Naująja tvarka patenkinti ne visi

Asociatyvios nuotraukos
Gyventojai, gavę maisto korteles, gali patys nuspręsti, kokius produktus įsigyti
„Žemaičio“ redakcija sulaukė skaitytojos Aldonos iš Alsėdžių seniūnijos laiško, kuriame ji dėstė, kad šiuo metu sunku susigaudyti ir nepasiklysti sekant informaciją apie maisto dalinimą nepasiturintiems asmenims. Moteris skundžiasi, kad nuo šių metų pradžios pasikeitus tvarkai maisto produktų reikia vykti pasiimti į atiduotuvę mieste, nors iki tol senyvo amžiaus žmonėms, taip pat neįgaliesiems produktai būdavo pristatomi į namus. „Žemaitis“ domėjosi, kaip nuo šiol maisto produktai ir higienos prekės pasiekia nepasiturinčius gyventojus ir ar išties sausio pradžioje įsigaliojusios naujovės daliai paramos gavėjų tapo iššūkiu.
„Žemaičio“ nuotr.
Nuo šiol maisto produktai dalinami atiduotuvėse. Gavus socialinę kortelę jų galima įsigyti ir pasirinktose prekybos vietose

Vietoj produktų – socialinė kortelė

„Kaimo žmonės yra labai nepatenkinti „Maisto banku“. Anksčiau, kada produktai buvo dalinami seniūnijoje, mums buvo žymiai geriau, nes seniūnijos darbuotojai tiems, kurie sunkiai vaikšto, atveždavo viską tiesiai į namus. O dabar tų produktų mums reikia vykti į atiduotuvę Plungėje, todėl, kiek žinau, dalis kaimo žmonių jų taip ir nepasiima“, – dėstoma redakciją pasiekusiame mūsų skaitytojos laiške.

Išties nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojus naujai paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarkai vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų gyventojai dabar gauna socialines korteles, su kuriomis nuvykę į pasirinktą parduotuvę gali išsirinkti norimų prekių už paskirtą sumą. Teigiama, kad naujoji tvarka supaprastina paramos dalinimą, nes ją gaunantiems asmenims nebereikia kartą per ketvirtį atvykti produktų į nurodytą vietą ir laukti eilėje.

Skelbiama, kad daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių būtent „Maisto banką“ pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Tarp jų – ir Plungės savivaldybė. 362 kortelės jau išdalintos ir Rietavo savivaldybės gyventojams.

Apie kortelių dalinimo grafikus žmonės informuojami SMS žinute, grafiką galima surasti ir svetainėje www.maistobankas.lt. Kortelė maistui įsigyti išduodama vieneriems metams ir atitinkama suma pildoma kas ketvirtį, žmogui skiriant 25 eurus. Pavyzdžiui, jei jūsų šeimoje yra trys asmenys, kortelė kas ketvirtį bus papildyta 75 eurais.

Gautoje kortelėje iš pradžių pinigų nebus. Gavusiems kortelę iki kovo 5 dienos ji pirmą kartą buvo papildyta kovo 15 dieną, gavusiems kortelę iki balandžio 5 dienos, pirmas papildymas įvyks balandžio 15 dieną. Antrasis papildymas visiems paramą gaunantiems žmonėms vyks birželio 15 dieną. Šiuos pinigus maisto produktams ar higienos prekėms galima išleisti pasirinktoje artimiausioje parduotuvėje.

Norintieji gauti socialinę kortelę turi užpildyti prašymą savo seniūnijoje arba Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje.

Visa informacija – SMS žinutėse

Dar keturiasdešimt dvejose savivaldybėse, tarp jų – taip pat ir Plungės – „Maisto bankas“ gyventojams pasiūlė galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.

Visą informaciją apie pokyčius „Maisto bankas“ paramos gavėjams turėjo pranešti informacinėmis žinutėmis į mobiliuosius telefonus. Kiekvienoje iš žinučių yra speciali nuoroda, kurią paspaudęs žmogus gali pasirinkti apsilankymo „Maisto banko“ atiduotuvėje datą ir laiką. Jokių asmens duomenų suvesti nereikia.

„Labai svarbu, kad pirmieji žinutes gavę gyventojai neišsigąstų ir atsidarę nuorodą drąsiai pasirinktų vieną iš pateiktų jiems patogių apsilankymo atiduotuvėje laikų. Žinutes siunčiame tik tiems žmonėms, kurie pas socialinius darbuotojus pildydami prašymą kortelei gauti pasirinko ir galimybę kartą per ketvirtį lankytis atiduotuvėje ar paprasčiau tariant – išreiškė poreikį gauti papildomą paramą maistu“, – teigia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Nurodoma ir tai, kad tie asmenys, kurie neturi mobiliųjų telefonų, registraciją gali atlikti pasinaudoję kompiuteriu bibliotekose.

Jeigu savarankiškai užpildyti laukelio su atvykimo laiku paramą gaunančiam asmeniui nepavyks, SMS žinutėje jis matys ir „Maisto banko“ koordinatoriaus telefono numerį, kuris sulaukęs skambučio mielai padės atlikti registraciją.

Prieš 1–2 dienas nuo pasirinktos maisto atsiėmimo dienos žmogus SMS žinute gauna priminimą apie pasirinktą atvykimo į atiduotuvę laiką. Vienam šeimos nariui skiriamas vienas paramos krepšelis per ketvirtį, kurio svoris – apie 5 kilogramai.

Pirmą kartą atėjęs atsiimti maisto, šeimos atstovas drauge su „Maisto banko“ darbuotoju-savanoriu suplanuoja paramos atsiėmimo datas kitiems šeimos nariams. Iškart už visus šeimos narius maistas tą pačią dieną atiduodamas nebus, atiduotuvėje esantys maisto produktai artėja prie galiojimo pabaigos, todėl tikėtina, kad iškart visų produktų, paėmus paramą kiekvienam šeimos nariui, suvartoti nepavyks.

Jei asmuo po kvietimo atsiimti paramą neatvyksta du kartus, galimybė naudotis „Maisto banko“ parama maistu nutraukiama.