Džiuginantys pokyčiai ligoninėje

Linos RUIBIENĖS nuotraukos
R. Mažeika (centre) papasakojo apie Plungės ligoninėje įvykusius pokyčius
Balandžio 9 dieną Plungės ligoninėje vyko investicinių darbų pristatymas, kurio metu direktorius Remigijus Mažeika džiaugėsi galėdamas aprodyti nauja ir gyvybiškai svarbia įranga atsinaujinusius skyrius.

Plungės rajono savivaldybės ir žiniasklaidos atstovams R. Mažeika pristatė per pastarąjį pusmetį nuveiktus darbus.

„Šiandien norime pasidžiaugti nuveiktais darbais, kuriuos padarėme per kiek daugiau nei pusmetį. Kaip žinia, nuo šių metų įsigaliojo nauja anesteziologijos licencija ir Sveikatos apsaugos ministerija kelia naujus kokybinius rodiklius jai gauti, todėl tie darbai buvo būtini“, – kalbėjo R. Mažeika.

Anestezijos ir reanimacijos skyriuje įrengtos intensyvios terapijos pacientų stebėjimo sistemos. Vidaus ligų ir neurologijos bei Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriuose atlikti remonto darbai, įrengta nauja vėdinimo sistema ir priešgaisrinė signalizacija.

Darbai atlikti remiant plungiškio verslininko ir investuotojo Žilvino Mecelio fondui. Jo rezerve buvo likę 15 tūkst. eurų, dar apie 16 tūkst. reikiamai įrangai įsigyti ir darbams atlikti skyrė pati ligoninė, tad bendrai investuota apie 33 tūkst. eurų.

Renginio metu paties Ž. Mecelio nebuvo, bet jam atstovavo puikiai visą Mecelių šeimą pažįstanti gydytoja Regina Sagatienė.

„Gerbiamieji, šiandien yra didelė šventė, o prieš tai buvo atliktas didelis darbas daugelio žmonių, kurie suprato, įsigilino ir tikslingai panaudojo labdaros lėšas, skirtas Plungės ligoninei“, – kalbėjo R. Sagatienė.

Ji pasakojo, kad Ž. Mecelis augo Plungėje, jo mama buvo puiki ir nuoširdi, daugelio mylima gydytoja Janina Mecelienė. Ji žmonių balsavimu buvo išrinkta pirmąja Plungės poliklinikos vedėja.

Anot R. Sagatienės, Ž. Mecelis dar būdamas vaikas girdėjo, kaip mama pasakodavo apie ligoninę, ir dabar geranoriškai prisideda prie paramos jai, siekdamas padėti gimtojo krašto žmonėms ir kartu pagerbti mamos atminimą.

nuotrauka
A. Dovydaitis ir V. Rimkuvienė
 

Anestezijos ir reanimacijos skyriaus vedėjas Aivaras Dovydaitis ir slaugos administratorė Violeta Rimkuvienė pasidžiaugė, kad nuo šiol ligoninė savo pacientams, atvykusiems iš įvairių miestų, galės suteikti dar geresnes gydymo sąlygas, ir visus susirinkusiuosius pakvietė apžiūrėti naują įrangą. Ji leis gydytojams ir slaugytojams iš savo kabinetų monitoriuose stebėti pacientų būklę. Beje, A. Dovydaitis pasakojo, kad pirmadienį Plungės ligoninėje buvo užfiksuotas atliktų anestezijų rekordas – 28.

nuotrauka
Įrengta nauja pacientų sveikatos rodiklių stebėjimo sistema

Remonto darbai vyko ir Vidaus ligų ir neurologijos bei Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriuose, čia įrengta nauja vėdinimo sistema.

„Per aštuonių mėnesių laikotarpį, kai vyko remonto darbai, trečiame aukšte atnaujinta net 14 palatų su tualetais, dušais ir prausyklėmis. Sąlygos mūsų pacientams šiai dienai yra labai pasikeitusios, teko lankytis ir įvertinti Klaipėdos universitetinės ligoninės palatas, tai reikia pripažinti, jog pas mums padaryta didžiulė pažanga. Ketvirtame aukšte atnaujintos devynios palatos, o penktame aukšte – septynios. Taip pat įrengta priešgaisrinė signalizacija, tad nuo šiol esame ramūs ir saugūs dėl gaisro“, – kalbėjo ligoninės direktorius R. Mažeika.

Atnaujintas patalpas ir naujai įsigytą įrangą pašventino Plungės Šv. Jono krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis.