
Naujausios
Grumbliškė kalbėjo esanti ištikima „Žemaičio“ skaitytoja. Ir prenumeruoja mūsų laikraštį visada ketvirčiais. Tad rugsėjui besibaigiant paprašė laiškininko, kad užprenumeruotų „Žemaitį“ paskutiniam šių metų ketvirčiui, bet išgirdo, jog šis prenumeratos nepriimsiąs – esą nuo gruodžio spauda ir į Grumblius, ir į kitus aplinkinius kaimus nebebus nešama.
„Kaip suprasti? Jei tai tiesa, kaimas galutinai žlugs. Negana to, kad mokyklas, parduotuves uždaro, tai dar ir be spaudos liksime“, – nuogąstavo moteris.
Bandydamas išsiaiškinti situaciją, „Žemaitis“, nieko nelaukdamas, susisiekė su Lietuvos pašto komunikacijos projektų vadove Aušra Kurtkutė. Ši iškart atsakė, kad minėtieji gandai – grynas pramanas. Vėliau, pasigilinusi į situaciją, atsiuntė ir išsamesnį atsakymą.
„Plungės rajone mobiliojo laiškininko projektas startuos gruodžio pradžioje, tad suprantame, kad gyventojams iki tol gali kilti neaiškumų. Noriu pabrėžti, kad Grumblių laiškininkui buvo primintos būsimos mobiliojo laiškininko teikiamos paslaugos, nes informacija, kuri buvo suteikta jūsų minėtai moteriškei, – neteisinga“, – rašė pašto atstovė.
Pasak jos, po mobiliojo laiškininko projekto starto pašto paslaugos bus teikiamos taip pat, kaip buvo iki šiol. Jau dabar 70 proc. visų pašto paslaugų atliekama per laiškininkus, tad didesnio pokyčio gyventojai esą nepajus, nors ir gerokai bus sutrumpintas daugelio pašto skyrių darbo laikas.
Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus nuo gruodžio pradžios bus galima dėl šių pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Per mobilųjį laiškininką bus galima ir užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.
Norint išsikviesti mobilųjį laiškininką, reikės skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku šis būtų namuose.
Lietuvos pašto atstovė atkreipė dėmesį į tai, kad pirmomis mobiliojo laiškininko darbo dienomis dėl žmogiškųjų faktorių ir „fource majore“ gali kilti nesklandumų – atokiose gyvenvietėse ne visi namai yra sunumeruoti, tad naujam, žmonių ir gatvių nepažįstančiam laiškininkui rasti adresą gali būti sudėtinga.
„Labai prašome gyventojų, kurių namai neturi aiškiai matomo adreso, juos pažymėti (tai gali būti ir numeris ant pašto dėžutės) arba, pamačius laiškininką ir laukiant siuntos ar prenumeratos, pagal galimybes sutikti jį gatvėje. Tikimės gyventojų supratimo šiuo periodu“, – rašė A. Kurtkutė.