Palei nosį prašvilpus autobusui

Linos RUIBIENĖS nuotr.
Į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs Varkalių kaimo gyventojas pasakojo jau nebe pirmus metus patiriantis nepatogumų dėl viešojo transporto. Esą nukulniuoti iki vienintelės stotelės, esančios Varkaliuose, šalia seniūnijos, yra gana toli, o kita stotelė – jau miesto teritorijoje, priešais ligoninę.

Autobuso gaudynės
Pasak varkališkio, kartais autobusų vairuotojas, pamatę šalia kelio lūkuriuojančius žmones, sustoja ir ne stotelėje, bet niekad negali būti tikras, ar tau pasiseks tokiu būdu sugauti autobusą, ar pasitaikys geranoriškas vairuotojas ir sustos – kiti mauna pro šalį ir nė galvos nepasuka, mat jiems priklauso stoti tik stotelėse.
Kita problema – kad autobusų vairuotojai ne visada laikosi grafiko. „Vakar prašvilpė man prieš nosį 15 minučių anksčiau, nei turėjo važiuoti pagal grafiką. Beliko apsisukus kulniuoti namo“, – nelinksmą savo patirtį pasakojo mūsų skaitytojas.

Klaidina pavadinimai
Skambinusiojo nusiskundimą dėl ne laiku važiuojančių autobusų perdavėme „Plungės autobusų parko“ dispečerei Danutei Smagurienei. Jos teiravomės, ar vienintelėje autobusų stotelėje Varkaliuose esantis iškabintas grafikas yra tikslus? Dispečerė mus patikino, kad tikrai jokios klaidos nėra, o gyventojus, ypač tuos, kurie ieško autobusų grafiko internete, galbūt klaidina šios stotelės pavadinimas.
„Visi nuo seno dar įpratę ir vadina šią stotelę Varkalių, pagal pačio kaimo pavadinimą. Bet stotelė yra pavadinta Nausodžio pavadinimu – pagal greta esančią seniūniją. O Varkalių stotelė yra priešais ligoninę“, – atkreipė dėmesį dispečerė D. Smagurienė.
Ir pridūrė, kad gyventojai turėtų būti atidūs ir gerai įsiskaitytų, kas yra parašyta autobusų grafikuose. Kad nereikėtų be reikalo lūkuriuoti laukiant autobuso, o šiam neatvykus – likti nieko nepešus.

Trūksta stotelių
Kita problema – stotelių trūkumas. Varkališkiams tenka ne vieną, o kai kuriems – ir ne du kilometrus nukulniuoti, kad pasiektų artimiausią stotelę.
„Žemaičio“ kalbintas Antanas, kurį sutikome Varkalių stotelėje belaukiantį autobuso į miesto centrą, patvirtino, kad ši problema tikrai aktuali vietos gyventojams. Vyras išreiškė viltį, kad vieną dieną situacija pagerės ir vietos valdžia atsižvelgs į vyresnio amžiaus žmonių prašymus bei pataupys jų kojas.
„Būtinai reikia dar vienos tarpinės stotelės, o gal net ir dviejų. Gerai, kad aš esu su dviračiu ir šiek tiek greičiau galiu pasiekti savo stotelę. Bet kaip reikia įveikti tokį atstumą kitiems varkališkiams, nežinau“, – kalbėjo Antanas.

Bendruomenė ieško sprendimo
O ką apie šią situaciją mano pati Varkalių kaimo bendruomenė? Šito paklausėme jos pirmininko Vaidoto Skieraus.
„Ši situacija mums visiems yra tikrai gerai žinoma ir jau senokai aptarta – gyventojai išties prašo dar bent vienos stotelės Varkalių kaime. Esame pateikę prašymus Plungės rajono savivaldybės administracijai dėl papildomų stotelių įrengimo maršruto Varkaliai–Truikiai atkarpoje. Jau yra net numatyta konkreti vieta – prie posūkio į Sodų gatvę, bet kol kas techniškai nėra galimybės jos įrengti. Belieka tik tikėtis geriausio ir kantriai laukti rezultato“, – kalbėjo Varkalių bendruomenės pirmininkas.
Ir pridūrė, kad kol trūksta stotelių, su autobusų vairuotojais yra geranoriškai susitarta, kad šie sustotų paimti ir ne stotelėje autobuso laukiančių keleivių – esą šie likimo valiai tikrai nėra palikti.
„Visi esam žmonės ir visi suprantam, kad įveikti tokią ilgą kelio atkarpą yra sudėtinga. Tad paprašius vairuotojo jis be problemų gali sustoti įlaipinti ir išlaipinti pageidaujamoje vietoje“, – kalbėjo V. Skierus