
Naujausios

Nors geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bazines kainas tvirtina Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT), Rajono tarybos pritarimas taip pat reikalingas ar bent pageidautinas. Todėl sprendimą dėl įkainių keitimo šią savaitę svarstė ir Plungės rajono savivaldybės tarybos komitetų nariai.
UAB „Plungės vandenys“ parengė ir komitetų nariams pateikė svarstyti gana sudėtingą lentelę, kurioje išskiriamos visos bazinės kainos dedamosios ir parodoma, kaip keisis kiekviena jų.
Įmonės direktoriaus pavaduotoja finansams Renata Šlekonienė aiškino, kad dėl padidėjusios realizacijos (tai reiškia, kad praplėtus vandentiekio ir nuotekų tinklus prie jų prisijungė daugiau abonementų) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įkainiai mažės, bet brangs apskaitos prietaisų priežiūra. Viską sudėjus, bendras įkainis bus apie 17,3 procento mažesnis. Toks bus tvirtinamas trejiems metams.
Atsiras ir naujas mokestis – paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų abonentams, perkantiems paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugas. Tiesa, šis mokestis aktualus tik įstaigoms ir įmonėms. Privatiems asmenims už paviršinių nuotekų tvarkymą mokėti nereikės.
Matydami, kad iš pateiktos lentelės niekaip neina suprasti, kiek nuo sausio mokėsime už geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymą, komiteto nariai paprašė įvardinti konkrečius skaičius. Tada ir nuskambėjo mažytis BET, kuris dažniausiai aptemdo bet kokią džiugią žinią.
Paaiškėjo, kad pigimą pajus tik tie abonementai, kurie per mėnesį sunaudoja daugiau nei kubą vandens. O sunaudojantys tik kubą ar mažiau, už jį turės mokėti netgi brangiau.
Kad ir kaip būtų keista, pasirodo, tokių taupančiųjų vandenį yra. Vis dėlto, kaip sakė R. Šlekonienė, vienas Plungės daugiabučio namo butas per mėnesį vidutiniškai išleidžia 2–3 kubus vandens.