
Naujausios
Anot festivalio organizatorių – Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos atstovų, – šiuo renginiu siekta suburti kuo daugiau bendraminčių, kurie pasidalintų savo turima giedojimo patirtimi, pasitobulintų, susipažintų ir kartu pamąstytų, kaip galima populiarinti, saugoti unikalų mūsų tautos palikimą – giesmes.
Tris dienas trukęs giesmininkų festivalis prasidėjo nuo kolektyvų prisistatymų, pasakojimų apie veiklą, išskirtinumą. „Širdis džiaugėsi girdint taip gražiai giedant senąsias giesmes, mūsų tautos palikimą. Visus jaudino jaunimo giedojimas, sunku net patikėti, kad jauni žmonės taip gražiai gieda“, – po renginio kalbėjo jo organizatoriai.
Antroji diena buvo skirta praktiniams ir teoriniams užsiėmimams, kurių metu klausytasi įdomių paskaitų. Ypač visiems įsiminė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento dr. Jono Vilimo panešimai.
Per užsiėmimus buvo galima pasimokyti ir giesmių, kurių mokė Bernardinų bažnyčios kolektyvas ir kiti.
Paskutinę renginio dieną – rugpjūčio 4-ąją – visi dalyvavo šventose Mišiose, po kurių vyko unikalaus liaudiško giedojimo programa, padėka ir atsisveikinimas.
Dėkota ir festivalio dalyviams, ir rengėjams – Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijai, Kultūros centrui, bendruomenei „Gardai“, Telšių vyskupijai, Šarnelės kaimo bendruomenei bei Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektoriui docentui dr. Sauliui Stumbrai.
Jų dėka į Žemaičių Kalvariją atvyko grupelė Vilniaus arkikatedros liaudies giesmių ansamblio giesmininkų, „kantičkas“ Joanitų bažnyčioje (Kalvarijų parapijoje) giedantis jaunimas, Radviliškio rajono Baisogalos kultūros centro ir Kudirkos Naumiesčio kultūros centro atstovai, Vilniaus Bernardinų bažnyčios „kantičkų“ giesmininkų grupė, Švento Kazimiero bazilikos giesmininkai, Jolanta Rolt ir Tim Rolt iš Anglijos bei Palangos ansamblis „Mėguva“. Giesmes giedojo ir Šilalės bei pavieniai giesmininkai. Žinoma, skambėjo ir Žemaičių Kalvarijos choro giesmės.