Šateikiuose duris atvėrė naujas medicinos punktas

Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Atidarymo iškilmėse sulaukta viso būrio šateikiškių ir svečių
Pirmadienis šateikiškiams buvo kaip niekada džiugus. Čia duris atvėrė ilgai lauktas „AveMedica“ klinikos medicinos punktas, kuriame darbą pradeda jaunas šeimos gydytojas Faustas Einikis.
Visi susirinkusieji vaišinosi šventiniu tortu

Pacientai jau skuba registruotis

Atidarymo dieną į kliniką skubėję šateikiškiai džiaugėsi pagaliau sulaukę tokios puikios naujienos ir kad punktas visada bus ranka pasiekiamas – susirgus nereikės toli vykti.

„Kaip gerai, kad nebereikės sukti galvos, kaip nusigauti iki daktarų. Labai laukėm, kada ir pas mus ims dirbti šeimos gydytojas. Kadangi mums visai čia pat, kaimynystėje, tikrai naudosimės visomis paslaugomis“, – kalbėjo šateikiškiai.

Atidarymo iškilmes maldos žodžiais pradėjo Šateikių parapijos klebonas Romualdas Gečas. Visam klinikos personalui ir pacientams jis palinkėjo Dievo malonės, ištvermės ir stiprybės.

Pasidžiaugti naujuoju medicinos punktu bei pasveikinti šateikiškių atvyko „AveMedica“ tinklo vadovė Lina Preibienė.

„Noriu padėkoti visiems, kurie patikėjo savo tokį brangų turtą – sveikatą – mums, stengsimės jūsų neapvilti. Kaip ir planavome, labai greitai, vos per mėnesį, pavyko susiruošti ir įsikurti. Be galo džiaugiamės sulaukę tokio gausaus būrio savanorių, ko niekada nėra buvę įsikuriant kituose miestuose. O kolektyvui linkiu gero ir lengvo starto“, – kalbėjo L. Preibienė.

Savivaldybės parama

Tinklo vadovė sakė neabejojanti, kad „AveMedica“ teikiamos paslaugos yra itin svarbios bei reikalingos šateikiškiams ir aplinkinių vietovių gyventojams, tad nuo šios dienos jie yra pasiruošę priimti visus besikreipiančius.

Medicinos punkte bus teikiamos šeimos gydytojo, bendrosios praktikos slaugytojos paslaugos, atliekami įvairūs laboratoriniai tyrimai, veiks skiepų kabinetas, laukiama ir mažųjų pacientų.

L. Preibienė pasidžiaugė, kad prie jų kolektyvo prisijungė jaunas ir ambicingas gydytojas, nepabijojęs sunkumų ar iššūkių. Vieną kartą per savaitę – antradieniais – į kliniką atvyksiantis F. Einikis prasitarė, kad Šateikiams jaučia tam tikrus sentimentus, mat čia gyvena nemaža dalis jo draugų ir artimųjų.

Taip pat „AveMedica“ klinikoje dirbs į namus atvykstantis bendrosios praktikos slaugytojas, lankysiantis tuos pacientus, kurie nėra pajėgūs patys atvažiuoti arba jiems paskirta slauga namuose.

L. Preibienė pasidžiaugė, kad sulaukė ne tik šateikiškių palaikymo, bet ir finansinės Savivaldybės paramos – ši įsipareigojo net 10 metų kas mėnesį klinikai skirti po du šimtus eurų nuomos išlaidoms padengti.

Svajonės ima ir išsipildo

Atidarymo proga į kliniką užsuko ir gausus būrys sveikintojų. Šateikių bendruomenės pirmininkės Mildos Ripkauskienės atstovė Danutė Šatkuvienė kalbėjo, kad pagaliau išsipildė visų taip ilgai laukta svajonė.

„Šateikiuose yra mokykla, darželis, seniūnija, kultūros namai, net nuostabus tvenkinys – rodos, viskas, ko tik reikia jaukiam ir gražiam gyvenimui. Bet labiausiai nuogąstavome, ką reikės daryti, jeigu neteksime pačio pagrindinio ir svarbiausio dalyko – medicinos paslaugų. Esame dėkingi, kad mūsų kalbas ne tik išgirdo, bet ir nuoširdžiai įsiklausė rajono meras Audrius Klišonis. Dabar visi drauge galime švęsti įkurtuves ir nesibaiminti dėl savo sveikatos“, – kalbėjo D. Šatkuvienė.

Moteris taip pat pasidžiaugė, kad po ilgų įkalbinėjimų jiems pavyko į savo bendruomenę prisikviesti darbščią, savo darbui atsidavusią bendrosios praktikos slaugytoją Marytę Mažonienę.

O Šateikių bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Margarita Gedvilienė linkėdama sėkmingo darbo, visiems susirinkusiesiems papasakojo, kaip seniau švęstos įkurtuvės.

„Įkurtuvių išvakarėse būdavo tokia sena tradicija: dar iš vakaro į būsimas patalpas įleisdavo katiną, kad šis sutrauktų visas blogybes ir negatyvią energiją. O įkurtuvių rytą šeimininkė pasiimdavo skaniausią duonos kepalą ir paridendavo ant grindų. Kur tas duonos kepalaitis sustodavo, vadinasi, toje vietoje pati geriausia vieta ir reikia statyti daktaro kėdę“, – pasakojo M. Gedvilienė.