Mušeikai uždrausta girtauti

Freepik nuotrauka
Balandžio 27-ąją Plungės apylinkės teismo verdikto sulaukė be priežasties kitą vyriškį sumušęs Marius Trakelis (g. 1987 m.). Ne vienu smūgiu žmogų „apdovanojusiam“ Plungės rajono gyventojui teismas apribojo laisvę bei uždraudė gerti. Žinoma, ne vandenį, o alkoholinius gėrimus.

Ne kartą praeityje teistas ir recidyvistu pripažintas M. Trakelis paskutinį kartą prisidirbo šių metų sausio 31-osios vakarą, kai būdamas A. B. R. namuose, Plungėje, it kažkokių demonų apsėstas ir kurstomas ėmė pulti namų šeimininką. Be aiškios priežasties įsiutęs vyras bemaž keturis kartus kumščiu smogė savo aukai į veidą. Kad maža nepasirodytų, dar du kartus smogė į kairįjį šoną.

Nuo smūgių A. B. R. buvo sumuštas veidas, padarytos dešinės akiduobės ir kairio smilkinio poodinės kraujosruvos. Dar jam buvo sutrenkta krūtinės ląsta. Visi šie sužalojimai atitinka nežymų sveikatos sutrikdymą. Už tai gresia dveji metai nelaisvės. Geriausiu atveju – viešieji darbai.

Tačiau šiais M. Trakelis neatsipirks, mat vyras praeityje jau ne kartą turėjo reikalų su teisėsauga. Jo padėtį apsunkina dar ir tai, kad prisidirbo būdamas girtas. O tai, žinoma, tik pakurstė jį nusikaltimui ir įkvėpė drąsos pademonstruoti „kovų menų“ sugebėjimus.

Skirdamas bausmę teismas į šias aplinkybes be abejonės atsižvelgė. Kaip ir į tai, jog Plungės rajono gyventojas ir anksčiau teistas už analogišką nusikaltimą. Be to, jis baustas administracine tvarka, nedirba. Teismo vertinimu, bausmės tikslai bus pasiekti tik M. Trakeliui skyrus laisvės apribojimo bausmę. Dėl to, kad kaltinamasis prisipažino smurtavęs ir tikino, jog labai dėl to gailisi, byla išnagrinėta priimant teismo baudžiamąjį įsakymą, o bausmė sumažinta trečdaliu.

Vyrui skirta laisvės apribojimo bausmė šešiems mėnesiams. Be to, jis įpareigotas visą šį laiką nevartoti alkoholinių gėrimų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – nutarta panaikinti pradėjus bausmės vykdymą.

Teismas mušeikai išaiškino, jog nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus tokia galimybe, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra nebeskundžiamas.