
Naujausios
Išugdė ne vieną garsų muzikantą
Žinią apie skaudžią netektį vienas pirmųjų išgirdo ilgametis J. Milašiaus kolega, Plungės „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys. „Iš tikrųjų neseniai sužinojau šią liūdną žinią. Giminaičiai patvirtino, kad šįryt mirė. Reikia dar laiko apsiprast su tuo. Labai skaudi netektis, juolab kad rytoj – Mokytojų diena. Simboliška labai, kad išėjo būtent šiandien.
Juozas jau dvejus metus nebedirbo gimnazijoje, bet prieš tai čia praleido daugiau kaip tris dešimtmečius. 25 metus buvo šios įstaigos direktorius. Mes kartu įsidarbinome šioje mokykloje 1984 metais, aš mokytoju, jis – direktorium. Po to, kai išėjo į pensiją, galima sakyti, apsikeitėm vietomis. Kurį laiką jis dar mokytojavo gimnazijoje, tad niekad per daug nenutolo nuo jos reikalų“, – penktadienį „Žemaičiui“ sakė A. Budrys.
Tą pačią dieną liūdną naujieną sužinojo ir visa Plungės pedagogų bendruomenė, susirinkusi į jai skirtą renginį Plungės kultūros centre. Apie tai, kad Anapilin iškeliavo gerbiamas muzikas, kompozitorius, mokytojas ir direktorius, pranešė vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė.
Ši žinia gerokai aptemdė šventinę mokytojų nuotaiką. Imta dalintis prisiminimais, jog tai buvo žmogus, kurio gyvenimas buvo muzika ir kurio atkaklumo dėka ne vienas plačiai žinomas muzikinio pasaulio atstovas tapo tuo, kuo yra šiandien. Kiti labiau akcentavo plungiškio švietėjišką veiklą. Juk J. Milašius į Plungės istoriją įėjo kaip „Saulės“ gimnazijos įkūrimo iniciatorius. Esą tai – didžiausias jo nuopelnas.
Paskelbė gedulo dieną
Pažinojusieji J. Milašių, ypač tie, kuriems teko su juo kartu dirbti ir artimiau pabendrauti, pasijuto netekę itin artimo žmogaus. Dėl to spalio 8-oji „Saulės“ gimnazijoje buvo paskelbta gedulo diena. Tądien nevyko pamokos. Mokyklos bendruomenė, o kartu ir visa Plungė atsisveikino su visų mylimu ir gerbiamu mokytoju.
Laidotuvių dieną „Saulės“gimnazijos pedagogai ir moksleiviai buvo kviečiami jungtis į „Gyvąjį atminties taką“, taip pagerbiant mokytojo atminimą. Visi rikiavosi vadinamųjų vidurinių miesto kapinių papėdėje.
Tądien gedėjo ne tik gimnazija, bet ir visa Plungė, nes čia turbūt nerastume žmogaus, nepažinojusio J. Milašiaus. Gilų pėdsaką šis visų gerbiamas plungiškis paliko ir savo mokinių atmintyse bei širdyse.
Juk jis, net dirbdamas „Saulės“ gimnazijos direktoriumi, kasdien po darbo skubėdavo į vadinamąją muzikos studiją, kur praleisdavo valandų valandas. Čia dirbo su estradiniu ansambliu „Žemaitėliai“, kurį pats įkūrė vos tik atvažiavęs į Plungę po dvejų metų direktoriavimo Trakų rajono Aukštadvario vidurinėje mokykloje.
Kolektyvas repetuodavo beveik kiekvieną dieną. Vasaromis „Žemaitėliai“ dalyvaudavo kūrybinėse stovyklose pajūryje. Šis ansamblis gyvavo beveik dešimtmetį, o būti jo nariu – „žemaitėliu“ – bet kuriam jaunuoliui buvo prestižo reikalas. Tai – tarsi kokybės ženklas, kuriuo galėjo didžiuotis šiandien puikiai žinomi muzikos grandai P. Vyšniauskas, A. Globys, Č. Gabalis, kompozitorius Andrius Kulikauskas, gitaristas Juozas Milašius jaunesnysis ir kiti.
