Linos RUIBIENĖS nuotraukos
Tverų seniūnijos komanda iškovojo kelialapį į finalą
Ketvirtadienio vakarą Rietave, kavinėje „Muskatas“, šurmuliavo paskutinis „Protų mūšio“ pusfinalis. Jame rungėsi ir aršiai dėl pergalės kovojo trys komandos – Tverų, Rietavo ir Stalgėnų seniūnijų. Renginio metu būta ne tik aštrių diskusijų, bet ir ginčų, mat kiekviena komanda norėjo pelnyti kuo daugiau taškų ir atsiplėšti nuo ant kulnų lipančių varžovų. Kadangi šįkart protus surėmė tik trys komandos, kelialapį į kovo 9 dieną vyksiantį finalą laimėjo tik viena – pačioje žaidimo pabaigoje į priekį išsiveržusi Tverų komanda.
Paskutiniame pusfinalyje savo jėgas išbandė trys komandos

Tik prasidėjus žaidimui „Protų mūšio“ vedėjas Rimantas Gentvilas visiems susirinkusiesiems palinkėjo gerai praleisti laiką, pasisemti gerų emocijų ir pasimėgauti žaidimu.

Žaidėjai turėjo įveikti šešis ratus klausimus, kiekviename rate buvo po septynis gerai pasukti galvą verčiančius klausimus. Pasibaigus kiekvienam ratui, R. Gentvilas pateikė teisingus atsakymus, taigi kiekviena komanda galėjo sužinti, kiek pelnė balų, ir pasitikrinti, ar teisingai atsakė į klausimus, o jeigu neteisingai – papildyti savo žinių bagažą.

Pirmojo klausimų rato metu Stalgėnų seniūnijos komanda su seniūnu Arūnu Jurkumi priešaky surinko daugiausia taškų, o likusios Tverų ir Rietavo komandos šiek tiek atsiliko, bet nė kiek nenusiminė, mat dar turėjo progų parodyti savo pranašumą.

Prasidėjus antrajam ratui, komandų dalyviai, pajutę azartą, susibūrė dar arčiau vienas kito ir ir ėmė įnirtingai šnabždėtis tarpusavyje, bandydamos rasti teisingus atsakymus ir neišduoti jų konkurentams.

Komandų dalyviams reikėjo ne tik matematinių žinių, istorinių faktų, bet ir geros muzikinės klausos, kad atpažintų skambančius kūrinius ar net valstybinius himnus. Žaidėjams R. Gentvilas buvo paruošęs ir geografinių klausimų, pavyzdžiui, kuriame vandenyne yra šventos Elenos sala. Antrojo rato metu visos trys komandos pelnė vienodą skaičių taškų.

Trečiajame „Protų mūšio“ rate toliau vyko įnirtinga kova, komandos savo kraityje turėjo apyliges taškų sumas, todėl nė viena komanda nenorėjo nusileisti savo priešininkams, tačiau jungtinei stalgėniškių ir milašaitiškių komandai pavyko prasiskynti sau kelią ir užimti lyderių poziciją. Beliko tik nepaleisti jos iki žaidimo pabaigos.

Vis tik dalyvavusiųjų žinios, sėkmė, o gal žvaigždės galiausiai kiek pakoregavo komandų rokiruotę.

Po paskutiniojo – šešto – klausimų rato, susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad mažiausiai taškų – 24,5 – surinko Rietavo komanda su seniūnu Ričardu Astrausku priešaky. Antroji vieta atiteko Stalgėnų komandai, kurios sąskaitoje puikavosi 27,83 taško.

O nugalėtojais tapo Tverai, surinkę 28,33 taško ir audringomis ovacijomis bei šūksniais džiaugęsi savo iškovota saldžia pergale.

Savo žiniomis ir įžvalgomis prie Tverų komandos sėkmės prisidėjo seniūnas Antanas Zalepūgas, klebonas Aivaras Pudžiuvelis, Rietavo policijos komisariato vyresnysis tyrėjas Aurimas Puidokas, Rietavo savivaldybės tarybos narys Albinas Maslauskas bei kiti tveriškiai.

Po renginio „Protų mūšio“ dalyviai kalbėjo, kad laimėti – smagu, bet dar smagiau yra gerai praleisti laiką šaunioje kompanijoje, pasikrauti gerų emocijų, azarto, na ir, žinoma, pramankštinti smegenis.

Taigi visi trys seniūnijų ir bendruomenių „Protų mūšio“ pusfinaliai jau įvyko. Sveikiname į finalą patekusias stipriausiai pasirodžiusias Babrungo, Nausodžio, Platelių, Prūsalių ir Tverų komandas. Kaip joms seksis finale, skaitykite kito antradienio numeryje.