Į paskutinę kelionę išlydėtas dainininkas Donatas Čižauskas

Li­nos RUI­BIENĖS nuo­trau­kos
Atsisveikinti su žinomu dainininku suplūdo minia plungiškių
Penktadienį Plungė, o kartu ir visa Lietuva atsisveikino su netikėtai iškeliavusiu grupės „2 Donatai“ lyderiu Donatu Čižausku. 33-ejų plungiškis amžinojo poilsio atgulė šalia gimtojo miesto esančiose Jovaišiškių kapinėse, į kurias buvo atlydėtas gausaus būrio artimųjų, draugų, bedražygių bei iš visos šalies į Plungę suplūdusių gerbėjų. Visų atmintyje Donatas išliks kaip ypatingo balso savininkas, talentingas dainų kūrėjas bei žmogus, kuris niekada nebuvo abejingas kitiems, visada spinduliavo gera energija ir nuoširdumu.

Visada su šypsena

Liūdna naujiena apie žinomo dainininko mirtį visuomenę apskriejo iškart po Naujųjų – sausio antrąją. Skaudžia žinia savo socialinių tinklų paskyroje pasidalino artimas D. Čižausko bičiulis bei kolega, kitas grupės „2 Donatai“ narys Karolis Akulavičius.

„Noriu pranešti labai liūdną žinią. Mus paliko talentingas, nuostabus tėtis, vyras, mano kolega Donatas Čižauskas… Išliksi mano atmintyje kaip talentingas kūrėjas ir dainininkas. Tavo dainos išliks mūsų visų širdyse. Ilsėkis ramybėje, mano mielas Drauge“, – jųdviejų nuotrauka bei jautriu įrašu pasidalino jis.

Netrukus informacija pasklido po visus naujienų portalus, rašyta, jog atlikėjas iš gyvenimo pasitraukė savo noru. Sukrėsti tokios žinios garsūs Lietuvoje žmonės ėmė reikšti užuojautą Donato artimiesiems ir dalintis prisiminimais apie velionį. Visų atmintyje plungiškis – linksmas, charizmatiškas ir nuoširdus žmogus.

Tą patį žurnalistų kalbinti šou pasaulio atstovai kalbėjo ir atvykę į Plungėje esančius laidojimo namus „Žemaitijos gralis“, kur ketvirtadienį buvo pašarvota urna su velionio palaikais. Tiek jie, tiek kiti, pažinojusieji plungiškį, apibūdino jį kaip stiprią asmenybę, pozityvų ir energingą žmogų, kurio veidą visada puošdavo šypsena.

Amžinojo poilsio atgulė gimtinėje

Ištarti dainininkui paskutinį „sudie“, pagerbti jo atminimą bei išreikšti palaikymą jo netekusiai šeimai buvo galima nuo praėjusio ketvirtadienio pietų. Tačiau D. Čižauską pažinoję žmonės į gedulo namus rinkosi gerokai anksčiau. Paisydami velionio artimųjų prašymo visi atvykusieji mirusįjį pagerbė ne didžiuliais vainikais, o kukliais baltais žiedais.

Balta urna su plungiškio palaikais stovėjo paskendusi baltuose žieduose. Šalia – velionio nuotrauka, suneštos gėlės bei liepsnojančios žvakės. Apie netikėtai iškeliavusį dainininką priminė ne tik į skaidres perkeltos jo gyvenimo akimirkos, bet ir muzikanto dainos.

Žmonių minios atsisveikinti su atlikėju plūdo tiek ketvirtadienį, tiek laidojimo dieną – penktadienį. Tarp gausaus būrio gedinčiųjų buvo ir našle likusi atlikėjo žmona bei jųdviejų dukrelė.

