„Pamatėm, kokiam lygy esam“

Jurgitos NAGLIENĖS nuotraukos
Žaidėjams, merui ir rėmėjams įteikti nauji Plungės 3x3 krepšinio komandos marškinėliai
Taip sakė plungiškiai krepšininkai Rolandas Jakštas, Ovidijus Kaminskis, Deividas Rasys ir Ignas Razutis, trečiadienio pavakarę susitikę su Plungės rajono meru Audriumi Klišoniu. Susitikimas Savivaldybėje surengtas gražia proga – norint pasidžiaugti plungiškių krepšininkų sėkme 3x3 krepšinio turnyre Marselyje (Prancūzijoje) ir pelnyta šeštąja vieta FIBA pasaulio 3x3 turo etape.
Iš kairės: R. Jakštas, O. Kaminskis, I. Razutis ir D. Rasys

Kelialapį į „Marseille Masters“ serijos turnyrą tik ką į komandą susibūrę plungiškiai pelnė birželio pradžioje iškovoję pergalę krepšinio turnyre „3x3 Lietuva Kaunas Quest“.

„Regis, ne taip seniai kalbėjomės su Ignu apie šį projektą. Kadangi jis Lietuvoje turi turbūt daugiausiai patirties 3x3 krepšinyje, yra Europos vicečempionas, Krepšinio federacija pasiūlė Plungėje turėti tokią komandą. Taip buvo ir nuspręst, ir jūs atėjot su dideliu trenksmu“, – sėkmingu plungiškių debiutu pasidžiaugė A. Klišonis.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko už Plungę sužaist, nes su Deividu tai už Panevėžį, Kauną, Uteną ar Vilnių žaisdavom, su Ovidijum daug metų Telšiuose, Rolandas grižo iš Ispanijos ir prisijungė, – kalbėjo pats komandos kapitonas I. Razutis. – Nuo Kalėdų vis pasikalbėdavom – jeigu būtų galimybė, ar darytumėm? Ačiū merui, kad susitiko su federacijos vadovais ir kad šita komanda atsirado, pajudėjo biurokratiniai reikalai, ačiū rėmėjams, kad prisidėjo, kiek galėjo.“

Pasak I. Razučio, 3x3 krepšinio sezonas tik įpusėjo, jau sudalyvauta 10-yje turnyrų ir dar nemažai jų priešaky. Tempas didelis, rezultatai – įvairūs. „Ir paskutinę sekundę pralošėm, ir pirmi buvom, ir treti. Aišku, smagu kad aplošėm pagrindinius konkurentus Lietuvoje – Raudondvarį ir Marijampolę, kurie jau daug metų žaidžia 3x3 krepšinio pasaulio elite. Ir pavyko debiutuot aukščiausio lygio turnyre „Marseille Masters“. Garbingai atstovavom Lietuvai ir Plungei, pamatėm, kur dar galim augt.“

3x3, kartais dar vadinamas gatvės, krepšinis 2021 metais buvo įtrauktas į vasaros olimpinių žaidinių sporto šakų sąrašą, tad, kaip pasakojo plungiškiai krepšininkai, visos šalies komandos dabar stengiasi surinkti kuo daugiau reitingo taškų, kad Lietuvos rinktinė gautų kelialapį į kitąmet Paryžiuje vyksiančias vasaros olimpines žaidynes.

„Nesvarbu, kokia Lietuvos komanda ir kur žaidžia – visi kaupiam taškus ir sergam vieni už kitus, kad tik lietuviai galėtų su savo 3x3 krepšiniu pasirodyti olimpinėse žaidynėse“, – kalbėjo krepšininkai.

O Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC), su kurio vėliava ir debiutavo Plungės 3x3 krepšinio komanda, direktorius Alvydas Viršilas pasidžiaugė, kad visi puikiai debiutavę krepšininkai – plungiškiai, Plungės trenerių auklėtiniai.

„Didžiausia padėka ir treneriams, ir patiems žaidėjams, kad jie, paklajoję po kitus rajonus ar šalis, susibūrė kovoti už Plungę. Bet taip jau yra – kol neturim savo krepšinio komandos nacionalinėj lygoj, gabūs krepšininkai išvažiuoja žaisti už kitus klubus. Vis tik tikiuosi, kad neužilgo turėsim ir naują salę, ir savo komandą nacionalinėj lygoj. O tam jaunimui, kuris nesusižavi salės krepšiniu, atsiranda labai gera galimybė išbandyti save 3x3 aikštelėje“, – kalbėjo A. Viršilas ir išreiškė viltį, kad tai nebus vienerių metų projektas, kad ateity komandą papildys jauni žaidėjai.

Susitikime su meru dalyvavusiems krepšininkams jis įteikė naują treniruočių ir varžybų aprangą. Pasak A. Viršilo, taip jau nutiko, kad paskubomis susibūrę krepšininkai pradėjo dalyvauti turnyruose anksčiau, nei spėta sutvarkyti visus formalumus. „Vėluojam, bėgam paskui traukinį, bet geriau vėliau negu niekad“, – įteikdamas Plungės vardu ir rėmėjų simbolika išmargintus marškinėlius sakė centro direktorius.

Beje, lygiai tokius pat marškinėlius dovanų gavo ir meras A. Klišonis bei pagrindiniai rėmėjai – verslininkai Darius Bieliauskas bei Antanas Borumas, kad varžybose pasipuošę jais galėtų palaikyti plungiškius krepšininkus.