Po to, kai prieš dvejus metus Plungėje buvo pastatytas tunelis po geležinkelio pervaža, plungiškiai jau spėjo pamiršti kamščius, kuriuose įstrigdavo važiuodami iš vienos miesto pusės į vadinamąjį kareivinių rajoną ar iš jo į Plungės centrą. Taigi kelis dešimtmečius kamavusios bėdos neliko. Džiaugiasi vairuotojai, džiaugiasi pėstieji ir dviratininkai. Kasdien tunelyje įrengtu pėsčiųjų ir dviračių taku vaikštanti plungiškė pasakoja jau kokį mėnesį matanti ir dar vieną „patogumą“ – iš tunelio sienos konstrukcijų, per siūles, veržiasi vanduo tokia čiurkšle, kad išlipus iš automobilio galima juo rankas nusiplauti.
„Mes, kasdien tai matantys, išsigandę – gal koks vamzdis trūko, gal dar kas… Būtina kažką daryti, nes juk dideli dalykai prasideda nuo mažų, – susirūpinusi kalbėjo į „Žemaičio“ redakciją paskambinusi moteris. – Tuoj prasidės sniegai, šlapdribos, kaip bus tada?“
Antradienį, tą pat dieną, kai tik išgirdome apie šią problemą, nuvažiavome prie tunelio patys. Diena buvo sausa, tačiau ant tunelyje esančio pėsčiųjų ir dviračių tako jau iš tolo buvo matyti didelis šlapias trinkelių plotas. Priėjus arčiau įsitikinome, jog vaizdžiai apie rankų plovimą po tuneliu pasakojusi moteris nė kiek nepersūdė – vanduo iš konstrukcijų sujungimo tryško it šaltinis iš Lopaičių piliakalnio.
Plungės rajono savivaldybės, kuri kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) bei AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir įgyvendino tunelinio viaduko po geležinkeliu projektą, Vietos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika „Žemaičiui“ sakė žinąs, kad po geležinkeliu bėga vanduo.
„Matėm, girdėjom. Per konstrukcijas sunkiasi vanduo ir reikia kažką daryti. Pirmiausia reikia identifikuoti bėdą – gal koks pramušimas, gal hidroizoliacija nevykusiai padaryta, gal drenažas užsikišęs. Ar net viskas kartu. Tų variantų gali būti visokių. Reikėtų, kad rimčiau ekspertai pažiūrėtų“, – kalbėjo A. Liutika.
Savivaldybė dėl pradėjusio tekėti vandens ruošiasi rašyti raštus LAKD ir Latvijos kompanijai „Latvijos tilti“, kartu su partnerėmis stačiusiai šį tunelį, kitoms suinteresuotoms šalims.
„Kai buvo pradėjusi irti sienutė, sutvarkė po tam tikro laiko. Manau, ir čia išspręs. Tik tie dalykai ne visada greit darosi“, – sakė Vietos ūkio skyriaus vedėjas.
Skaitytojams priminsime, kad tai ne pirmas kartas, kai naujai įrengtas viadukas žmonėms sukelia rūpesčių. Antai 2019 m., vos jį atidarius, po didesnio lietaus tunelį buvo užtvindęs vanduo.