Užsikrėtusiųjų daugėja

Unsp­lash nuo­trau­ka
Plungės ra­jo­ne nu­sta­ty­ti 9 ser­gan­tie­ji ko­ro­na­vi­ru­su
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skelbia, kad per savaitgalį šalyje nustačius net 179 naujus koronaviruso atvejus viršytas balandį buvęs sergamumo pikas. Ne mažiau įtempta situacija ir mūsų rajone – šiuo metu COVID-19 nustatyta 9-iems asmenims.

Kaip skelbia Plungės rajono savivaldybės administracija, pirmieji trys ligos atvejai registruoti rugsėjo 12 d., vienas – 15 d., trys – 17 d. ir du paskutiniai – 20 dieną. Beje, vienas iš pastarųjų atvejų yra įvežtinis, nustatytas asmeniui, atvykusiam iš Airijos. Visi kiti atvejai susiję tarpusavyje. Pranešama, kad visiems 9-iems asmenims pasireiškia tik silpni šio viruso simptomai. Dėl pagalbos į medikus kol kas nesikreipta.

Nustatyta ir 50 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, kuriems skirta privaloma izoliacija, pasirūpinta, kad jie išsitirtų.

Gera žinia ta, kad susirgimų ugdymo, švietimo, sveikatos priežiūros, slaugos ir globos įstaigose šiuo metu nėra patvirtinta. Tad, kaip pirmadienį „Žemaičiui“ sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir operacijų centro vadovas Mantas Česnauskas, švietimo bei ugdymo įstaigos ir toliau dirbs kaip iki šiol, besilaikydamos anksčiau priimtų saugos reikalavimų.

„Atsižvelgdami į tai, kad kilus koronaviruso protrūkiui Radviliškyje ši liga pirmiausia kibo į pažeidžiamiausią vietą – ligoninę, mes savo gydymo bei globos įstaigoms, užbėgdami galimiems įvykiams už akių, taip pat rekomendavome sugriežtinti lankymo tvarką. Kiek žinau, tiek Plungės ligoninė, tiek senelių globos namai jau atsižvelgė į šias rekomendacijas ir nebepriima lankytojų“, – kalbėjo M. Česnauskas.

Pasak jo, dar griežtesni ribojimai gali būti taikomi tuomet, kai sergamumas savivaldybėje pasieks 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų (dabar yra 21,3 atvejo). Tada savivaldybė bus pripažinta aukštos rizikos ir gali sulaukti nurodymų iš NVSC bei Sveikatos apsaugos ministerijos, ko dar imtis, kad viruso plitimas būtų užkardytas.

„Tie nurodymai gali būti susiję su ligonių ir senukų lankymo ribojimu, ką jau mes patys pasidarėm, padidintomis tyrimų apimtimis, galbūt viešų renginių ribojimu ar visišku draudimu, – vardino M. Česnauskas. – Beje, nuo šiandien vadinamojoje senojoje poliklinikoje darbą vėl pradeda mobilusis COVID-19 tyrimų punktas, tad tyrimų apimtys savaime padidės.“

O Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas sekmadienį išplatintame pranešime priminė, kad tai, kaip sparčiai virusas plis, priklauso tik nuo mūsų pačių.

Svarbu nepamiršti, kad sie­kiant ap­sau­go­ti sa­ve ir ki­tus, būti­na lai­ky­tis 1–2 metrų at­stu­mo, vie­šo­se už­da­ro­se vie­to­se ir vi­suo­se su­si­būri­muo­se dėvėti kvėpa­vi­mo ta­kus den­gian­čią kaukę, daž­nai vėdin­ti pa­tal­pas ir va­ly­ti lie­čia­mus pa­vir­šius, plau­ti ran­kas, o jei jau­čia­mi į per­ša­limą pa­našūs simp­tomai – lik­ti na­muo­se.