
Naujausios
Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos specialistai, pavasarį apsilankę buvusio Šateikių dvaro parke, atkreipė dėmesį į senų liepų paunksnėje augantį europinį kukmedį. Preliminariais matavimais jo aukštis yra apie 10,7 m, o apimtis – 1,3 m.
1973 metais išleistoje knygoje „Dendrologija“ rašoma, kad šis spygliuotis yra vienas iš dviejų seniausių Europinių kukmedžių, augančių Lietuvos teritorijoje. Tuo metu buvęs apie 9 m aukščio ir 0,5 m skersmens. Kitas tokių pat parametrų medis yra Švėkšnos parke.
XIX amžiaus botanikai nurodė, kad kukmedžiai augę Prienų, Raseinių ir Švėkšnos apylinkių miškuose. Šiuo metu savaiminio kukmedžio Lietuvoje nėra. Natūraliai jie yra paplitę Vakarų Europoje, kur užauga 10–17 m aukščio, gyvena iki 700–1 000 metų ir ilgiau.
Galima spėti, kad Šateikių parko medžio amžius gali siekti rūšies amžiaus vidurkį ir daugiau. Palyginti neaukšti šios rūšies medžiai ir krūmai auginami sodybose ir parkų želdiniuose. Auginantiems juos privalu žinoti, kad medis yra nuodingas, ypač – jo spygliai.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ekspertai aplankė ir įvertino Šateikių dvaro vertybes, o aprašytąjį europinį kukmedį planuoja įtraukti į Valstybės saugomų medžių sąrašą. Iki šiol šios rūšies medžio sąraše nebuvo.