D. Čižauskas į paskutinę kelionę išlydėtas penktadienio popietę. Dar prieš išnešant urną su palaikais prie gedulo namų susirinko minia plungiškių. Vieni atlikėją pažinojo, kiti – ne, tačiau visi iki vieno gailėjo per anksti iškeliavusio jauno žmogaus bei jo artimųjų. Pažinojusieji dalijosi prisiminimais apie Donatą, pasakojo stengdavęsi nepraleisti jo koncertų. Sakė ketinę apsilankyti ir kovo mėnesį turėjusiame vykti Plungėje.

nuotrauka
D. Čižauskas išlydimas į paskutinę kelionę

Urna su gausia palyda į Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią išlydėta 13 valandą. Per visą miestą nusidriekė ilga mašinų kolona, lydima policijos pareigūnų ekipažų. Dėl gausių laidotuvių net teko trumpam uždaryti eismą kai kuriose Plungės gatvėse.13.30 val. bažnyčioje aukotos šv. Mišios už velionį. Po jų laidotuvių procesijos kolona pajudėjo vadinamųjų naujųjų kapinių link. Amžinojo poilsio plungiškis atgulė gimtinėje.

nuotrauka
Urna su velionio palaikais palydėta į bažnyčią

Savo arenos nebesulaukė

Jau šį mėnesį grupė „2 Donatai“ turėjo pradėti planuotą muzikinį turą po Lietuvą. Energingieji atlikėjai, savo gerbėjus žavėję linksmomis bei lyrinėmis dainomis, turėjo sudrebinti Klaipėdą, Marijampolę, Panevėžį, Šiaulius, Alytų, Vilkaviškį, Telšius, Uteną, Kelmę, Mažeikius, Šakius ir Plungę.

O didžiausias grupės karjeroje koncertas turėjo vykti balandžio mėnesį Kaune esančioje „Žalgirio arenoje“. Šio įvykio abu grupės nariai labai laukė, dalijosi skelbimais savo socialinių tinklų paskyrose, žadėdami savo gerbėjams jau greitai susitikti. Tačiau susitikimas jau neįvyks – grupės lyderis savo arenos nebesulaukė.

Tiesa, laidotuvių metu paskelbta, kad balandžio 1-ąją įvyks D. Čižausko garbei skirtas koncertas, kurio metu muzikanto dainas atliks jo kolegos, o koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos veliono žmonai ir dukrelei.

Išgarsėjo televizijos projekte

D. Čižauskas išgarsėjo 2013-aisiais po pasirodymo televizijos projekte „Lietuvos balsas“, savo skambiu balsu uždainavęs legendinę „Antilopę“. Vėliau plungiškis į šio projekto sceną lipo drauge su kolega Donatu Balvočiumi. Duetas, sudainavęs „Sakale, lėk“, komisijai prisistatė kaip grupė „2 Donatai“.

Vaikinų pasirodymas buvo sėkmingas, jų mokytojais tapo Inga ir Arūnas Valinskai – jų padedama grupė tapo populiari visoje šalyje.

Vėliau Donatai pasuko skirtingais keliais – D. Balvočius paliko grupę, o į jo vietą atėjo K. Akulavičius. Grupė toliau sėkmingai koncertavo, užkariaudami vis daugiau klausytojų širdžių. „2 Donatai“ gerbėjai gyrė grupę už prasmingus, nebanalius, gilius tekstus, kuriuos dažniausiai lydi linksma muzika.

„2 Donatai“ repertuare buvo ir lyrinių dainų, tačiau tokių – mažuma. Viena jų – paskutinė grupės daina „Esu žmogus“, kurios vaizdo klipas nufilmuotas gimtojoje D. Čižausko Plungėje. Pristatydamas naująjį savo kūrinį atlikėjas sakė norėjęs sukurti kažką lyriško, rimto.

Tokia ir išėjo net dvejus metus gludinta plungiškio daina, kuri pastarųjų dienų kontekste įgavo visai kitokią prasmę. Grupės gerbėjai dainos „Esu žmogus“ tekste įžvelgia apnuogintą atlikėjo sielą. Ne vienas pripažįsta, jog daina šiandien skamba dar jautriau.

Be karjeros D. Čižauskas kūrė ir šeimyninę laimę kartu su žmona Ieva, su kuria prie altoriaus žengė po dviejų metų draugystės. Pora susituokė 2016-aisiais, o po metų susilaukė dukrytės.

ELTA nuotrauka
Urna su velionio palaikais skendėjo baltuose žieduose