Naujausios
Trigerinis masažas – tarp populiariausių pasaulyje
Plungės ligoninėje ir privačiame kabinete A. Vaišvilos gatvėje dirbantis specialistas įsitikinęs, kad tai, ką patyrėme per šį pandeminį laikotarpį, yra didžiulis išbandymas mūsų organizmui, tad pavasaris – puikus metas juo pasirūpinti.
„Stresas mūsų dienomis tampa įprastu reiškiniu. Ypač pas-taruoju metu, kai situaciją valdo virusas. Todėl didelei daliai mano pacientų prie įprastų stuburo problemų prisideda ir su stresu susiję raumenų spazmai. Viršutinės dalies, pečių lanko, kaklo srities, kartais trapecinio raumens jautrumas tada būna toks didelis, kad sudėtinga atlikti bet kurį manualinį veiksmą. Tokiu atveju labai veiksmingai padeda trigerinio taško neutralizavimas kartu su giliu audinių masažu“, – savo darbo specifiką apibūdina plungiškis.
Išmano savo darbą
Į savo darbą išmanančio specialisto vardą Plungėje jau užsitarnavusį V. Gromnicką kreipiasi įvairių stuburo ir raumenų problemų kamuojami žmonės. Viena tokių – plungiškė Alma. Moteris pasakojo jau senokai ieškojusi savo negalavimų priežasties, tačiau nė vienas jos aplankytas medikas negalėjęs padėti.
„Kažkada perpūtė vėjas, suskaudo strėnos. Tada skausmas persikėlė į kojas. Pusę metų vieno kelio negalėjau sulenkti. Net ir vaikščioti buvo sunku. Reabilitologas pasiūlė kreiptis į V. Gromnicką. Štai šiandien nuėjau jau į 8-ą masažą pas jį, ir rezultatas – neįtikėtinas. Jau lankstau abi kojas, galiu net batus pati užsirišti, kas prieš tai buvo neįmanoma“, – džiaugėsi moteris.
Ji stebėjosi, kad masažuodamas specialistas kažkaip sugebėjo užčiuopti pačius skausmingiausius taškus. Juos išmasažavus pajuto pagerėjimą.
„Matyti, kad žmogus tikrai išmano savo darbą. Kiek masažistų teko aplankyti, tai kiti, galima sakyti, tik paglosto – nė nepalyginsi su tuo masažu, kurį atlieka
V. Gromnickas. Tiesą sakant, apsilankymai pas jį – ne iš maloniųjų, būna momentų, kuriuos tenka iškentėti, bet kai pamatai rezultatą, kiekviena minutė būna to verta.“
Ar karantinas gali būti nugaros skausmo priežastimi?
Pats V. Gromnickas pasakoja tokių pacientų kaip Alma, kurie kreipiasi pagalbos daug metų ignoravę ir užleidę savo problemą, turįs nemažai. Bet net ir tokiais atvejais, derinant specialias masažo technikas, galima pasiekti gerų terapinių rezultatų.
Pasak jo, dauguma stuburo problemų kyla dėl sėslaus mūsų gyvenimo būdo, sėdimo darbo, ilgo laiko prie kompiuterių ekranų. Jau daugiau kaip metus besitęsianti pandemija šią situaciją dar pablogino.
– Ar karantinas gali būti nugaros skausmo priežastimi? – klausiame masažo terapeuto.
„Žinoma. Tai, ką patyrėme per šį pandeminį laiką, yra didžiulis stresas mūsų organizmui. Negana to, kad patys mažiau judame, dar ir vaikus nuolat matom toj pačioj sėdimoj padėty, palinkusius prie ekranų. Tai kelia susierzinimą vaikams, vaikai jį perduoda tėvams, šie – seneliams. Nuo to kenčia mūsų organizmas.“
V. Gromnickas sako nemėgstantis dalinti patarimų, bet vieną vis dėlto norintis duoti. „Dabar – pirmosios pavasario dienos. Reikia pasirūpinti ne tik medžiais, krūmais, savo buitim ir aplinka, bet nepamiršti ir savo sveikatos. Būtina perkrauti savo baterijas, po tokio sunkaus žiemos sezono įsiklausant į savo kūną. Jis kalba, svarbiausia, kad mes išgirstume.“
Nesigaili didmiestį iškeitęs į Plungę
Pats V. Gromnickas yra kilęs iš Kauno, tačiau jau ketvirtus metus gyvena Plungėje. Prieš tai teko dirbti keliose Klaipėdos klinikose, Rietave, dabar didžiąją dalį savo laiko ir dėmesio skiria plungiškių sveikatos problemoms.
„Mažam mieste galbūt galimybių profesinei veiklai yra mažiau, bet tai atsveria kiti privalumai. Kai mažesnis žmonių ratas, gali labiau padėti. Be to, norisi mažiau triukšmo, traukia būti arčiau gamtos. Gyvendamas šalia Plungės parko visa tai turiu“, – savo sprendimu pakeisti gyvenamąją aplinką džiaugiasi specialistas. Ir priduria, kad didžiausia motyvacija jam – galimybė padėti žmonėms.
Masažo terapeutas V. Gromnickas dirba Plungėje ir Teliuose, dėl informacijos kreiptis tel. 8 616 211 02.
Užs. Nr. 112 r