
Naujausios
Išvažinėjama žolė
Trijų J. Biliūno gatvės namų – 15-ojo, 17-ojo ir 19-ojo – gyventojai aiškino, kad be sudėtingo eismo minėtoje vietoje yra ir kitų problemų. Viena jų – nuolat išvažinėjama kelkraščio žalioji zona. O kur dar nuorūkos ir kitokios šiukšlės, kurių neva primėto savo automobilius ten paliekantys žmonės.
„Jūs visi ten statote savo mašinas. Kiek žinau, prie mūsų kiemų paliekamos transporto priemonės priklauso būtent dirbantiesiems Savivaldybėje ar atvykstantiesiems į posėdžius“, – komisijai rėžė vienas iš atėjusiųjų. Anot jo, daugiausiai problemų kyla tą dieną, kai posėdžiaują Savivaldybės taryba. Neva tada minėtasis J. Biliūno gatvės ruožas būna tiesiog sausakimšas mašinų. Bet ir kitom dienom jų esą netrūksta.
„Kad ir dabar, eidama į šį posėdį, suskaičiavau ten stovinčias septynias mašinas“, – piktinosi viena iš minėtųjų namų gyventojų. Jai komisijos pirmininkas Robertas Endrikas atkirto, kad, jo žiniomis, automobiliai palikti ne šalia jų kiemų, o visai kitoje gatvės pusėje. Tad nėra dėl ko skųstis.
Bet moteris vis tiek nepasidavė. Tikino, kad išrikiuotos mašinos trukdo pravažiuoti kitoms transporto priemonėms, mat gatvelė – labai siaura. Jai pritarė ir kito namo gyventojas, kuris pasakojo ne kartą dėl to kvietęs policijos pareigūnus. Šie atvykę išmatavo atstumus ir nubaudė vairuotojus, bet problemos tai esą neišsprendė.
Veikia kitos priemonės
Tai išgirdęs į užvirusią diskusiją įsitraukė Plungės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Vaidas Kurmis: „Pats sakote, kad policija reaguoja, sprendžia jūsų bėdas. Vadinasi, kelio ženklo pastatymas būtų perteklinė priemonė.“
Tokia pareigūno pastaba dar labiau įsiutino nepatenkintus J. Biliūno gatvės gyventojus. Jie ėmė šaukti, kad kartojasi ankstesnė situacija, kai komisija liko kurčia žmonių prašymui. „Jūs vėl aiškinate tą patį, ką praėjusį kartą. Aš nesuprantu, ar jums sunku tuos ženklus pastatyti? Jūs tada nesate Plungės šeimininkai. Eikit pažiūrėti, kokios mūsų gyvatvorės. Važiuoja šiukšliavežė ir nežiūri, ar žolė, ar ne – mauna kiaurai. Kada mes galime spėti susitvarkyti? O visi šnekame, kad saugome Plungę!“ – piktinosi plungiškiai.
Bet V. Kurmis vis tiek aiškino, kad geriausiai vairuotojus „auklėja“ būtent baudos. O skundai dėl išvažinėjamos žaliosios zonos neva – be pagrindo. Nes ji priklauso miestui, ne gyventojams.
Tam pritarė ir komisijos pirmininkas, teigdamas, kad žmonių teritorija baigiasi ties tvora, o ne ties asfaltu. „Jūs savo iniciatyva užsėjote žolę ir nebeleidžiate niekam važiuoti. Gatvelė yra 4 metrų pločio, asfaltuota dalis užima maždaug 3 metrus. Šonuose – po pusmetrį žalios zonos. Jos nėra jokiose schemose, vadinasi, žolės ten neturėtų būti“, – aiškino R. Endrikas.
Nėra jokios kultūros
„O kodėl jie turi statytis ten, kodėl turi važiuoti į teritoriją, kurią tvarkau? Be to, kenčia ne tik žolė – tą patį asfaltą baigia ištrupinti, nes dėl išrikiuotų mašinų kitiems tenka važiuoti kraštais, taip kenkiant kelio dangai. Kas paskui mums kelią tvarkys? Mes patys? Mes saugome, o jūs leidžiate jį gadinti!“ – vis nepasidavė moteris.
Palaikydama pastarąją, kita tikino, kad ir pareigūnai ne visada pagelbėja. Neva ji pati juos ne kartą kvietė, nes dėl užstatytų automobilių jos vyras su didesne mašina negalėjo įvažiuoti į savo paties kiemą. Bet jie atvykę pareiškė, kad kelias – visų.
Reaguodamas į tai, V. Kurmis tikino už visus kolegas negalintis atsakyti. Neva gal ir yra pasitaikę tokių atvejų, bet pats visada būna sąžiningas ir baudžia pažeidėjus. Tačiau staigių pokyčių iš vairuotojų nesitiki. Jo nuomone, kultūra kelyje keičiasi po truputį.
„Apie kokią kultūrą kalbate, kai atvažiuoja visokios darželių direktorės ir seniūnės, susistato mašinas ant žolės ir prišiukšlina. Bandžiau palikti lapelius su prašymais neužstatyti mašinų, bet jie suplėšomi ir nusviedžiami į tą pačią žolę. Dar ir nuorūkų primėto, nes traukia dūmą šalia pastatytos mašinos. Poniutės su aukštakulniais mano esančios aukštas lygis, o mes galime jų šiukšles rinkti“, – burnojo plungiškė.
Ženklo nebus
Bet jokie J. Biliūno gatvės gyventojų argumentai komisijos neįtikino. Pastaroji viską ignoravo, nors žmonės siūlė kelio ženklą už savo pinigus pasistatyti, siūlė ir pridėti papildomą lentelę, kuri nurodytų, kad statyti mašinų minėtoje atkarpoje negalima tik darbo valandomis.
Komisijos nuomone, kelio ženklas – perteklinė priemonė. Be to, jiems atrodė nepagrįstas noras bet kokia kaina išgrūsti iš to ruožo automobilius. Neva iš miesto žmonių girdėti tokius prašymus – mažų mažiausia nenormalu.
„Jei visa ta gatvelė būtų žvyrkelis, jūs ją visą užsėtumėte žole“, – piktinosi komisijos pirmininkas, galiausiai pasiūlęs kolegoms balsuoti. Iš būrio posėdžiavusiųjų tik du palaikė plungiškių prašymą. Vienas iš jų – Modestas Grumblys, priminęs, kad kažkada politikai patys garsiai yra pareiškę sieksiantys, kad mieste būtų kuo mažiau transporto priemonių.
Supratę, kad ir vėl nieko nepeš, J. Biliūno gatvės gyventojai atsistojo, pareiškė, kad ženklui nepritariama tik dėl to, jog Savivaldybės darbuotojai bei politikai nebeturės, kur statyti savo mašinų, trenkė durimis ir išėjo. Tik prieš tai dar spėjo numesti priekaištą dėl seniai žadėto sferinio veidrodžio priešais Mokesčių inspekcijos pastatą, kad vairuotojams iš J. Biliūno gatvės būtų saugu išvažiuoti į J. Tumo-Vaižganto gatvę.
