
Naujausios
Šventėje apie verslą – ne tik šventiškai
Akmenės rajono verslo atstovai praėjusią savaitę pagerbti tradicinėje šventėje Naujosios Akmenės kultūros rūmuose.
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
Paskelbti nominantai
Akmenės rajono savivaldybės nominacijos įteiktos L. Embavičiaus vairuotojų ruošimo įmonei – už stabilią ir sėkmingą verslo plėtrą, MB „Žyjotama“ – už ryžtą, kuriant šeimos verslą, UAB „Akmesa“ – už iniciatyvą derinant privatų ir viešąjį interesą.
Akmenės rajono verslininkų asociacija nominavo UAB „Statotyra“ – už verslo plėtrą, UAB „Merssy“ – už kūrybiškumą ir pastangas išlikti versle.
Meras Vitalijus Mitrofanovas sakė, kad šįkart nominuoti smulkieji verslininkai, kurių daugelis į darbinę veiklą įtraukę jų pačių šeimų narius.
Pagerbtos ir didžiosios rajono pramonės įmonės. AB „Akmenės cementas“ apdovanojo Socialinio draudimo fondo atstovai. UAB „Vaidva“ gavo Valstybinės mokesčių inspekcijos prizą. UAB „Bigso“ už socialiai atsakingą įdarbinimą, įdarbinant asmenis, turinčius papildomą rėmimo požymį ir sunkiai konkuruojančius darbo rinkoje, paskatino Darbo birža. Ji dar paskyrė prizą UAB „Visible Constructions“ – už naujų darbo vietų steigimą.
Apie kiekvieną bendrovę scenoje parodyti filmukai.
Gimnazistų geriausios verslo idėjos
Verslininkų asociacija ir viešoji įstaiga „Versli Lietuva“ buvo paskelbusi jaunimo verslo idėjų konkursą, kuriam pateikta 13 pasiūlymų.
Vertinimo komisija paskelbė tris geriausias idėjas, kurių autoriai jas apibūdino šventėje.
Konkurso laimėtoja Akmenės gimnazijos moksleivė Silvija Padervinskaitė papasakojo, kaip sodinti daržoves, sunaudojant mažiau daržovių sėklų negu tradiciniu būdu – pagaminus bioplastu vadinamą plėvelę ir ją sukarpius juostelėmis. Rajono Verslininkų asociacijos prezidentas Alis Valinčius sakė, kad jau yra rajono verslininkų, norinčių šią idėją realizuoti.
Antrąją vietą laimėjusios Papilės Simono Daukanto gimnazijos atstovės Silvija Ungeitytė ir Ema Barkutė siūlė kaip pagaminti pagalvę iš kukurūzų, tinkamą malšinti skaudančias kūno vietas.
Konkurso prizininkėmis tapusios Akmenės gimnazijos moksleivės Milda Grigaliūnaitė, Nijana Runkauskaitė, Justė Galminaitė, Gabrielė Valantinavičiūtė pasakojo apie natūralaus rankų darbo muilą.
Ministras pamatė realybę
Verslininkus šventėje pasveikino šalies Ūkio ministras Evaldas Gustas.
Jis prakalbo apie kelis dešimtmečiai nekintantį Akmenės rajono išskirtinumą – stiprią statybinių medžiagų gamybos pramonę, dėl kurios rajono transporto infrastruktūra yra patogi plėtoti gamybą, kuri orientuota į Baltijos šalių regioną, taip pat eksportui per Klaipėdos uostą.
Investicinės aplinkos Akmenės rajone privalumai, ministro nuomone, – sąlyginai nebrangus nekilnojamasis turtas, o darbo kaštai žemesni už šalies vidurkį.
Apgailestauta, kad investicinę aplinką Akmenės rajone galinti pagerinti įsteigta Akmenės laisvoji ekonominė zona dar nėra išplėtota.
Tuo tarpu sektinu pavyzdžiu tapo Ventos miesto šiaurinėje dalyje sukurta pramoninė zona. Joje taikomos mokesčių lengvatos investuotojams, kuriantiems darbo vietas, naujai įsisteigusioms įmonėms. Tad čia klestinti prieš nepilną dešimtmetį įkurta UAB „Bigso“ tapo antra rajone pagal darbuotojų skaičių. Jos kaimynystėje stiprėja UAB „Viking Industrier“. Abi bendroves ministras apžiūrėjo atvykęs pakeliui į šventę.
Šiaulių apskrityje Akmenės rajono savivaldybė užima paskutinę vietą pagal gautų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos investicijų sumą. Savivaldybės teritorijoje įgyvendinama 12 projektų, kuriems skirta 13,3 milijono litų. Investicinį patrauklumą mažina ir prasta Akmenės rajono demografinė situacija.
Pasiūlyta paramos lėšų
Ūkio ministerijos atstovė Olga Celova padarė pranešimą apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų numatytą 3,5 milijardo litų paramą 2014–2020 metais.
Daugiausia lėšų žadama skirti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų, smulkiojo ir vidutinio verslo sritims. Taip pat numatomi finansai pramonės įmonių energetiniam efektyvumui, gamtos ir kultūros objektų žinomumui ir žmogiškųjų išteklių kompetencijai didinti.
„Kitaip nei praėjusiais metais, kai galėjo būti remiamas visas verslas, dabar bus remiamas tik smulkusis ir vidutinis verslas“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.
Vis dėlto Akmenės rajono verslininkai nuogąstauja, kad paramą gali susišluoti didžiųjų šalies miestų verslas, o regionai nukentės.
Verslininkai, neturintys pakankamai projektų kūrimo įgūdžių, prisiminė kaip sulaukdavo pagalbos Akmenės rajone veikusiame verslo informacijos centre.
Šventėje kalbėję verslininkai džiaugėsi, kad tokių centrų veiklos skatinimas yra Ūkio ministerijos planuose, todėl klausė ministro E. Gusto kada centras sugrįš į Akmenės kraštą.
Ministras atsakė, kad dar nevadovavo ministerijai, kai buvo sudaryti planai, o jis asmeniškai nusistatęs prieš verslo informacinių centrų atgimimą, siūlė jo nebelaukti ir Akmenės krašto verslininkams.
Autoriaus nuotr.
NOMINANTAI: Nominacijas laimėjusius Akmenės rajono verslo atstovus pasveikino šalies Ūkio ministras Evaldas Gustas (trečias iš kairės).
ŠEIMA: Už kūrybiškumą ir pastangas išlikti versle nominuotos UAB „Merssy“ savininkę Eligiją Paulauskienę (antra iš kairės) į šventę atlydėjo šeimos nariai.