Kieme augantys šiukšlių kalnai – šeimininkų rūpestis?

Asociatyvi nuotrauka
Net tris mėnesius Vydeikių kaimo gyventojai šiukšles sandėliuoja savo kiemuose
Į redakciją atėjęs susirūpinęs Šateikių seniūnijos, Vydeikių kaimo, gyventojas Liudas pasakojo, kad jau trečias mėnuo iš atliekų tvarkymo įmonės niekaip nesulaukia plastikinių maišų, skirtų pakuotėms. „Tiek mes su žmona, tiek kaimynai skambinome ne vieną kartą, domėjomės, kas nutiko, kodėl neatveža, bet niekas mums nesiteikia atsakyti. Pamatytumėt, koks kalnas šiukšlių susikaupė kieme, darosi baisu net praeiti, vėjas taršo, varnos ir tos jau spėjo įsisukti“, – piktinosi skaitytojas.

Kur sandėliuoti šiukšles?

Vydeikiškis pasakojo, kad iki šiol šiukšlių vežimo grafikas niekada nebuvo pasikeitęs, į kiemą atliekų surinkimo mašina atvažiuodavo punktualiai, kas antrą antradienį. Dėl to, kad gyvena kiek atokiau nuo pagrindinio kelio, jiems visada buvo paliekami plastikiniai maišai pakuočių atliekoms.

Tik šiemet nežinia kodėl ši tvarka pakriko ir tų maišų jau trečias mėnuo kaip niekas neatveža. Išsekus kantrybei vydeikiškis nuvyko į seniau atliekas vežusią UAB „Valda“, bet ir ten nieko gero nepešė – jos darbuotoja patarė pasiskambinti į Klaipėdos mieste įsikūrusią atliekų tvarkymo įmonę „Ekonovus“.

„Nebežinau, kiek kartų mes bandėme su jais susisiekti, bet kitame ragelio gale išgirsdavome tik vieną ir tą patį žodį – atvešime... atvešime... Taip ir veža jau trečias mėnuo. Kaimynė, gyvenanti netoliese, jau turi sukaupusi kone dešimt maišų šiukšlių, tai kur jas dėti?“ – klausė vyriškis.

UAB „Valda“ dirbanti moteris vydeikiškiui Liudui patarė pakuočių atliekas krauti į tuos pačius raudonus maišus, paženklintus kodais, likusius dar nuo praėjusių metų. Taip ir padarė, bet atvažiavusi šiukšliavežė visad ištuština konteinerius, o tuos raudonuosius maišus taip ir palieka gulėti ant kelio.

Vyriškis sakė bandęs kalbėtis ir su pačiais darbininkais, atvykstančiais šiukšliaveže, klausęs, gal maišų spalva jiems nepatinka, bet šie tik galvomis palinksėję ir liepę kantriai laukti, kol atveš reikiamus maišus.

Nepravažiuojami keliai

Norėdami sužinoti, dėl kokių priežasčių net tris mėnesius vydeikiškiams nėra teikiama pakuočių atliekų surinkimo paslauga, pakalbinome „Ekonovus“ komunikacijos vadovę Vilmą Balčiauskaitę. Ji teigė, kad įmonei yra žinoma ši situacija ir jos atstovai jau bendravo su Vydeikių gyventojais.

„Su klientu Liudu jau esame susisiekę asmeniškai ir sutarėme, kaip perduosime reikiamus maišus. Tokiu atveju, kai gyventojų sodybos yra įsikūrusios toliau nuo kelio ir šiukšliavežė negali jų pasiekti dėl užpustytų kelių ar sudėtingų eismo sąlygų, gyventojams yra paliekami maišai atliekoms. Juos pasiimti galima ir seniūnijoje“, – kalbėjo V. Balčiauskaitė. Pasak jos, „Ekonovus“ atliekų surinkimu Plungės rajone rūpinasi nuo šių metų vasario 1 dienos.

Komunikacijos vadovė dar atkreipė dėmesį, kad Vydeikių kaimo Čerauninkalnio gatvė yra itin miškingoje teritorijoje, todėl žiemos metu, net ir nepasnigus, eismo sąlygos ten yra ganėtinai sudėtingos.

Telšių regiono atliekų tvarkymo centras šią gatvę yra įtraukęs į sunkiai pravažiuojamų teritorijų sąrašą. Nors įprastai konteinerius ar šiukšlių maišus gyventojai išstumia prie pagrindinio kelio, tačiau atsižvelgiant į sudėtingas sąlyga su gyventojais sutarta, kad jie maišus ir konteinerius paliks jiems lengviau pasiekiamoje vietoje.

Minima Čerauninkalnio gatvės teritorija pagal grafiką yra aptarnaujama kas dvi savaites, o kliento užklausos, pasak „Ekonovus“ atstovės, dėl šios situacijos buvo sulaukta vasario 21 dieną ir iškart imtasi spręsti situaciją.

Reikia tik pridurti, kad po redakcijos skambučio komunikacijos vadovei V. Balčiauskaitei, vydeikiškis Liudas su žmona jau kitą dieną sulaukė atliekų tvarkymo įmonės vizito ir ilgai laukti plastikiniai maišai buvo pristatyti.