
Naujausios
Tai, kad žmonės automobilius pakeičia į dviračius, paspirtukus ar riedžius, lyg ir gerai, bet... Dar geriau būtų, jei sėdusieji ant dviračių ar užlipusieji ant kitų šiuolaikiškų susisiekimo priemonių galvotų ne tik apie save, bet ir aplinkinius. Juolab kai važinėja pėstiesiems skirtose zonose – parkuose, aikštelėse, šaligatviais ir panašiai.
Jau ne kartą girdėjome pranešimų, kad didmiesčiuose, kur dviratininkų ir paspirtukininkų vis daugiau, daugėja ir jų sužalotų pėsčiųjų. Šią savaitę toks įvykis užfiksuotas ir Plungėje – kaip minėjome, nuo dideliu greičiu lėkusio dviratininko nukentėjo mažametis.
Kaip pasakojo berniuko mama (jos pavardė redakcijai žinoma – aut.), antradienį jos vyras su sūneliu išėjo į Plungės parke esančią vaikų žaidimų aikštelę. Pažaidęs berniukas nuėjo ant tiltelio – stebėjo upę ir mėtė į ją akmenukus. Netoliese buvo ir tėtis.
Tėčiui ir sūnui ramiai leidžiant laisvalaikį, nuo parko pusės link tiltelio didžiuliu greičiu atlėkė dviratininkas, kuris rėžėsi į keturmetį, pargriaudamas jį ir pats ant jo užgriūdamas. „Vyras pasakojo, kad viskas įvyko akimirksniu. Jis nespėjo nei dviratininko sustabdyti, nei ant tiltelio žaidusio vaiko apsaugoti. Sūnus buvo parblokštas ir sužalotas. O dviratininkas greitai pašoko, sėdo ant dviračio ir nulėkė tolyn“, – pasakojo nukentėjusio berniuko mama.
Pasidomėjus, ar vyras nebandė dviratininko sulaikyti, ar bent įsidėmėjo, kaip jis atrodė, moteris atsakė, kad vyrui svarbiausia buvo vaikas, o ne dviratininkas. Kadangi berniukui iš burnos pasipylė kraujas, tėtis skubėjo su juo pas medikus. Matė tik tiek, kad dviratininkas jaunas – gal paauglys, gal vaikinas. Ar į policiją dėl įvykio kreipėsi? „Ne, nesikreipėm. O kokia prasmė? Juk jis nulėkė, o vyras jo net neatpažintų. Negi gaudysim dabar vėją laukuose?“, – sakė plungiškė.
Sužalotas berniukas pirma atsidūrė Plungės ligoninės priėmimo skyriuje, paskui buvo pervežtas į Klaipėdą. Dėl pažeisto danties ir perkąsto liežuvio mažametį teko operuoti. Be to, jam nubrozdintas veidas, ausis, alkūnė. „Vakare, po operacijos, mus išleido į namus. Bet dar ir šiandien vaikas nekalbus, liūdnas, išsigandęs“, – trečiadienio vakarą pasakojo moteris.
Plungiškė sakė tikinti, kad trauma išgis be pasekmių ir kad jos sūnui viskas bus gerai. „Man nereikia jokio tyrimo, jokio žalos atlyginimo. Noriu tik, kad vaikas pasveiktų. Dar norėčiau, kad tas dviratininkas bent atsiprašytų. Ir dar noriu perspėti kitas mamas ir tėčius – net ir ten, kur atrodo saugu, saugokit savo vaikus. Nes, kaip matot, atsiranda lakstančių lyg be galvos net ir ten, kur pilna mažylių.“
Apie tai, ar parke kažkaip ribojamas dviratininkų eismas, teiravomės Žemaičių dailės muziejaus, kuriam parkas priskirtas, direktoriaus Alvido Bakanausko. Jo teigimu, automobiliais po parką važinėti draudžiama, o dviračiais – ne.
„Atrodo, džiaugiamės matydami vis daugiau dviratininkų, bet tikrai neramu, jei dėl to kažkam tenka nukentėti. Parke atskirų takų jiems nėra, važinėja tais pačiais, kuriais vaikšto pėstieji. Taigi vieni kitus turėtų pasaugoti ir važiuoti, žinoma, protingu greičiu. Tokio skaudaus atvejo iki šiol nėra pasitaikę. Gaila nukentėjusio berniuko, o kaip tokiose situacijose sutramdyti dviratininkus, net nežinau. Čia kiekvieno žmogaus kultūros klausimas“, – kalbėjo direktorius.
A. Bakanauskas prisiminė, kad pernai buvo vienas dviratininkas, kuris ir pats greitai po parką lakstydavo, ir dar didelį šunį prieky savęs paleisdavo. Šiam sutramdyti buvo iškviesta policija. „Apskritai jei parke dažniau pasisukinėtų pareigūnai, manau, visi drausmingiau elgtųsi. O dabar, kaip matom, ir dviratininkai siautėja, ir mūsų gėlynus kažkas praretina. Visko būna, tad daugiau kontrolės tikrai nepamaišytų“, – įsitikinęs direktorius.