbinimo programa, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai tuo pasidžiaugė. Pasak jų, labai džiugu, kad jaunimui vasarą suteikiama galimybė išbandyti save vienoje ar kitoje srityje ir dar užsidirbti pinigų asmeninėms išlaidoms. „Kaip gerai, kad turime jaunų ir iniciatyvių politikų“, – dėkodami Jonui Mockūnui už jau trečius metus gyvuojančios programos idėją kalbėjo posėdžiavusieji.