Nuoširdi padėka medikams

Linos RUIBIENĖS nuotr.
Įvykį moterims primena kieme įklimpusio greitosios automobilio paliktos vėžės
Į redakciją paskambinusi Regina iš Jovaišiškės kaimo papasakojo nutikimą, kurio niekaip negalinti pamiršti. Stipriai sunegalavus garbingo amžiaus jos mamai, moteris nieko nelaukusi čiupo telefoną ir iškvietė greitąją. Atskubėjusiems šios darbuotojams teko ne tik ligone pasirūpinti, bet ir ištraukti kieme užklimpusį automobilį. Bet, mūsų skaitytojos žodžiais, viskas įvyko taip operatyviai, kad ji pati liko be žado, o atsitokėjusi susigriebė, kad greitosios brigadai dorai net nepadėkojo.

Rado sukniubusią

Pirmadienio pavakarę Reginos mama Stanislava, sulaukusi jau gražaus amžiaus – 96 metų, savo namuose pasijuto blogai.
„Nei iš šio, nei iš to pradėjo viduriuoti, atsisakė valgyti vakarienę, atsigulė į lovą ir tiesiog užmigo. Po kurio laiko nuėjau žadinti ir pažiūrėti, kaip laikosi, dar palydėjau iki tualeto. Grįžusi vos po akimirkos radau mamą sukniubusią ir išpiltą šalto prakaito“, – pasakojo Regina.
Moteris suskubo kviesti greitąją medicinos pagalbą ir sako labai nustebusi, kad į jos skambutį buvo sureaguota itin operatyviai. Bendrojo pagalbos centro operatorius neklausinėjo jokių papildomų detalių, kaip dažnai būna tokiu atveju, ir vos už keletos akimirkų medikų automobilis jau stovėjo kieme.
Tik išlipusi iš greitosios slaugytoja esą bėgte įbėgo pas ligonę ir paklausė, kas šiai nutiko. Supratusi, kad senolė neteko daug skysčių, iškart vietoje pajungė lašinę, o tuo tarpu vairuotojas iš mašinos atstūmė lovą ant ratukų.

Nei pirmyn, nei atgal

Kol pati Regina rengėsi palydėti mamą į ligoninę, ši jau buvo įkelta į greitąją.
„Vos tik išbėgau į kiemą, žiūriu, kad medikų automobilis užklimpęs vidury kiemo, o ratai sukasi vietoje. Iškart pasimečiau, nebežinojau, ko griebtis, ką daryti. Prie vairo šoko pati slaugytoja, bandydama išvairuoti mašiną, bet nesėkmingai“, – pasakojo Regina.
Kiek atsitokėjusi, moteris prisiminė, kad kieme stovintis jos pačios automobilis turi kablį. Lynu prikabinus prie jo greitosios pagalbos automobilį, bendromis jėgomis pavyko jį sėkmingai ištraukti.
Mūsų skaitytoja visą laiką stebėjosi taip operatyviai dirbusia ir nei budrumo, nei profesionalumo nepraradusia medikų brigada. Atvykus į Plungės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių senolės skruostai jau buvo rausvesni, o ir ji pati jautėsi šiek tiek geriau.
Dar kurį laiką abi moterys praleido šiame skyriuje, Stanislavai buvo lašinamos lašinės, o po to jos laimingai grįžo namo.

Padėka medikams

„Žemaičiui“ susisiekus su Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos direktore Rasa Mončiene pavyko išsiaiškinti, kad į Reginos iškvietimą Jovaišiškėn tądien skubėjo Šiaulių greitosios medicinos pagalbos klasterinė brigada, kuri, beje, dirba ir Plungėje.
Tad išskirtinė Reginos ir jos mamos Stanislavos padėka skiriama skubios medicinos pagalbos slaugytojai Juditai Vagdarytei bei vairuotojui Vilmantui Miežečiui. Moterys dėkoja šiems žmonėms už atsakingai atliekamą savo darbą bei rūpestį. Ačiū jovaišiškės taria ir Plungės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus slaugytojai Vidai Stonkienei, kuri taip pat nuoširdžiai rūpinosi savo paciente.