Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Praėjusiais metais „susituokę“ prūsališkiai šiemet pristatė savo „vaikus“
Birželio 1 dieną Žlibinų kaime vyko Plungės rajono kaimiškųjų bendruomenių sąskrydis „Tegu bendrumas mus vienija”. Praėjusiais metais sąskrydis buvo švenčiamas „Liepupės“ bendruomenėje Prūsalių kaime, jo metu nuotakai ieškotas jaunikis, o galiausiai šventė buvo vainikuota didžiule puota – vestuvėmis. Tad šiais metais žlibiniškiai nutarė tęsti prūsališkių pasiūlytą temą ir surengė krikštynas.
Senoviškų vežimėlių, žaislų ir nuotraukų paroda

Sąskrydžio dalyvius Žlibinuose pasveikino Seimo narys Jurgis Razma, Plungės rajono meras Audrius Klišonis ir vicemeras Žydrūnas Purauskis, Tarybos narys Andriejus Stančikas.

nuotrauka
Kiekvienas, atvykęs į šventę, sutiktas su vaišėmis
​​​​​​

„Noriu jus visus pasveikinti taip gausiai susirinkusius į jau gražia tradicija spėjusį tapti renginį, kurį puoselėjame ir organizuojame nuo 2013 metų. Iš tiesų galima drąsiai teigti, kad Plungės rajono bendruomenes vienija bendrumas ir šilta draugystė“, – kalbėjo bendruomenių asociacijos „Plungės kraštas“ vadovė Rima Jokubauskienė.

Renginio metu meras A. Klišonis kvietė į sceną ir padėkos raštus, pasirašytus Seimo nario Jono Varkalio, įteikė Vidai ir Kazimierui Lučinskams, taip pat Valerijai Lenkauskienei. Padėkos raštai įteikti ir Žlibinų bendruomenės pirmininkei Ingai Bumblauskaitei, 20-ies metų sukaktį švenčiančios asociacijos „Vizijos“ pirmininkei Stasei Mačiulskienei, Narvaišių bendruomenės pirmininkei Vilijai Gedgaudienei, Prūsalių bendruomenės pirmininkei Romai Žilinskienei ir Stanelių bendruomenės „Pietuvė“ pirmininkui Tomui Reminui.

nuotrauka
Padėkos raštų įteikimo ceremonija

 

Prie buvusios Žlibinų mokyklos susirinkusios bendruomenės ir svečiai linksmai šurmuliavo nuo pat ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro, puošė ir įvairiomis vaišėmis bei gėrimais serviravo stalus. Šventėje buvo surengta vaikiškų vežimėlių, medinių žaislų ir senų krikštynų nuotraukų paroda, taip pat buvo kuriami atvirlaiškiai ir sveikinimai, o dalyviai rungėsi atlikdami linksmas užduotis, susijusias su vaikų priežiūra ir auginimu. Galiausiai geriausiais krikštatėviais išrinkti Inesa ir Audrius Klišoniai, jiems tekusi užduotis iš tiesų buvo rimta ir atsakinga – pastatyti svajonių namą.

Bendruomenės savo jėgas išbandė ir sportinėse varžytuvėse smagiu pavadinimu „Babūnele, tava vaks kriuok“. Sportiškiausia bendruomene šiais metais išrinktas glaudiškių „Dvarkiemis“, antrąją vietą pelnė šateikiškiai, o Stalgėnų bendruomenės „Gija“ atstovai užėmė trečiąją vietą.

Po gausių ir intensyvių veiklų atėjo metas sočiai pamaitinti pilvus. Sąskrydžio šeimininkai žlibiniškiai visus sukvietė pasmaguriauti cibulyne, karštomis bulvėmis ir šaltibarščiais.

Įdomias ir meniškas edukacijas vedė Ramutė Gedgaudienė, mokiusi angeliukų siuvimo subtilybių, Regina Šlimienė mokė fraktalų kūrimo, Elzė Kontrimienė demonstravo gintarinių papuošalų gamybą, o Alma Vilnienė dalinosi piešimo ant kūno menu.

Viso renginio metu smagią nuotaiką ir koncertinę programą dalyviams dovanojo Žlibinų kultūros centro kapela „Riviena“, kuriai vadovauja A. Lučinskas, vaikų vokalinis ansamblis „Vaikystė“ ir mišrus suaugusiųjų vokalinis ansamblis „Melodija“ su mokytoja Lolita Liaudanskienė priešaky, taip pat populiariosios muzikos atlikėjai Rokas ir Laurynas.

Visų bendruomenių atstovai, norėdami išsiaiškinti, kuri sąskrydį organizuos kitais metais, turėjo atlikti vieną užduotį – per šiaudelį išgerti sultis. Tas, kuris tą padarė paskutinis, buvo tituluotas 2025 metų šventės organizatoriumi. Ši garbė teko Šarnelės kaimo bendruomenei ir jos pirmininkei R. Jokubauskienei.

nuotrauka
Kokios krikštynos be kunigo