
Naujausios
Plungės garbės piliečių sąraše iš viso puikuojasi 27 pavardės, tačiau parke pasodinti tik penki medeliai, šalia kurių nuo ketvirtadienio – tiek pat ir atminimo ženklais tapusių akmenų. Taip nuspręsta neatsitiktinai – asmenybės, kurių atminimas įamžintas, vienaip ar kitaip susijusios su „Oginskių dvaro bičiulių“ klubu.
„Galime pasidžiaugti, kad pernai pasodinti ąžuoliukai prigijo ir sulig kiekvienais metais išaugs į vis didesnius galiūnus, kurių prieglobstyje bus galima pasisemti stiprybės. Stiprybės, kurios turėjo šie garbūs žmonės. Šiandien šiems medeliams suteiksime vardus žmonių, kurie savo darbais prisidėjo prie Plungės puoselėjimo ir įamžinimo“, – kalbėjo klubui vadovaujanti Roma Žilinskienė.
Ji pakvietė atidengti pirmąjį atminimo ženklą – akmenį, skirtą dailininkui išeiviui Juozui Bagdonui (1911–2005), kuriam Plungės garbės piliečio vardas suteiktas 2001 metais.
Apie išties neeilinę asmenybę, prisidėjusią prie Žemaičių dailės muziejaus įkūrimo, susirinkusiesiems papasakojo vyriausioji Plungės viešosios bibliotekos bibliografė Otilija Juozapaitienė.
Vėliau atidengti ir likusiems keturiems garbės piliečiams skirti atminimo ženklai: kraštotyrininkei, knygų apie Plungės kraštą autorei bei pedagogei Eleonorai Ravickienei (1916–2004), kuriai garbės piliečio titulas suteiktas tais pačiais metais kaip ir J. Bagdonui; „Oginskių dvaro bičiulių“ garbės prezidentei, Australijos lietuvių fondo paramos Pasaulio žemaičių parodoms organizatorei Danutei Monikai Baltutienei (g. 1937 m.), garbės piliečio regalijomis pasipuošusiai 2013-aisiais; Plungės žydų bendruomenės atminimo puoselėtojui bei tautodailininkui Jakovui Bunkai (1923–2014), garbės piliečiu tapusiam 2012 metais, bei organizacijos „Pagalba Plungei“ vadovei, kultūrinių mainų ir labdaros siuntų vežėjai Ulai Amsler (g. 1943 m.), kuri į Plungės garbės piliečių gretas įsiliejo 2003 metais.
Kaip sakė pastarosios darbus pristačiusi Plungės viešosios bibliotekos Informacijos, inovacijų ir mokymo centro vedėja Virginija Liutikaitė, šiuo metu Ulos sveikata – itin silpna, bet galbūt nuotraukos iš šio renginio, kurio metu vienas iš penkių ąžuoliukų „pakrikštytas“ jos vardu, taps geriausiu vaistu.
Atidengus visus penkis atminimo ženklus, pasidalinta mintimis, kad ši vieta galėtų atsirasti Plungės išmaniojo parko programėlėje. Taip žmonės daugiau sužinotų apie Plungės kraštui nusipelniusias asmenybes, pamatytų, kaip įamžintas jų atminimas.