Žadvainų kaimo bendruomenės nuotrauka
Savivaldybė, pardavusi Žadvainių mokyklą, praturtėjo urėdijos pastatais
Praėjusią savaitę skubos tvarka sušaukta Rietavo savivaldybės taryba pagal darbotvarkę turėjo aptarti tik vieną klausimą – ar priimti Valstybinių miškų urėdijos dovanojamus pastatus, esančius Žadvainų kaime.

Kaip rašoma sprendimo projekte, statiniai (kontora ir keli sandėliai) Valstybinių miškų urėdijai tapo nebereikalingi po veiklos optimizavimo, todėl ji pasiūlė šį nekilnojamąjį turtą perimti Rietavo savivaldybei.

Tam Tarybos nariai pritarė vienbalsiai, tačiau opozicijos lyderis Viktoras Krajinas prisiminė dar praėjusiais metais, lapkričio ar spalio mėnesį, siūlęs merui ir Savivaldybei patiems inicijuoti minėtų pastatų pirkimą ar nuomą, kadangi pardavus buvusią Žadvainių mokyklą kaimo bendruomenei iškilo grėsmė likti be patalpų savo veiklai.

V. Krajinas tada kalbėjo, jog bendruomenė galėtų išsikraustyti iš mokyklos ir įsikurti urėdijos pastate. „Bet man tada buvo atsakyta, kad šie pastatai neverti dėmesio, brangiai kainuos jų remontas ir panašiai. Suprantu, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, bet man vis tiek kyla klausimas, kaip su tuo remontu?“ – teiravosi opozicijos lyderis.

Atsakydamas meras Antanas Černeckis paaiškino, jog vienas iš perimamų statinių išties yra paremontuotas, sutvarkytas šildymas, pakeistas stogas, bet kiti yra apgailėtinos būklės ir juos greičiausiai reikės nugriauti. „O pernai nebuvo jokių vilčių ar kalbų, kad gausim. Nors patys žadvainiškiai buvo iškėlę tą mintį, kad būtų neblogai ten įsikurti. Bet kai susitarėm, kad mokyklą įsigijęs asmuo leidžia bendruomenei ir toliau joje būti, kurį laiką buvom ramūs. Bet dabar galbūt keičiasi planai, mokyklos savininkui, matyt, norisi kažką tvarkytis. Ir visą laiką būti įnamiu yra pavojinga.“

„Viktorai, lyg stebuklas įvyko – tavo žodis tapo kūnu“, – šmaikščiai situaciją įvertino ir Tarybos narys Jonas Eugenijus Bačinskas. O kitam Tarybos nariui Edmundui Žilevičiui rūpėjo išgirsti, ar Savivaldybė neturės rūpesčių dėl to, jog tarp perimamų urėdijos statinių įrašytas ir lauko tualetas – pagal dabartines Europos Sąjungos direktyvas Savivaldybėms draudžiama eksploatuoti tokius statinius. Jam atsakyta, jog nėra ko nerimauti, direktyvos vykdomos – lauko būdelės po truputį keičiamos biotualetais. Tas ateity, matyt, įvyks ir Žadvainuose.

Išsprendus klausimą dėl dovanos priėmimo aptarti ir kiti einamieji reikalai. Meras priminė, kad kitąmet Rietavas minės 25-erių metų savivaldos sukaktį. „Jubiliejus gana gražus ir jaunatviškas. Esame įsitvirtinę Lietuvoje, tarp kitų savivaldybių turim gerą vardą. Galim pasidžiaugti, kad esam neblogai apsitvarkę visą teritoriją, įskaitant ir pakraščius, jaučiamas bendruomenių judesys“, – kalbėjo A. Černeckis ir paragino susirinkusiuosius iki rudens siūlyti idėjas, kaip paminėti šį jubiliejų.

Jau minėtas Tarybos narys E. Žilevičius teiravosi, ar nėra kuo pakeisti nebeveikiančius šviestuvus Rietavo parke, palei tvenkinį. „Sykį teko raudonuoti vedžiojant po parką svečius, atvykusius iš kito miesto, – ir tas šviestuvas neveikia, ir kitas. Viso tokie yra 3 ar 4. Gal reikėtų į kalvius kreiptis, kad panašius pagamintų“, – siūlė politikas.

A. Černeckis sutiko, kad problema su šviestuvais parke egzistuoja ir parką prižiūrintis Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus ją puikiai žino. Esą mąstoma apskritai pakeisti visus parko šviestuvus naujais, šiuolaikiniais, todėl kol kas neskubama taisyti nebešviečiančių, kurie parke, mero žodžiais, įrengti dar 1990 metais.