Keleto iš jų „Žemaitis“ paprašė pasidalinti prisiminimais.
Gitaristas Aurelijus Globys:
„Aš labai dėkingas likimui, kad pirmą gitaros akordą mane išmokė mūsų Vadovas Juozas Milasius. Nežinia, kaip būtų pasisukęs mano gyvenimo kelias, jei nebūtų buvę tokio visada pilno optimizmo, humoro ir taip mylinčio muziką Žmogaus. Jis mums visiems „Žemaitėliams“ davė didžiulį startą prieš ilgą muzikinio gyvenimo maratoną. Net ir po šios grupės laikų mes artimai palaikydavome ryšį su Vadovu. Daug visuomeninių renginių, kuriuos organizuodavo Plungės bendruomenė, neapsieidavo be mūsų – „Žemaitėlių – kuriuos užaugino būtent Juozas. Sakau jam didelį AČIŪ už mano muzikinį gyvenimą!“
Giedrius Norvaišas, grupės TABASCO lyderis:
„Mūsų pažintis su a.a. Juozu Milašiumi prasidėjo, kai Jis tapo direktoriumi 3-iojoje vidurinėje mokykloje (dabartinėje „Saulės“ gimnazijoje). Žinojome, kad jis vadovavo tais laikais garsiai grupei „Žemaitėliai“. Todėl labai prašėme, kad mūsų mokykloje atsirastų estradinė grupė, nors nebuvo tam nei reikalingos bazės, nei aparatūros.
Patys susipirkome akustines gitaras ir pradėjome repetuoti, po to koncertuoti. Tas laikas, repeticijos su Direktoriumi (taip Jį vadindavome) bėgdavo nerealiai greitai, o juk reikėjo ir kitas pamokas mokintis. Tačiau muzikos virusas, kurį skleidė Juozas, buvo teigiamas – nei muzika, nei mokslai nenukentėjo. Mums pabaigus mokyklą, „estradiniame“ grojo ir mūsų broliai, o dar vėliau – ir vaikai.
Grįžę į Plungę, stengdavomės aplankyti Direktorių mokykloje. Kaskart maloniai ir nuoširdžiai pabendraudavome. Jis visada didžiuodavosi savo jaunaisiais auklėtiniais, naujais muzikos instrumentais ir gausia garso aparatūra. Visada lankydavosi mūsų koncertuose, po kurių smagiai pasėdėdavome ir paplepėdavome.
Netekome didžio žmogaus, mokytojo, draugo. Visiems laikams liks tik geri ir malonūs prisiminimai apie Juozą Milašių“.
Žmogus legenda
Patys šilčiausi prisiminimai apie J. Milašių išlikę ir Č. Gabalio atmintyje. Šiuo metu dainininkas, kuris buvo anuomet ne tik Plungėje, bet ir visoje Lietuvoje žinomos grupės „Žemaitėliai“ solistas, atostogauja, todėl plačiau pakalbėti su juo apie gerbiamą mokytoją nebuvo galimybės. Bet jis ne kartą yra prisipažinęs, kad šio mokytojo dėka jis yra tas, kas yra. Ir taip, anot Č. Gabalio, pasakytų daugelis jo mokinių, nes J. Milašius buvo kitoks nei kiti mokytojai. Juo galėjo pasitikėti, jis suprasdavo jaunimą ir jį palaikydavo.
Pasklidus žiniai apie J. Milašiaus mirtį, socialiniuose tinkluose taip pat netrūko gražių atsiliepimų bei prisiminimų apie šį žmogų. Nestigo ir užuojautų velionio artimiesiems. Šimtai pasisakiusiųjų jį vadino muzikai, mokiniams ir visuomeninei veiklai atsidavusiu, visą savo gyvenimą paskyrusiu žmogumi. „Plungė neteko vieno šviesiausių ir iškiliausių asmenybių“, – rašė ne vienas. Daug kas prisipažino, kad buvo didžiulė garbė jį pažinoti.
Plungiškiai J. Milašių prisimins kaip mylintį gyvenimą, paprastą bei su kiekvienu radusį kalbą žmogų. „Juozas – žmogus legenda, kurią pasakoju savo vaikams“, – rašė vienas plungiškis.

