
Naujausios

Turtinga svarbių įrašų biografija
Susirinkus artimiausiems plungiškio bendražygiams ir kai kuriems šeimos nariams, pirmiausia prisiminta jubiliato biografija, kurią puošia daugybė pasiekimų ir nuopelnų. Jaunesnės kartos atstovai vargu ar žino, kad šiandien sėkmingai Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitete dirbantis bei atsakingai Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis G. Morkis 1990-aisiais, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, dalyvavo pirmuosiuose laisvuose rinkimuose į Plungės rajono savivaldybės tarybą ir buvo išrinktas pirmuoju jos pirmininku. Šiandien šios pareigos prilygtų mero pareigoms. Vėliau kelias kadencijas buvo renkamas į Savivaldybės tarybos narius.
Bet tai ne vienintelis įrašas plungiškio biografijoje. Daug kas jį prisimena kaip puikų pedagogą bei žurnalistą, dirbusį tuometinėje laikraščio„Kibirkštis“ (dabar – „Žemaitis“) redakcijoje.
Itin reikšmingi plungiškiui – 2001-ieji. Mat tais metais jis užėmė Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojo kėdę. O nuo 2004-ųjų jis – dar ir Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto Briuselyje narys. Veiklos sritys – labai plačios.
Be daugybės pasiekimų G. Morkis galėtų didžiuotis ir solidžiu apdovanojimų skaičiumi.
Liko ištikimas Plungei
Nepaisant svarbių pareigų Lietuvoje ir Europoje, G. Morkis nepamiršo ir gimtojo miesto. Atiduodamas jam duoklę, jis yra aktyvus Plungiškių draugijos valdybos bei Simono Daukanto bibliofilų klubo narys.
G. Morkį turėtų pažinoti ir plungiškiai sportininkai, tiksliau – krepšininkai, mat jis yra krepšinio klubo „Olimpas“ steigėjas ir pirmasis jo prezidentas.
„Visko net neįmanoma išvardinti, tai užtruktų itin ilgai. Didžiausias jo nuopelnas – Žemaičių dailės muziejus, kuris įkurtas būtent G. Morkio iniciatyva ir pastangų dėka. Tik įžvalgiam politikui bei verslo atstovui galėjo kilti mintis vietoje statybos technikumo įsteigti muziejų, restauruoti rūmus, pritaikant juos muziejaus veiklai. Jūsų dėka šiandien mes stovime įspūdingose salėse“, – kalbėjo Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas.
Jam antrino ir šventės iniciatorius Seimo narys J. Varkalys, pasveikinęs G. Morkį gražaus jubiliejaus proga bei pasidžiaugęs per kraštus besiliejančia jo energija.
„Maždaug prieš ketvirtį amžiaus užsimezgė mūsų bičiulystė, kuri tęsiasi iki šiol. Pradėję nuo politikos, bendrą požiūrį radome ir kitose srityse. Jums dirbant Savivaldybės tarybos pirmininku, buvo nuveikta daugybė darbų, stiprinusių Plungės rajono savivaldą. Ir Rietavo savivalda susikūrė būtent Jūsų pastangomis bei iniciatyva. Nesikartosiu vardindamas nuopelnus, tik noriu pridėti, kad jūs buvote ir esate vienas iš aktyviausių šviesaus atminimo Bronislovo Lubio bendražygių, pagalbininkų bei patarėjų, kurio jis paisydavo, siekdamas Lietuvos ekonomikos, verslo bei pramonės augimo.
Jūs puikiai atstovaujate Plungei ir Lietuvai europinėse struktūrose bei dirbate dieną ir naktį, kad Lietuvos žmonėms būtų geriau. Jūsų pateikiamos ataskaitos bei pranešimai tampa ne tik diskusijų objektu, bet ir įvairių sprendimų pagrindu.
Bet labiausia širdį glosto tai, kad net ir būdamas toks didelis viešojo sektoriaus žmogus sugebėjote išlikti paprastu, kukliu, gebančiu išgirsti ir matyti kitus“, – sakė politikas, įteikdamas G. Morkiui padėkos raštą bei simbolinę dovaną.
Gražių žodžių negailėjo ir rajono meras Audrius Klišonis. Jo teigimu, G. Morkis buvo vienas iš nedaugelio tarybų vadovų, kuris dirbo visus pirmuosius penkerius metus. Mat dirbti tuometinėje Lietuvoje, kuri po nepriklausomybės stovėjo itin netvirtai, buvo sudėtinga. Viską reikėjo pradėti nuo nulio, savo galva, nes teisės aktų tuomet būta minimaliai.
„Gintaras užtikrintai žengė į priekį, sėkmingai susitvarkydamas su pareigomis ir užduotimis. Ir jam pavyko, nes nuoširdžiai tikėjo tuo, ką darė. Didžiuojuosi jo sugebėjimu atsilaikyti prieš spaudimą, kai nusprendus vietoje technikumo įsteigti muziejų, imta ji kaltinti švietimo įstaigos naikinimu. Kas mes šiandien būtume, jei ne M. Oginskio rūmai ir juose įsikūręs muziejus? Dėkoju už praeityje priimtus sprendimus bei už tai, kad garbingai atstovaujate Lietuvai Europos Sąjungos mastu“, – kalbėjo meras, įteikdamas sukaktuvininkui gintarą su Plungės ženkliuku.
Prie sveikinimų prisidėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Plungės rajono pramonininkų sąjungos atstovai bei Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė bei A. Bakanauskas, tikinęs, kad G. Morkio pavardė Žemaičių dailės muziejaus istorijoje turėtų būti iškalta aukso raidėmis.
Žodį tarė ir pats sukaktuvininkas, kuris pirmiausia dėkojo visiems už staigmeną. „Išties su jumis visais daug nuveikėme, judėdami link pažangos įvairiose srityse. Rimtai mąsčiau apie tai, ką jūs visi kalbėjote, perbėgau mintimis per tuos metus, akimirkas ir tikrai šis tas įvyko. Tikrai yra kuo pasidžiaugti. Nesvarbu, kad viskas jau užbaigta, bet jei kažkas to nebūtų pradėjęs, to paprasčiausia nebūtų. Pavyko ir Pramonininkų sąjungos reikalus įtvirtinti ir išvysti, pavyko ir su muziejumi bei politika. Šiokį tokį įspaudą palikau ir Plungės sporto istorijoje. Bet visa tai padarėme kartu“, – sakė G. Morkis, anot kurio reikšmingi darbai – gražaus bendravimo ir bendradarbiavimo „vaisiai“.
