Ugnis šeimą paliko be namų

Unsplash
Sekmadienio naktį Tverų seniūnijos Panavadžio kaimo gyventoja – garbaus amžiaus močiutė – liko be namų, be asmeninių daiktų ir be sielos ramybės. Ją užklupo viena didžiausių nelaimių – namus suniokojo gaisras. Iš dviejų aukštų medinio namo liko tik krūva griuvėsių. Laimei, žmonės liko gyvi, tačiau taip, kaip stovi.

Gaisras kilo naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie 4 valandą. Į gaisravietę sulėkusiems tveriškiams, rietaviškiams, varniškiams, laukuviškiams bei plungiškiams ugniagesiams teko ilgokai pavargti, kol liepsnos buvo sutramdytos.

Deja, ugniagesiams atvykus, ryškūs ugnies liežuviai buvo apėmę visą namą. Ugnį užgesinus vandeniu tapo aišku, kad grįžti gyventi čia jau nebus galima – nudegė namo stogas, medinis perdengimas, sudegė visi jame buvę namų apyvokos daiktai...

Laimei, ugnis nepalietė šalia stovinčių kitų dviejų namų. Kaip sakė Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas, sudegęs namas buvo jų vidury, vos už dvidešimties metrų nuo kiekvieno.

Pasak seniūno, nuo gaisro nukentėjusiame name iki tol gyveno apie 80 metų močiutė su sūnumi. Po gaisro garbaus amžiaus moteriai prireikė medikų pagalbos – ji buvo išvežta į ligoninę. Sūnus tąnakt prisiglaudęs pas seserį, su šeima gyvenančią gretimame name.

Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus „Žemaičiui“ vakar sakė, kad gaisro priežastys dar nėra aiškios. Esą jį tiria palangiškių inspektorius. Gaisrininkai yra pasiskirstę budėjimo zonomis, tą naktį zona, kurioje yra minėtas kaimas, teko palangiškiams.

Nors gaisro priežastys dar neįvardijamos, A. Zalepūgas sakė girdėjęs kalbant, kad jis galėjo kilti nuo elektros instaliacijos, mat ugnies židinys buvęs prieangyje, o ne kur nors prie krosnies.

Seniūnas taip pat sakė, kad nukentėjusiesiems nuo gaisro reiktų kreiptis į Rietavo savivaldybę, kuri tokiais atvejais yra numačiusi finansinę paramą.

O patys tveriškiai padėti nuo gaisro nukentėjusiai šeimai ėmė telktis iškart. Socialiniuose tinkluose panavadiškiams kviečiama padėti sušelpiant baldais, patalyne, buitine technika, indais ir puodais.

Kadangi sudegusiame name savo ir vaikų daiktus laikė močiutės dukra, gaisras tiesiogiai palietė ir šią šeimą. Sudegė moters ir vaikų rūbai, batai.

Močiutės ir dukters ūgis panašus – 1,67–1,7 m, avalynės dydis – 39–40. 80–90 dydžio rūbelių ir 23–24 dydžio batukų laukia pusantrų metukų mergytė. Jos broliukui – 8-eri, batų dydis 35–36.

Pabrėžiama, kad laukiama ir bet kokios kitos paramos. Norintieji sušelpti gaisro metu nekentėjusią šeimą turėtų kreiptis telefonu 8 629 18026.