
Naujausios
Į savaitę trukusią kūrybinę ir edukacinę stovyklą originaliu pavadinimu „Ką matai debesyse?“ jaunuosius kūrėjus pakvietė savo meniniais projektais garsėjantis stalgėniškis Valentinas Charitonovas. Plungiškiams jau teko dalyvauti ne viename jo surengtame eksperimentinės elektroninės muzikos vakare ar lankytis jo grafikos bei fotografijos parodoje, tad smalsu buvo sužinoti, kaip gimė idėja surengti vaikų vasaros stovyklą?
Vyras prisiminė, kad tokį sumanymą jam pamėtėjo Stalgėnų bendruomenės pirmininkė. Gavus finansavimą iš Savivaldybės, beliko suderinti susitikimų datas su kviestais menininkais. O jų Stalgėnuose sulaukta tikrai nemažai.
Stovykla pradėta vaizduotės lavinimo dirbtuvėmis su iliustratore Urte Jasenka. Antrąją ir trečiąją dienomis vaikai turėjo galimybę pasinerti į muzikos pasaulį. Dainų tekstų rašymo subtilybėmis su jais dalinosi garsios grupės „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas, o išgauti muziką iš įvairių pačių vaikų atsineštų daiktų mokė kompozitorius ir muzikantas Patris Židelevičius.
Ketvirtąją dieną stovyklautojų laukė kostiumo dailininkė ir dizainerė Polina Rumbeštaitė. Ji jauniesiems kūrėjams parodė, kaip savo jau pabodusius drabužius prikelti naujam gyvenimui. Ne ką mažiau įspūdžių stovyklos dalyviams dovanojo penktoji diena, kuomet vaikai kartu su dailininku ir gatvės menininku Edvardu Šepučiu turėjo unikalią galimybę grafičiais išmarginti Vaikų dienos centro išorinę sieną.
Na, o savaitę vainikavo pažintis su ne ką mažiau kūrybiškumo, o taip pat ir drąsos reikalaujančia profesija – fotožurnalistika. Į Stalgėnus susitikti su vaikais ir jų tėvais atvykęs žurnalistas bei fotografas Artūras Morozovas visus pakerėjo savo nuotraukomis, darytomis karo zonoje Ukrainoje ir Gruzijoje, bei pasakojimais, ką gali ir ko negali fronto linijoje atsidūręs žurnalistas.
Paklaustas, ar buvo sunku į mažai kam žinomus Stalgėnus prikviesti šitiek garsenybių, V. Charitonovas pasakojo, kad tą pavyko padaryti be didelio vargo.
„Nebuvo sudėtinga, nes aš pažįstu daug kuriančių žmonių. Jų visų šiemet į stovyklos programą nepavyko sutalpinti, tad ateity tikrai kartosim, ir nebūtinai tik su vaikais. Turiu mintį surengti užsiėmimus ir tėveliams“, – sumanymais dalinosi stalgėniškis.
O į stovyklos uždarymą ir vaikų sukurtų darbų parodėlę susirinkusiems tėveliams jis papasakojo ne vieną smagų nutikimą, atsitikusį per tą savaitę.
„Sykį prie manęs priėjo vienas vaikų ir klausia, ar gali nusidažyt kažką dažais. Sakau, žinoma, gali, o jis: „Aš jau nusidažiau.“ Tai kodėl klausi? „Maniau, kad supyksit.“ Kaip aš galiu supykti dėl šito?! Mane pykdo tik keliamas chaosas ir destrukcija, o kūrybiškumui ribų nėra, kaip ir taisyklių. Linkiu vaikams nebijoti reikštis taip, kaip jie jaučia, o tėveliams nebijoti kartais pasimokyti iš savo vaikų, nes Dievas mums juos tam ir siunčia.“