Kiekvienam Šiaulių mikrorajonui – po seniūnaitiją

Kiekvienam Šiaulių mikrorajonui – po seniūnaitiją

Jeigu Šiaulių miesto taryba pritars, kiekvienas miesto gyvenamasis rajonas turės po seniūnaitiją. Tokį siūlymą pateikęs meras Justinas Sartauskas neatmetė, kad ateityje čia galėtų atsirasti ir seniūnijos. Šiuo metu Šiauliuose yra dvi – Rėkyvos ir Medelyno seniūnijos.

Irena BUDRIENĖ

irena@skrastas.lt

Atsirastų dar 11 seniūnaitijų

Vyriausybės atstovui raginant Šiaulių miesto savivaldybę vykdyti įstatymo nuostatas ir suskirstyti miesto teritoriją į seniūnaitijas, klausimas įtrauktas į artimiausio Tarybos posėdžio darbotvarkę.

Komitetams šį klausimą pristatinėjęs miesto meras Justinas Sartauskas sakė, kad administracijos siūlymas seniūnaitijas sudaryti pagal rinkimų apylinkes buvo atmestas. Nepritarta ir kitiems siūlymams.

J. Sartauskas pateikė savo variantą – seniūnaitijas sudaryti pagal gyvenamuosius rajonus: „Yra arterinės gatvės, susiformavę mikrokvartaliukai“.

Rėkyvos ir Medelyno seniūnijose veikia 7 seniūnaitijos. Bet Šiauliuose yra dar 11 gyvenamųjų rajonų, kuriuose nėra nei seniūnijų, nei seniūnaitijų. Tai – Gytarių, Dainų, Lieporių–Šventupio, Aukštabalio, Žaliūkių–Pramonės, Miesto centro, Gubernijos, Kalniuko, Šimšės, Zoknių ir Pabalių mikrorajonai.

„Siūlau seniūnaitijoms paskirti tas teritorijas, o kai išrinksime seniūnaičius, pavesime juos globoti seniūnams“, – sakė meras. Šiuo metu Šiauliuose dirba du seniūnai, todėl vienas koordinuotų penkių, kitas – šešių seniūnaičių veiklą.

J. Sartauskas neatmetė, kad kitą kadenciją pagal seniūnaitijų ribas galėtų būti įkurtos ir seniūnijos.

Seniūnaičiai bus renkami trejiems metams, dirbs visuomeniniais pagrindais. Jiems galės būti apmokamos kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidos, būti skiriama išmoka, už kurią atsiskaitoma ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Jeigu Taryba pritars, seniūnaitis per ketvirtį gaus 45 eurų išmoką. Šiuo metu seniūnaičiai negauna jokios išmokos.

Ką seniūnaitis veiks?

Seniūnaitis atstovaus seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose.

Skatins seniūnaitijos gyventojus prižiūrėti gyvenamojo rajono teritoriją (gatves, aikštes, kapines ir kitus infrastruktūros objektus), plėtoti ir organizuoti kultūrinį ir sportinį gyvenimą.

Prireikus dalyvaus organizuojant gyventojų apklausas ir gyventojų susitikimus su Tarybos nariais, seniūnu, kitais savivaldybės ir valstybės institucijų atstovais.

Turės teisę gauti savivaldybės institucijų parengtus teisės aktų projektus ir priimtus teisės aktus, susijusius su seniūnaitijos gyventojais, dalyvauti Savivaldybės tarybos komitetų ir Savivaldybės tarybos posėdžiuose ir pareikšti seniūnaitijos gyventojų nuomonę, siūlyti problemų sprendimo variantus.

Seniūnaičiai bendruomenėms rūpimus klausimus svarstys ir sprendimus priims seniūnaičių sueigoje.