Švietimo profsąjungos siūlė kokias pareigybes mažinti

Švietimo profsąjungos siūlė kokias pareigybes mažinti

Švietimo profsąjungos siūlė kokias pareigybes mažinti

Šiandien Akmenės rajono savivaldybės taryba numato švietimo įstaigose patvirtinti naują didžiausią leistiną pareigybių skaičių – 25 mažesnį, negu nustatytas prieš pusantrų metų.

Dėl to sušauktame rajono Švietimo darbuotojų profsąjungos rajono skyriaus tarybos posėdyje nuogąstauta, jog įstaigų vadovai, įgyvendindami tokį sprendimą, išliks savotiški karaliai nuspręsti konkrečiai, kuriuos etatus panaikinti.

Vytautas RUŠKYS

vytautas@skrastas.lt

Dėmėsys administraciniam aparatui

Rajono švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Ramūnas Znutas posėdyje pakartojo rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje išgirstą tvirtinimą, kad niekas negali turėti įtakos mokykloms ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kokius etatus ten tinka sumažinti.

Pasak R. Znuto, dėl tokios nuostatos jau anksčiau pridaryta klaidų. Pavyzdžiui, kai Akmenės gimnazijoje finansavimui pritrūko 30 tūkstančių litų, tada paaiškėjo, kad čia yra vienu etatu per daug direktorės pavaduotojų etatų.

Ventos gimnazijoje aiškinama, kad nėra galimybių padidinti mokytojams atlygių koeficientą, o dideli priedai mokami ne pedagogams.

R. Znutas girdėjęs tik vieno darželio vedėjos garantijas, jog ji rengiasi mažinti etatus administracijoje, kad nenukentėtų kiti įstaigos darbuotojai.

„Tačiau iš esmės išlieka pavojingas pats principas, kai mokyklų vadovai nekliudomai galės mažinti laborantų, lauko darbininkų etatus, o nelies administracijos, nors be išimties visur ji išpūsta“, – teigė R. Znutas.

Jis retoriškai klausė, ar normalu, kad mokykloje, kurioje mokėsi 800 mokinių, buvo trys pavaduotojų etatai ir tiek pat jų išliko, kai mokinių sumažėjo iki 350.

„Tuo tarpu mokytojai atleidinėjami iš darbo, jiems mažinamos algos, o pavaduotojai dar turi papildomai po penkias pamokas, o dar kiti įsigudrina dirbti su papildomomis sutartimis“, – sakė R. Znutas.

Įžvelgiama, kad direktoriai saugos jiems lojalius žmones, todėl gali nukentėti ir kolektyvo interesus ginantys profsąjungų aktyvistai.

Normatyvai nepažeidžiami

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Juozapavičius tvirtino, kad „iš peties niekas nekirto“. Didžiausias leistinas pareigybių skaičius nustatomas, atsižvelgiant į mokinių, vaikų grupių skaičių, valomą plotą, švietimo įstaigos šildymo būdą, įstaigoje vykdomas ugdymo programas ir kitas aplinkybes.

Pakeitimai atliekami dėl pastaruoju metu įvykusios švietimo įstaigos tinklo pertvarkos. Ventoje nebeliko vaikų lopšelio darželio, jis tapo vietos gimnazijos skyriumi. Kairiškiuose ir Sablauskiuose, atitinkamai esančiais Papilės Simono Daukanto gimnazijos ir Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos skyriais, nebeliko moksleivių, o vien ikimokyklinio ugdymo auklėtiniai. Akmenės gimnazijai priskirta aptarnauti Agluonų daugiafunkcį centrą. Tai padaryta, nes vis mažėja moksleivių – daugiau kaip 300 per pastaruosius dvejus metus.

V. Juozapavičius pabrėžė, kad neprireikė mažinti etatų rajono Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre, muzikos mokyklose, Sporto centre.

Akmenės gimnazijoje pareigybių skaičių numatyta mažinti viena pareigybe, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje – 2,5, Ventos gimnazijoje – 2,75, Papilės Simono Daukanto gimnazijoje – 2,75, Kruopių vidurinėje mokykloje – 0,5, Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje – 2, Naujosios Akmenės mokykloje-darželyje „Buratinas“ – 3,25, Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Atžalynas“ – 2,7, Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ – 1,5, Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ – 4, Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje – 1.

V. Juozpavičiaus tikinimu, nė viena rajono švietimo įstaiga nepažeidžia numatytų normatyvų – valdymui skirti neviršijant 20 procentų įstaigai tenkančio finansavimo. Tas skaičius pasiekęs tokias lubas, kad nė vienas direktorius nebegali priimti papildomai nors vieno pavaduotojo.

Autoriaus nuotr.

POSĖDIS: Švietimo darbuotojų profsąjungos rajono skyriaus tarybos posėdyje pirmininkas Ramūnas Znutas apgailestavo, kad švietimo įstaigų vadovai nepakankamai mažina administracinį aparatą.